شهادت خواهر زاده موسوی در عاشورای خونین ایران؛ از ایران بوی خون و قیام می آید

موسوی - عاشوراخواهر زاده میر حسین موسوی در ظهر عاشورای ایران به شهادت رسیده است. خبر را باور نمی کنم. با فرزندان یکی ازنمایندگان مجلس خبر را هماهنگ می کنم می گوید درست است. با فرزند یکی از زندانیان در تهران هماهنگ می کنم می گوید خبر موثق است: علی موسوی خواهرزاده مهندس میرحسین هم در کنار سایر هم وطنانش به دست خشونت طلبان و یزیدیان به شهادت رسیده است»

خبر به شهادت رسیدن و له کردن بدن بی جان شهدا را دوستانم در ایران با چشم های خودشان دیده اند لطفا در برابر تکذیب اخبار فارس و ایرنا سنگ تمام بگذارید که این بی غیرت ها مرگ ما را هم تکذیب می کنند .

کاش عزای عمومی در تهران اعلام کنند . مردم خودشان را برای مراسم هفت و ارببعین شهدای خودشان دارند آماده می کنند. عزای حسین زمان در ایران است …..از ایران بوی خون و قیام می آید.

در تهران، کلیه خیابانهای شمال و جنوب خیابان آزادی صحنه درگیری است خیابانهای سلسبیل – جیحون – بهبودی – شادمان .

سطح درگیریها وحضور مردم به مراتب بالاتر از ۳۰ خرداد است . تهران – زیر پل حافظ ماموران با کلت به سمت مردم شلیک میکنند. در خیابان ویلا مردم با آتش زدن سطلهای زباله با مزدوران مقابله میکنند. خیابانهای شهدا، دماوند، هفده شهریور، نظام آباد غرق جمعیت کثیر است. صحنه حضور مردم بسیار با شکوه است. تهران متشنج است. خیابان ها یا میدان های که در آنها درگیری وجود دارد:میدان امام حسین ،میدان فردوسی،چهار را ولیعصر و خیابان انقلاب همه خیابان های مرکزی تهران ملتهب است.

* در نجف آباد: اوضاع در نجف آباد بشدت بحرانی شده است. مردم خشمگین با تمام وجود در برابربسیجیهای گردان عاشورا مقاومت می کنند. نیروی انتظامی جرات درگیر شدن با مردم را ندارد. مردم از هر وسیله برای دفاع از خود در برابر حملات وحشیانه بسیجی ها استفاده می کنند.

*صدا و سیما و پوشش خبری: بر خلاف سال های گذشته که صدا و سیما از شبکه های تلویزیون برنامه های زنده و مستقیم از میدان امام حسین تهران داشت، اما تا کنون از هیچ شبکه ای، تصویری از این میدان پخش نشده است.

* در شیراز: تیراندازی در شیراز: برخوردهای سنگین در خیابان زند، تیراندازی هوایی در شیراز شدت یافته است.

*به اتش کشیدن یک خانه توسط مامورین: از خیابان آزادی تقاطع خیابان خارک خبر می رسد مامورین یک خانه را به آتش کشیده اند و همچنان به وحشیانه ترین شکل ممکن مشغول سرکوب مردم هستند. روبروی وزارت کار در خیابان آزادی نیز درگیری شدیدی میان مردم و نیروهای امنیتی رخ داد که با ایستادگی مردم نیروهای امنیتی مجبور به فرار شدند

*پرواز هلی کوپترها در آسمان تهران: از لحظاتی پیش و در پی عدم کنترل جمعیت معترض از سوی پلیس، هلی کوپترهای پلیس پرواز خود را در آسمان تهران به ویژه بر فراز مناطق مرکزی شهر آغاز کرده اند. به گزارش خبرنگار جرس، معترضین معتقدند که پرواز این بالگردها بیشتر برای ارعاب مردم است زیرا پلیس به خوبی از مسیر حرکتهای مردم آگاه است. همچنین از بلوار کشاورز خبر می رسد که جمعیت بسیار انبوهی از مردم هم اینک در این بلوار هستند و شعارهای تندی را علیه مقامات عالی رتبه نظام سر می دهند. *کشته و زخمی شدن: در درگیری های صورت گرفته در پل کالج متاسفانه سه تن از هموطنانمان شهید و دوتن زخمی شدند. این سه تن در پل کالج و توسط شلیک مستقیم نیرهای نظامی به شهادت رسیدند، همچنین دو تن دیگر از مردم توسط لباس شخصی ها به شدت زخمی شده اند.

* درگیری در خیابان هفده شهریور: گارد ضد شورش در میدان انقلاب حضور فشرده دارد. در خیابان هفده شهریور ( شهباز سابق ) درگیری بین مردم و مزدوران جریان دارد . در میدان امام حسین مزدوران، بطور کور و بدون اینکه مردم شعاری بدهند آنها را بشدت میزنند و میگویند از اینجا دور شوید و جمع نشوید .

*یک کشته در چهار راه ولی عصر تهران: طبق خبر دریافتی یکی از مردان تظاهرکننده به ضرب گلوله گارد ضد شورش کشته شده است. مردم عزادار در چهار راه ولی عصر تهران که با دیدن جنازهی وی به شدت منقلب شده اند، پیکر در خون آلودهی وی را رو به نیروهای نظامی و انتظامی گرفتند. نیروهای نظامی به طرف مردم و پیکر این شهید نیز گاز اشک آور شلیک کردند.

*تظاهرات در اصفهان: تظاهرات مردم ویورش بسیجی ها ولیاس شخصی ها به مردم همین الان توی میدان انقلاب توی اصفهان درگیری شدید است. اسپری فلفل زدند. جمعیت خیلی زیاد است ز فقط پانصد تا هفتصد تا لباس شخصی اند که اینام توی جمعیت میان میزنند. بعداز حمله شون به جمعیت ۵ نفر رو گرفتند که یک پسر و چهار نفر شون زن بودند. مردم ریختن کمک شون کنند. اینا بدجوری میزنند. بسیجی ها گله ای دارند به سمت میدان انقلاب به مردم یورش می برند

*آتش سوزی بزرگ در چهار راه حافظ: خبرنگار مردمک خبر از آتش سوزی بزرگ در چهار راه حافظ ارسال کردهاست. همچنین پرواز هلیکوپتر روی سطح شهر و در مناطق مرکزی دیده شده است. مردم معترض در مناطق مرکزی شهر تهران سد نیروهای امنیتی در چهارراه ولیعصر را شکستند و یک موتور نیروهای یگان ویژه را به آتش زدند. از سوی دیگر درگیری مقابل دانشگاه امیرکبیر و چهارراه کالج شدت گرفته است. جمعیت از میدان شهدا, دماوند, نظام آباد وخیابان انقلاب ومیدان امام حسین به سمت میدان آزادی میروند. مردم شعار میدهند مرگ برخامنه ای /خامنه ای قاتله ولایتش باطله /ما اهل کوفه نیستیم پشت یزید بایستیم. اتوبوسها پر از تظاهر کنندگانی است که شعار میدهند و به مردم می پیوندند.

*ستون های دود و آتش بر فراز خیابان های مرکزی تهران: بر حجم درگیری های مرکز شهر تهران افزده شده و مردم کنترل کوچه های اطراف خیابان انقلاب را به دست گرفته اند. به گزارش جرس صدای آمبولانسها در سطح مرکز شهر به شدت شنیده می شود و ستون هایی از دود و آتش مرکز شهر را در برگرفته است. همچنین دامنه درگیری ها از مرکز شهر به حوالی میدان ولی عصر و هفت تیر نیز کشیده شده است.

*درگیری مردم و نیروهای رژیم ولایت فقیه در میدان امام حسین: به گزارش خبرنگار مردمک از میدان امام حسین نیروهای گارد ویژه به شدت تجمع کنندگان را سرکوب میکنند و همچنین در خیابانهای ویلا و ایرانشهر مردم با شعار های یا حسین ، میر حسین در حال حرکت به سمت خیابان انقلاب هستند. گزارشها حکایت از حرکت تعداد زیادی از مردم از خیابان کریمخان و از طریق خیابانهای ویلا و ایرانشهر به سمت خیابان انقلاب دارد. همچنین در درگیری مقابل دانشگاه امیرکبیر تعدادی از مردم مجروح و جمعیت تا حدودی متفرق شده است.

*مردم برای روز عاشورا ازصبح درمیدان امام حسین تجمع کرده اند. دراین ساعت درگیری بین نیروهای سرکوبگر ومردم شروع شده است و مردم شعار می دهند مردم چرا نشستید ایران شده فلسطین نیروهای انتظامی به شدت مردم را کتک میزنند.

*مردم سد چهار راه ولی عصر را شکستند، پلیس عقب نشینی کرد: لحظاتی پیش جمعیت انبوه مردم پس از درگیری با پلیس در چهار راه ولی عصر و مقابل پارک دانشجو موفق شدند پلیس را وادار به عقب نشینی کنند. به گزارش خبرنگار جرس در مرکز شهر تهران، هم اینک پلیس خیابان حافظ را مسدود کرده است. درگیری اکنون در خیابان خارک تشدید شده است و بنا به مشاهدات جمعیت معترضین حاضر در خیابانها بسیار چشمگیر و فراوان است.

* حمله موتورسواران به مردم و شلیک تیر هوایی: بنابه گزارش “ فعالین حقوق بشر و دمکراسی” ، از لحظاتی پیش هزاران نفر از مردم تهران از میدان انقلاب بسوی میدان آزادی در حال حرکت هستند آنها شعار های ضد حکومتی سر میدهند. روز یکشنبه ۶ دی ماه حوالی ساعت ۱۱:۰۰ هزاران نفر از میدان انقلاب بسوی میدان آزادی در حال حرکت هستند. خیابانها از میدان انقلاب تا میدان آزادی مملو از جمعیت است و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. شعار هایی که مردم در حین راه پیمائی سر میدهند عبارتند؛ این ماه ماه خونه سید علی سرنگونه /مرگ بر دیکتاتور/ ما اهل کوفه نستیم که پشت یزید بیستیم/ تجاوز جنایت مرگ بر این ولایت / زندانی سیاسی آزاد باید گردد/ دیکتاتور بدونه بزودی سرنگونه. علاوه بر خیابانهای اصلی خیابانهای فرعی مملو از جمعیت است و مردم بصورت خانوادگی در این اعتراضات شرکت دارند حتی بچه های کوچک در این تظاهرات شرکت دارند.

*علی رغم تدابیر امنیتی نیروهای نظامی جمعیت بسیار زیادی از مردم هم اکنون در خیابان انقلاب تهران هستند. هم اینک درگیری شدیدی بین مردم و نیروهای نظامی حد فاصل چهار راه ولی عصر و پل کالج و در برابر پارک دانشجو در جریان است. مردم لحظاتی پیش یک موتور نیروهای یگان ویژه را به آتش کشیدند.

* پلیس برای جلوگیری از پیوستن گروههای مردم به تجمع کنندگان در میدان انقلاب و میدان امام حسین ، اقدام به مسدود کردن چهار راه ولی عصر کرده است. ولی با وجود این تدابیر پلیس هر لحظه بر جمعیت حاضر در خیابان انقلاب افزوده می شود و همچنین برای متفرق کردن گروههایی از مردم که در خیابان انقلاب تجمع کرده اند و قصد دارند تا به میدان انقلاب بروند، لحظاتی پیش گاز اشک آور شلیک کرد. به گزارش خبرنگار جرس در میدان انقلاب، با این وجود مردم توانستند از سد پلیس بگذرند و به سمت میدان انقلاب حرکت کنند.

* صدها نیروی نظامی از صبح امروز در مناطق مرکزی تهران مستقر شده اند. این نیروهای نظامی که رفته رفته بر تعداد آنها در شهر افزوده می شود، بیشتر در خیابان آزادی و مسیر میدان امام حسین تا میدان انقلاب هستند. علاوه بر آن در اطراف محوطه بازار و میدان هفت تیر نیز گروههای چشمگیری از پلیس حضور دارند. امروز همزمان با عاشورا معترضین در تدارک برگزاری یک راهپیمایی اعتراضی بزرگ از میدان امام حسین به سمت میدان آزادی هستند.

* از ایران بوی خون قیام می آید و مردم از هم اکنون خودشان را برای یک عزای عمومی و اربعین شهدای عاشورای خونین آماده کرده اند

صفحه فیس بوک مسیح علینژاد


تصویری از علی موسوی خواهر زاده شهید میرحسین موسوی

شبکه جنبش راه سبز (جرس): سید علی حبیبی موسوی خواهرزاده میرحسین موسوی در جریان درگیریهای امروز تهران به شهادت رسید.

پیکر این شهید 34 ساله اکنون در بیمارستان ابن سینا واقع در فلکه دوم صادقیه است.

گفته می شود که جمع زیادی از شهروندان تهرانی در حال حرکت به سمت این بیمارستان هستند. میرحسین موسوی نیز از ساعتی پیش در این بیمارستان است.

Ali-Mousavi-photo

تصویری از علی موسوی خواهر زاده شهید میرحسین موسوی


این صفحه را به شبکه‌های جهانی‌ ارسال کنید:

Bookmark and  ShareBalatarin


Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: