اخبار تظاهرات یکم اسفند

1-esfand
اخبار لحظه به لحظه تظاهرات مردمی یکم اسفند ماه

دوستان عزیزو اخبار زیر برگرفته از منابع متفاوت است و برای ما هم فرصت تایید خبر وجود ندارد
لطفا نظرات و خبرهای خود را در کامنتها اضافه کنید


اول اسفند ۲۲:۲۹

بنا بر آخرین اخبار دریافتی از خبرنگاران کنفدراسیون دانشجوبان ایرانی در تهران، فریاد الله اکبر در برخی نقاط شهر شنیده مبشود.

۱ اسفند ۲۲:۱۹

مجتبی واحدی، سخنگوی مهدی کروبی و عضو شورای هماهنگی راه سبز امید در گفت‎وگو با رادیو فردا با تاکید بر ادامه‌ دار بودن فراخوان‌های این شورا برای برگزاری تجمع‌های اعتراض‌آمیز، گفت: «برنامه بعدی نیز برای ادامه اعتراض‌ها پیش‌بینی شده است، که به زودی اعلام خواهد شد.»

۱ اسفند ۲۲:۱۶

روزنامه وال استريت ژورنال طي گزارشي از تظاهرات اول اسفند چنين نوشت : روز يكشنبه هزاران نفر که شعارهاي ضددولتي سرداده‌بودند به خيابانهاي تهران ريخته و با نيروهاي امنيتي که تلاش داشتند آنها را متفرق کنند به زد و خورد پرداختند. در تهران معترضين مکانهاي دولتي مانند ساختمان راديو تلويزيون را که محل ابراز نظرات و مواضع حاكميت محسوب مي شود با شعار الله‌اکبر و مرگ بر ديکتاتور مورد هدف قرار دادند. از اوايل صبح يکشنبه هزاران پليس ضدشورش و شبه‌نظامي بسيجي سوار بر موتورسيکلت در سراسر مسير تظاهرات در خيابان ولي عصر به نگهباني مشغول بودند.
وال استريت ژورنال افزود, يک شاهد گفت، آنها در خارج راديو و تلويزيون ملي, گاز اشک‌آور به جمعيت شليک کردند.
به نوشته اين روزنامه, درگيريهاي خشونت باري در خيابان انقلاب صورت گرفته که طي آن ده‌ها نفر زخمي و حداقل 15نفر دستگير گشته‌اند.
وال استريت ژورنال همچنين مينويسد: بنابرگفته شاهدان، در بيشتر محلات تهران سرويسهاي موبايل قطع شده و سرعت اينترنت کاهش يافته است که به‌طور بديهي حاکي از کنترل دولتي است.
وال استريت ژورنال ادامه مي دهد: روز يکشنبه هفتمين روز عزاداري براي دو دانشجوي کشته شده صانع ژاله 26ساله و محمد مختاري 22ساله بود، آنها دوشنبه گذشته هنگامي که نيروهاي امنيتي به جمعيت حمله کردند جان خود را از دست دادند.
علاوه بر موجي از قيامهاي ضددولتي در سراسر خاورميانه، اعتراضات شديد عمومي و واکنش دولت به کشته شدن اين دو نفر، نيرويي محرک براي مخالفان حاكميت ايجاد کرده است.
به‌رغم تکذيب خانواده دو نفري كه در جريان تظاهرات كشته شده اند, دولت مدعي است که آنها هواداران دولت بوده‌اند.

۱ اسفند ۲۲:۰۴

خبرگزاري فرانسه گزارش داد روز يكشنبه در حالي كه نيروهاي امنيتي در تهران مستقر شده بودند تظاهرات ضددولتي در چند شهر ايران از جمله تهران شروع شد. شاهدان عيني گفتند, درگيريهايي بين مردم و نيروهاي امنتي در ميدان ولي عصر رخ داده و نيروهاي پليس به طرف جمعيت گاز اشك آور شليك كرده اند.
تظاهركنندگان با نيروهاي امنيتي درگير شدند و چند ميدان ديگر تهران نيز صحنه تجمع اعتراض كنندگان گرديد.
خبرگزاري فرانسه به خيزش مردم ساير شهرها نيز اشاره كرد و افزود: اعتراضاتي در شيراز و اصفهان نيز گزارش شده است.

۱ اسفند ۲۱:۵۶

شاهدان گفتند گروههاي بزرگي از تظاهركنندگان در نقاط مختلف تهران و همچنين تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي با آنها درگير شده اند. يك كارمند شركت با تلفن به واشينگتن پست گفت: «نيروهاي امنيتي پشت ماسكها چهره هاي خود را مخفي كرده اند. تعدادي شعار عليه نظام داده ميشود. هنوز خيابانهاي اصلي از جمعيت تظاهركننده و نيروهاي امنيتي بسيار شلوغ است». گزارشهاي تأييد نشده ايي از شليك گلوله داده شده است.
واشينگتن پست افزود: پايتخت ايران امروز خود را براي يك رويارويي خشونت بار آماده كرده بود، زيرا معترضان براي برگزاري يك تظاهرات در روز يكشنبه فراخوان داده بودند.
شاهدان گفتند پليس ضدشورش در ميادين اصلي شهر مستقر شده است. در يك تغيير مهم تاكتيكي، معترضان خواسته بودند به جاي تظاهرات در خيابان انقلاب كه بيش از 10 كيلومتر مسافت دارد، ميادين مهم در شهر را به اشغال خود درآورند.

۱ اسفند ۲۱:۴۷

پايگاه اطلاع رساني تلويزيون اسكاي نيوز, گزارشي از درگيري ها و تظاهرات امروز مردم ايران مخابره كرد و نوشت: درگیریهای خشونت‌آمیز هم‌چنان در سراسر خاورمیانه ادامه دارند. اين درحالي است كه گزارشهایی از استفاده مقامات ایرانی از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن جمعیت در تهران مشاهده مي شود. در ايران امروز مخالفان دولت به اعتراض هاي بيشتري فراخوان داده اند. با ريختن مردم به خيابانها, شاهدان, صحنه شليك گاز اشك آور در خيابان وليعصر و مقابل صدا و سيما را گزارش كرده اند. آژير آمبولانس ها نيز در پايتخت شنيده مي شود.
اسكاي نيوز افزود: گزارشهایی نيز وجود دارد مبنی بر این‌که اعتراضها به شهرهای اصفهان و مهاباد گسترش یافته‌اند؛ گرچه در حال حاضر اطلاعات اندکی در مورد این تظاهراتها وجود دارد.

۱ اسفند ۲۱:۳۶

نيروهاي امنيتي در خيابان فاطمي در ميان جمعيت با موتور رد ميشدند و گاز اشك آور و فلفل به مردم ميزدند و مردم را مورد اذيت و آزار قرار ميدادند .

۱ اسفند ۲۱:۳۰

مردم در سمت جام جم بانيروهاي امنيتي بشدت درگيرشدند وعليه حكومت شعار دادند .درگيري در ميدان ونك بيشتر از جام جم بود. درميدان ونك وشهرك غرب و سعادت آباد پمپ بنزينها بسته شده است .

۱ اسفند ۲۱:۱۰

وبسایت «عدالت برای ایران» با انتشار بیانیه ای از مردم ایران خواست که در شناسایی کسانی که به سوی معترضان شلیک می کنند، به این نهاد کمک کنند. امروز گزارش های تایید نشده ای از تیراندازی به معترضان در میدان هفت تیر تهران و کشته شدن یک نفر در این میان، حکایت داشت.

۱ اسفند ۲۱:۰۲

مردم و جوان در نقاط مرکزی گسترده حضور دارند. مردم بصورت دسته های چند صد نفره اقدام به تجمع می کنند و شروع به سر دادن شعار می نمایند شعار ها علیه ولی فقیه علی خامنه ای متمرکز است با گسیل شدن نیروهای سرکوبگر به آن نقطه آنها پراکنده می شوند. همزمان دستۀ دیگری از جوانان در نقطۀ دیگری شروع به اعتراض می نمایند و همچنین اقدام به سر دادن شعار می کنند.
این شیوۀ اعتراضی با تاریک شدن هوا در نقاط مختلفی ادامه دارد . از جمله نقاطی که این شیوۀ اعتراضی بکار گرفته می شود مسیر انقلاب تا چهار راه ولی عصر و میدان ولی عصر ،میدان انقلاب بسوی آزادی ؛میدان 7 تیر و خیابانهای اطراف آن ،میدان ونک و سایر نقاط تهران می باشد.
شیوۀ جدید اعتراض باعث سر در گمی و کلافگی نیروهای سرکوبگر و همچنین به هم ریختگی سازماندهی آنها شده است. نیروهای سرکوبگر به موقع قادر به واکنش و سرکوب و دستگیری اعتراض کندگان نیستند.

۱ اسفند ۲۱:۰۰

شاهدان عینی از شیراز می گویند: «امروز حضور افراد مسن در تظاهرات گسترده بود. افراد مسن هنگامی که مشاهده می کردند فردی بازداشت شده، دخالت می کردند و زمینه آزادی آن ها را فراهم می کردند. در نمونه ای یک زن مسن در یک ماشین ون را باز کرد و افراد بازداشت شده را به بیرون هدایت کرد.»

۱ اسفند ۲۰:۵۵

طبق گزارشهای رسیده از تهران، نیروهای امنیتی در خیابان فاطمی اتوبوسی که گروهی از زنان در آن شعار میدادند متوقف کرده و با ضرب و شتم تعدادی از زنان را بازداشت کردند.

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

رادیو آلمان: از تهران گزارش می‌کنند که معترضان شعارهای تندی علیه رهبر ایران می‌دهند. شعارهایی از جمله «کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم» و «سیدعلی بمیری، بن‌علی رو ببینی» شنیده شده است.

منابع خبری از تهران گزارش ‌می‌دهند اخلال در سرویس تلفن همراه و اینترنت به صورت منطقه‌ای ایجاد شده است. بنابر این گزارش این مشکلات در مناطق مرکزی شهر تهران بیشتر است.

یک شاهد عینی به دویچه‌وله گفت، میدان ونک و خیابان‌های منتهی به این میدان به صحنه‌ی کشمکش میان نیروهای ضد شورش و لباس شخصی با مردم تبدیل شده است. نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن مردم اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور کرده‌اند.

ایران پرس نیوز

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند ۲۰:۱۵
عقب نشینی گسترده نیروهای ضد شورش از میدان ولیعصر به خیابانهای اطراف. جمعیت در میدان ولی عصر خیلی زیاد شده است

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسپند ۲۰:۳۰

در تقاطع مير داماد و وليعصر نيز مردم تجمع كرده بودند و شعار مرگ بر ديكتاتور مي دادند. نيروهاي ويژه براي پراكنده كردن اين جمعيت چندين بار با گاز اشك آور زدند.

یکم اسپند ۲۰:۲۵

۴۰۰ تن از مردم در حالي كه به سمت صدا و سيما در حركت بودند و شعار مي دادند, با نيروهاي امنيتي درگير شدند. در حال حاضر حركت ماشين ها به سمت ميدان ونك مسدود مي باشد.

یکم اسپند ۲۰:۲۴

جمعيتي انبوه در تخت طاووس تهران با شعار مرگ بر ديكتاتور تظاهرات خود را شروع كردند. آنها با نيروهاي امنيتي درگير شدند. مردم در مقابل گاز اشك آور, با سنگ به نيروهاي امنيتي حمله كردند. درگيري ها در تخت طاووس همچنان ادامه دارد.

یکم اسپند ۲۰:۲۰

فارس میگوید که فائزه هاشمی ساعتی پس از بازداشت آزاد شده است. به نوشته این وب سایت خانم هاشمی در حال بازداشت شد که «در حال شعار دادن و رهبری و تحریک گروهی از مردم» بود.

یکم اسپند ۲۰:۰۰

یک شاهد عینی از اصفهان به بی بی سی فارسی گفت که وضعیت شهر اصفهان امروز «شبیه به حکومت نظامی» بود و علاوه بر متوقف شدن دریافت امواج ماهواره، دسترسی به اینترنت و امکان برقراری تماس تلفنی از طریق موبایل، به شدت مختل شده است.

یکم اسپند ۱۹:۴۰
ساعتی قبل مترو قلهک به دلیل خروج معترضین توسط نیروهای امنیتی بسته شد.

اول اسفند ۱۹:۳۹

شاهدان عینی می گویند در محله سعادت آباد صدای تیراندازی شنیده شده است.

اول اسفند ۱۹:۳۸

وب سایت کلمه گزارش داده: «تجمع های غیر متمرکز مردم تهران با تاریکی هوا رو به گسترش است و لحظه به لحظه بر حضور مردم در برخی از نقاط تهران از جمله خیایان ولی عصر، چهار راه پاک وی، میرداماد و میدان هفت تیر در حال افزایش است.»

اول اسفند ۱۹:۳۷

در ميدان ونك و پارك وي تهران درگيري هاي گسترده اي جريان داشته است. همچنين صداي تيراندازي نيز به گوش مي رسيده است. ترافيك در اين مناطق بسيار سنگين بوده و تظاهرات مردم, گسترده در ونك با وجود حضور تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي, تجمع مردم همچنان رو به افزايش است. ميدان ونك اكنون بسيار شلوغ مي باشد.

اول اسفند ۱۹:۲۳
سایت صدا و سیما از دسترس خارج شد.

یک اسفند ۱۹:۲۰

آژانس ايران خبـــــــــــــر: امروز يكشنبه از ساعت ۶ عصر, مردم اصفهان در دروازه شيراز تجمع كردند و شعار مرگ بر ديكتاتور دادند. شمار مردم از 6هزار تن بالغ شد . در چهارباغ بالا نيز تعدادي از ماموران امنيتي و لباس شخصي مستقر شده بودند. آنها گوشي مردم و جوانان را مي گرفتند و حافظه شان را خالي مي كردند تا بلكه از اين طريق از درز اخبار تهاجم و ايستادگي مردم جلوگيري نمايند.

یک اسفند ۱۹:۱۱

خبرگزاری ایرنا، دقایقی پیش از بازداشت فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی خبر داد.

یک اسفند ۱۹:۰۹
مردم در تهران شعار می دهند: سید علی وقت رقتنه

یک اسفند ۱۸:۵۹

در اطراف ميدان آزادي تهران در خياباني به نام ولدخاني جنوبي, جمعيت زيادي از مردم جمع شده اند. درگيري در خيابان هاي اطراف ميدان آزادي همچنان ادامه دارد.

یک اسفند ۱۸:۵۶

آژانس ايران خبـــــــــــــر: مردم اصفهان امروز در جريان تظاهرات خود در عين تهاجم به نيروي انتظامي شعار مي دادند:
سيدعلي پوشكي مردم ميان, موشكي!!!

یک اسفند ۱۸:۵۳

گزارشهای رسیده از مهاباد حاکی از تبراندازی مستقیم به سمت مردم است

یک اسفند ۱۸:۵۱

تعداد تظاهرکنندگان به طرز عجیبی رو به افزایش است و قابل قیاس با 25 بهمن نیست. نیروهای امنیتی به تعداد زیاد در خیابان آزادی حد فاصل دانشگاه شریف تا میدان آزادی حضور دارند. به علت تیراندازی و زخمیها آمبولانس در خیابان به اندازه تاکسی وجود دارد

یک اسفند ۱۸:۵۰

یک شاهد عینی از تهران می گوید: «جمعیت معترضان در خیابان ولی‌عصر و خیابان میرداماد در حال افزایش است و این برای نخستین بار است که مردم تلاش می‌کنند خود را به ساختمان تلویزیون ایران نزدیک کنند.»

یک اسفند۱۸:۴۶
ساعتی پیش جوانان و مردم در حوالی میدان انقلاب در حالی که بسوی میدان انقلاب در حرکت بودند اقدام به سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای نمودند که با یورش وحشیانۀ لباس شخصیها و نیروهای گارد ویژه مواجه شدند . نیروهای سرکوبگر با باتوم بسوی تظاهر کنندگان یورش بردند و آنها را مورد ضرب وجرح قرار دادند. در این یورش حداقل یک زن جوان توسط لباس شخصیها دستگیر شد. مردم سعی داشتند که او را از دست نیروهای امنیتی نجات دهند که با یورش گسترده این نیروها مواجه شدند.

یک اسفند ۱۸:۴۴

آژانس ايران خبـــــــــــــر: حدود 200 تن از جوانان رشت با نيروهاي سركوب درگير شدند. اين درگيري در خيابان مطهري صورت گرفت. مردم در حمايت از تظاهركنندگان وارد صحنه شدند. اين درگيري كماكان ادامه دارد. مردم عليه خامنه اي و احمدي نژاد و سپاه جنايت شعار مي دهند. ماموران به موبايل جوانان حساس هستند و آنها را متوقف مي كنند

یک اسفند ۱۸:۴۳

خبرگزاری فارس؛ «يك تروريست كه مواد تخريبی به همراه داشت در تهران دستگير شد.»

یک اسفند ۱۸:۴۱
بنا به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون زانشجویان ایرانی از تهران، دسنگیرشدگان را با مینی بوسهایی با پرده های کشیده منتقل می کنند.

یک اسفند ۱۸:۳۷

آژانس ايران خبـــــــــــــر: تجمع مردم در بلوار كشاورز تهران شكل گرفت. در خيابان ميرداماد كماندوهاي انتظامي به مردم حمله كردند و آنها را با باتون مورد ضرب و جرح قرار دادند. در پارك وي تعداد ماموران گارد ضدشورش زياد است. مردم براي سهولت در جابجايي در ماشين ها و خطوط سريع السير بي.آر.تي رفته اند.

یک اسفند ۱۸:۳۴

از میدان انقلاب تهران صدای تیر اندازی به گوش میرسد؛ درگیریها در میدان انقلاب و جمال زاده بیشتر شده؛ شاهدین عینی از حضور رادان در بین نیروهای امنیتی خبر داده اند.

یک اسفند ۱۸:۳۲

خبرنگار آژانس ايران خبـــــــــــر درتماسي ازصحنه , خيابان انقلاب را ناآرام و مملو از جمعيت توصيف كرد , وي گفت :” امروز مردم به خروشي ديگر روي آورده اند. خيابان انقلاب مملو از جمعيت است و مأموران در حال دستگيري مردم و جوانان هستند. در تقاطع انقلاب ماموران چند نفر را دستگير كردند. آنها به طور وحشيانه مردم را مورد ضرب و شتم قرار مي دادند. من شاهد دستگيري 5نفر بودم. تعدادي از جوانان هم در صحنه هدف كتك و ضرب و جرح شديد ماموران سركوب قرار گرفتند. در حال حاضر تعدادي از ماموران در صحنه ايستاده اند و در حال فيلم برداري از مردم هستند. ”

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند۱۹:۳۰
كانون حمايت از خانواده جان باختگان وبازداشتي ها : در رشت بطور وحشتناكي با زنجير و كابل مزدوران به جان مردم افتاده اند. تمام سعي رژيم اين است كه نگذارند مردم به جوانان تظاهر كننده بپيوندند. ولي تعداد تظاهر كنندگان در حال افزايش ميباشد .مردم را در خيابان مطهري راه نميدهند اما مردم همچنان ايستاده اند ,همه ميگويند رژيم ديوانه شده است و مغازه ها را هم مي بندند

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

بچه های لندن جلوی سفارت غوغا کردن. بیش از هزار نفر جلوی سفارت به طور متحد شعار میدن

@hambastegi Twitter

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند۱۷:۳۰۱۹:۰۰

درگیری شدید میان مردم و نیروهای امنیتی در رشت

@larsthebear Twitter

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

گزارش خبرنگار کلمه// تجمع اعتراضی مردم در اصفهان، شیراز،رشت و مهاباد
معترضان در ش…هرهای اصفهان، شیراز،رشت، مریوان و مهاباد امروز در پاسخ به فراخوان شورای راه سبز امید برای بزرگداشت هفتمین روز شهادت محمد مختاری و صانع ژاله ،جانباختگان تظاهرات ۲۵ بهمن، دست به تجمع زده اند.

گزارش خبرنگار کلمه از شیراز حاکی است که معترضان در شیراز شعار مرگ بر دیکتاتور سر داده اند و تجمع آرام آنها بارها از سوی نیروهای نظامی و امنیتی به درگیری کشانده شده است.

در اصفهان نیز حضور معترضان در خیابان انقلاب با حمله پلیش روبرو شده است.

گزارش خبرنگارکلمه از رشت حاکی است که حضور مردم در خیابان مطهری این شهر گسترده است. نیروهای پلیس بارها با باتوم به سوی مردم حمله کرده اند. تلفن های همراه در رشت مختل شده و اینترنت در مرکز این شهر قابل دسترسی نیست.

گفته می شود مردم زاهدان نیز امروز در ساعت ۴ بعد از ظهر از خیابان دانشگاه به طرف میدان امام علی تظاهرات کرده اند و شعارهای علیه دیکتاتور سر داده اند.
by: اندیشۀ سبز

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند۱۷:۳۰ – ۱۸:۳۰

اول اسفند ۱۸:۲۴

یمان صدیقی فعال دانشجویی و دانشگاه نوشیروان بابل در حالی که اطراف این دانشگاه حضور چشمگیر نیروهای امنیتی مشهود بود بازداشت شده است. بعد از انتخابات پرمناقشه ریاست جمهوری در ایران این سومین باری است که صدیقی بازداشت می‌شود. وی سال گذشته بازداشت و به ۱۰ ماه زندان محکوم شده بود. وی در ماه ۷۹ پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

۱ اسفند ۱۸:۲۳

رادیو المان: در خیابان میرداماد درگیری شدیدی بین مردم و نیروهای امنیتی وجود دارد و صدای تیراندازی به گوش میرسد.

۱ اسفند ۱۸:۱۲

خبرگزاري فارس: سايت‌هاي حامي فتنه و در رأس آن بي‌بي‌سي فارسي اعتراف كردند كه برنامه‌هاي آنها براي اغتشاش و كشته‌سازي در تهران شكست خورده و هيچگونه تجمعي در تهران شكل نگرفته است.

بی بی سی فارسی: ادامه تجمعات پراکنده در تهران و چند شهر بزرگ دیگر
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/02/110220_iran_rally_esfand.shtml

۱ اسفند ۱۸:۱۱

از بامداد امروز نیروهای امنیتی و نظامی همراه با تجهیزات و «اسلحه» در اکثر خیابان‌ها و میادین اصلی شهر مشهد مستقر شده و موجی از رعب و وحشت را به خیابان‌ها آوردند.

۱ اسفند ۱۸:۰۸

از ساعت 3 و نيم بعد از ظهر تعداد زيادي از مردم در ميدان امام حسين تهران تجمع كردند. آنها با نيروي انتظامي درگير شدند. در حال حاضر درگيري و ناآرامي در آن ناحيه ادامه دارد.

اول اسفند ۱۸:۰۷

تعدادی از وب سایت های رسمی نهادهای حکومتی ایران از جمله وب سایت رهبر جمهوری اسلامی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دسترس خارج شده است. به نظر می رسد دلیل این مسئله حمله های اینترنتی مخالفان حکومت باشد.

اول اسفند ۱۸:۰۷

برای اولین‌بار نیروهای گارد ویژه در خیابان آذربایجان هم مستقر شده‌اند. در خیابان «اسکندری»، موتورسواران گارد ویژه مدام بالا و پایین می‌روند.

اول اسفند ۱۸:۰۳

ویدئویی در وب سایت یوتیوب منتشر شده که تجمع معترضان در خیابان ملاصدرای شیراز و حمله نیروهای موتورسوار به آنها را نمایش می دهد.

اول اسفند ۱۸:۰۰

به گزارش دانشجونیوز بر اثر شلیک این نیروها که مجهز به سلاح گرم بودند، یک نفر از معترضین در میدان هفت تیر به شهادت رسید. همچنین بر اثر درگیری ها در میدان هفت تیر تعدادی دیگر از مردم نیز مجروح شدند. یکی از حاضران در صحنه به دانشجونیوز گفت شدت جراحت وارده بر فردی که مورد هدف گلوله قرار گرفت، به حدی بود که این شهروند پس از دقایقی در میدان هفت تیر جان سپرد.

اول اسفند ۱۷:۵۰
العربیه: برای جلوگیری از تکرار تجربه میدان التحریر قاهره، نیروهای امنیتی میدانهای اصلی تهران را اشغال کرده اند.

اول اسفند ۱۷:۴۶
گزارشهای رسیده از تهران حاکی از درگیری شدید بین مردم و نیروهای امنیتی در اطراف صدا و سیما است به طوری که نیروهای امنیتی با شلیک هوایی و گاز اشک آور سعی در متفرق کردن مردم دارند.

اول اسفند ۱۷:۴۵

صدای گلوله در تقاطع میرداماد و ولیعصر تایید شده. پلیس و بسیج مسلح اسلحه رو به مردم نشون می دن تا همه رو بترسونند//آخرین اخبار از تهران حاکی از تجمعات گسترده مردم در خیابانهای اطراف میدان هفت تیر و ولی عصر است . به گزارش ندای سبز آزادی شاهدان عینی از ممانعت ورود مردم به میادین ونک، ولی عصر، هفت تیر و … توسط ماموران لباس شخصی و نیروی انتظامی خبر می دهند.

اول اسفند ۱۷:۴۵

نیروهای امنیتی ساعتی پیش به تجمع دو الی سه هزار نفر مردم و شهروندان معترض در چهار راه ولی عصر تهران بارها یورش برده و آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

اول اسفند۱۷:۴۴
خبرگزاری فرانسه از تهران گزارش میدهد، از حضور خبرنگاران خارجی جلوگیری بعمل میاید.

اول اسفند ۱۷:۴۲

ک شاهد عینی به دویچه وله گفت، نیروهای امنیتی مراکز تجازی حدفاصل میدان و چهار راه ولی عصر را تعطیل کرده‌اند. سردار رحیمی ، فرمانده تهران بزرگ شخصا در چهار راه ولی عصر حضور دارد. تعداد نیروهای لباس شخصی چندین برابر مردمی است.

اول اسفند ۱۷:۴۰

یک شاهد عینی در میدان انقلاب تهران می گوید «ر میدان انقلاب مردم بهم رسیدن و جمعیت در حال افزایش است.»

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند۱۶:۳۰ – ۱۷:۳۰

گزارش یک شاهد عینی حاکیست دهها هزار تن در خیابان ولی عصر حد فاصل ونک تا چهار راه پارک وی در خیابان و پیاده رو حضور دارند. تا چشم کار می کند جمعیت است که به خیابان ریخته است.

آژانس ايران خبـــــــــــــر: دانشجويان شهر كرد و نجف آباد در حال حركت به سمت دروازه شيراز در اصفهان هستند و دانشجويان دانشگاه اصفهان هم در ساعت 3 به آنها پيوسته اند. فضاي شهر اصفهان ملتهب است .

یک شاهد عینی از خیابان های تهران در صفحه فیس بوکش نوشته است: «در خيابون شهيد مطهرى و رشت، برادران لباس شخصى افتادن به جون مردم و با چوب و چماق و كابل و زنجير دارن كتكشون مى‌زنن! زن و بچه و جوون و دختربچه و محصل و عابر پياده و… هم نداره! همه رو مى‌زنن.»

یک شاهد عینی از شهر شیراز به بی بی سی فارسی گفت که نیروهای امنیتی تلاش می کنند تا از تجمع مردم در چهار راه ملاصدرای این شهر جلوگیری کنند.

معترضان در شهر تهران شعار جدیدی علیه رهبر ایران سر داده اند و به مناسبت اول اسفند گفته اند: «اسفند دونه دونه، سید علی سرنگونه.»

شهر های کردستان بخصوص سنندج و مهاباد بسیار متشنج است بر اساس مشاهدات در شهر مهاباد،مردم در میدان استقلال جمع شده و با نیروهای بسیج ر گیر شده و یک خودروی متعلق به سپاه به اتش کشیده شده است. نیروهای سرکوب و لباس شخصی هادر سنندج با سلاح قناسه و دوربين دار مشغول گشت زني هستند.

یک شاهد عینی از تهران می گوید که صدای تیراندازی از حوالی عباس آباد (واقع در شمال مرکزی پایتخت) شنیده است.

از ساعاتی پیش، تماس تلفنی از خارج کشور با تهران با مشکل روبرو شده است.

در همدان دانشجويان دانشگاه بوعلي دست به تجمع اعتراضي زدند . آنها در تجمع خود شعارهاي ضدحكومتي سردادند.

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند ۱۷:۲۰

در شيراز مردم در خيابان ملاصدرا تجمع اعتراضي كرده اند. در حال حاضر جمعيت, بسيار گسترده است. مردم با ماموران لباس شخصي در ملاصدرا درگير شده اند و درگيري ادامه دارد.

ر اصفهان در ميدان انقلاب شهر, جمعيت انبوهي دست به تجمع و تظاهرات زده اند. نيروهاي بسيج كه انتظار چنين حضوري را نداشتند, به تعداد بسيار اندكي نسبت به جمعيت مردم حضور يافته اند وپاك غافلگير شده اند . دانشجويان در حال سردادن شعار هستند.

مردم در آبرسان تبريز حضور يافته اند اما ماموران انتظامي به آنها اجازه توقف و شكل دادن تجمع نمي دهند. به آنها گفته شده كه حركت كنند و حق توقف ندارند. افرادي كه در آبرسان حضور دارند, اغلب از دانشجويان هستند.

همچنين گزارش شده است كه كمي بعد از حضور مردم در آبرسان, صداي چند بمب شنيده شد كه ماموران براي يافتن علت و محل انفجار بمب هاي دست ساز به سمت صدا رفتند. مردم در ميدان ساعت تبريز نيز تجمع كرده اند

فیسبوک قاصدان آزادی

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند ۱۷:۱۰

یک شاهد عینی: من حوالی ونک هستم و پر است از ماشین و مردم و بوق. گاهی هم موتورهای بسیج با پرچم ایران

@nima Twitter

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند ۱۷:۱۰

یک ساعت قبل در چهارراه ولی عصر حدود دو الی سه هزار نفر تجمع کرده و شعار مرگ بر دیکتاتور سر داده‌اند

@madyar – Twitter

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

اول اسفند ۱۷:۰۰

ژانس ایران خبـــــــــــــر: در اصفهان در میدان انقلاب شهر, جمعیت انبوهی دست به تجمع و تظاهرات زده اند. نیروهای بسیج که انتظار چنین حضوری را نداشتند, به تعداد بسیار اندکی نسبت به جمعیت مردم حضور یافته اند وپاک غافلگیر شده اند . دانشجویان در حال سردادن شعار هستند.

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۴۰

به گزارش سحام نیوز تجمع گسترده و مسالمت آمیز مردم در برخی از مناطق با واکنش نظامیان و لباس شخصی ها رو به رو شد. حوالی میدان ونک و پارک ملت از دقایقی پیش شاهد انبوده جمعیت معترض است و از سوی دیگر لباس شخصی های موتور سوار نیز در اطراف میدان ونک مشغول مانور دادن و سردادن شعارهایی چون “ماشا الله حزب الله ” هستند

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۳۵

به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران، درگیری ها در نقاط مرکزی تهران بسیار شدید است و بخشهایی از میدان آزادی و خیابان ولیعصر در کنترل مردم است.

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۳۱

گزارش های شاهدان عینی از شهرهای اصفهان و شیراز از شکل گیری تجمع های اعتراضی در این شهرها حکایت دارد.

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۳۰

شاهدان عینی در تهران می‌گویند حضور نیروهای امنیتی در سطح شهر، در مقایسه با ۲۵ بهمن پررنگ تر شده است. تجمع نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان‌های دولتی و مراکز حساس نظیر صدا و سیما چشمگیر است. گزارش‌هایی هم از قطع تلفن‌های همراه در حوالی میدان ولی‌عصر منتشر شده است.

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۲۴

آژانس ايران خبـــــــــــــر: شماري از مردم با تجمع در برابر ساختمان صدا و سيما در خيابان ولي عصر اقدام به سر دادن شعار الله اکبر کرده اند.
به گزارش خبرنگارآژانس ايران خبــــــــــر درحال حاضر مردم در خيابانهاي سهرودي، ميدان هفت تير، انقلاب و ولي عصر تجمع کرده و شعار مي دهند.
پليس ضد شورش به سمت جمعيت لحظاتي پيش گاز اشک آور شليک کرد .

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۱۹

حضور مردم در مسیر میدان هفت تیر به سمت میدان ولیعصر بسیار چشمگیر میباشد و تجمع مردم به صورت پراکنده شکل گرفته است، بنا به گزارش شاهدان عینی شعارهایی از سوی مردم در مخالفت با حکومت نیز به گوش میرسد

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۱۷

اخبار تهران حاكي از اين است كه به دليل تجمع زياد مردم در حوالي ميدان وليعصر و خيابان هاي اطراف ، نيروهاي ضد شورش با سازش نسبي كمي عقب نشيني كرده اند .

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۱۴

شاهدان عینی از تهران می گویند که حوالی چهار راه پارک وی (شمال تهران) «گروهی از معترضان شعار هایی علیه رهبر ایران» سر داده اند.

سبزنامه ایرانیان

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۴۰

گزارش هاي شاهدان عيني از شهرهاي اصفهان و شيراز از شکل گيري تجمع هاي اعتراضي در اين شهرها حکايت دارد.

@iran_letter @25bahman – twitter

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۳۵

از ميان نامه هاي رسيده به كانون :من از ميدان انقلاب اومدم , بين مردم و مزدوران درگيري بود , در درگیری بين نیروهای ضد شورش و مردم در میدان انقلاب تعدادي از مردم دستگيرشدند و حدود15 تا 16 نفر زخمي شدن ,لطفا سريع اطلاع رساني كنيد.

کانون حمایت از خانواده جانباختگان و بازداشتی ها

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۳۰

شاهدان عینی: حضور بسیار زیاد نیروهای سرکوب در اکثر میادین و خیابان های تهران… مردم ماسک ندارند، نیروهای نظامی ماسک بر صورت… آنها با تمام نیرو .

صفحه فیسبوک 25 بهمن

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

یکم اسفند ۱۶:۱۴

شاهدان عینی از تهران می گویند که حوالی چهار راه پارک وی (شمال تهران) «گروهی از معترضان شعار هایی علیه رهبر ایران» سر داده اند.

———— ———— ———— ———— ———— ———— ————

 

 

 

یکم اسفند ۱۶:۱۴

شاهدان عینی از تهران می گویند که حوالی چهار راه پارک وی (شمال تهران) «گروهی از معترضان شعار هایی علیه رهبر ایران» سر داده اند.

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند۱۶:۰۶

یک شاهد عینی از قطع کامل اینترنت در خیابان انقلاب تهران خبر داد.

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند۱۶:۰۴

در یکی از فرعی های تقاطع خیابان امیرآباد بلوار کشاور بین مردم و نیروی های ضد شورش درگیری شدیدی به وجود آمده است و مردم با پرتاب سنگ از خود دفاع میکنند.همچنین از اصفهان خبر می رسد میدان انقلاب در آن شهر نیز متشنج است..

 

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند۱۶:۰۳

نامه دريافتي :همين الان از ميدان امام حسين به من خبردادند كه تمامي كارمندان اداره برق منطفه فارابي را از اداره خارج كردند اين اداره در 200 متري شمال ميدان امام حسين قرار داره و نيروهاي لباس شخصی در تمامي طبقات مستقر شده اند. به مردم اطلاع دهید.     کانون حمایت از خانواده جانباختگان و بازداشت

فیسبوک قاصدان آزادی

 

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

اسفند۱۶:۰۲

شاهدان عینی از تهران، از تجمع نیروهای امنیتی و لباس شخصی در میدان ونک خبر می دهند که شعار «حیدر حیدر» سر داده اند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

 

یکم اسفند۱۶:۰۰

از ساعتی پیش دادستانی تهران با برخی بازداشت شدگان سابق که با وثیقه آزاد هستند تماس تلفنی می گیرد و از ایشان می خواهد که با فارس و صدا و سیما مصاحبه کنند و حرکت اعتراضی امروز را به آمریکا و اسرائیل نسبت بدهند.
محمد عطریانفر، روزنامه‌گار اصلاح طلب که پس از وقایع انتخابات سال گذشته بازداشت شد، امروز در یادداشتی در خبرگزاری فارس نوشت: «25 بهمن بستری برای پیمان‌شکنی، خودخواهی و نفوذ نفاق یود.»

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۵۴
به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران، سیستم جی میل و جی تاک از امروز در تهران مختل شده است.این در حالیست که خبرگزاری فارس امروز در گزارشی نوشت: «در پي تشديد جنگ سايبري مقامات آمريكا در مواجهه با جمهوري اسلامي ايران، موتور جست‌وجو‌گر «گوگل » نيز رسما به خدمت وزارت خارجه اين كشور در حمايت از جريان ضد انقلاب درآمد.»

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۵۲

شاهدان عینی از خیابان های مرکزی تهران می گویند که حوالی میدان ولی عصر، تردد قابل توجه نیروهای امنیتی و انتظامی مشاهده می شود و صدای آمبولانس نیز به گوش می رسد.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۴۵

بنا بر گزارشهای رسیده از تهران ، نیروهای امنیتی به پاساژهای اطراف چهار راه ولیعصر یورش برده اند و مردم در آنجا محبوس شده اند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند۱۵:۳۳

طبق خبرهای رسیده،مغازه های شهر سنندج در استان کردستان، بسته است و حضور نیروهای امنیتی در سطح شهر مشاهده می شود.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۳۰
بخشی اذ نیروهای پادگانی که نزدیک به صدا و سیما است، مسئولیت حفاظت از این ساختمان را به عهده گرفته اند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۲۷

تجمع در برابر ساختمان تلویزیون ایران در خیابان ولی عصر تهران.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۲۲

در خيابان سهروردي به سمت 7 تير , جمعيتي بالغ بر 50 نفر جمع شده اند و شعار مرگ بر ديكتاتور ميدهند

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند-۱۵:۱۹
شلیک گاز اشک آور به سمت تظاهرکنندگان در میدان ولیعصر.

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۱۲
نقشه ترافیک شهر تهران راس ساعت ۱۵ از دسترس خارج شد.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۰۴
به گزارش شاعدان عینی از تهران، تمامی کارکنان اداره برق منطقه فارابی را از ساختمان این اداره بیرون کرده اند و نیروهای امنیتی در این ساختمان مستقر شده اند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۵:۰۴

شاهدان عینی از تهران می گویند: «نیروهای ضد شورش در میدان پاستور، چهارراه گارگر و خیابان آذربایجان تهران حضور دارند. نزدیک به 150 مامور نیروی انتظامی در ضلع شرقی میدان انقلاب مستقر شده اند و ماموران شهرداری هم سطل های زباله را جمع می کنند تا از آتش زدن آنها جلوگیری شود.»

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند ۱۴:۵۳

کلیه کلاس های دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز امروز عصر تعطیل شد. اول اسفند ماموران حراست دانشگاه از کلیه اساتید و دانشجویان خواسته اند که دانشگاه را تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر ترک کنند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند-۱۴:۵۰

به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران، میدان انقلاب در محاصره نیروهای گارد ویژه موتوری و لباس شخصی هاست.همچنین اطراف پل گیشا نیروهای امنیتی و نظامی حضور کسترده ای دارند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند-۱۴:۳۸

به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران،هم اکنون میدان پاستور به شکل فوق العاده ای به حالت امنیتی درآمده است و برای  نخستین بار است که نیروهای یگان ویژه در آرایشی  خاص با صورتهای پوشیده در اطراف این میدان مستقر شده اند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

یکم اسفند-۱۴:۴۷

پمپ های بنزین خیابان انقلاب تا آزادی در محاصره نیروی انتظامی قراردارند و همچون گذشته به کناب فروشی ها و فروشگاه های نزدیک دانشگاه تهران دستور داده شده است که زودتر از همیشه کار خود را پایان دهند و قبل از تعطیلی ادارات بسته باشند. فضای شهر ملتهب است و جوانان خود را برای تظاهرات آماده می کنند.

سبزنامه ایرانیان

————  ————  ————  ————  ————  ————  ————

 

 

3 پاسخ

  1. شما غلط كرديد كه فضاي كشور را به اين شكل ملتهب نشون ميدين

    هيچ خبري نيست

    جنبش سبز مـــــــــرد .

  2. لعنت بر جنبش سبز

    خائنين به مملكت

  3. در سنند ج و مهاباد مردم و نیروهای انتظامی در خیابانها شدیدا در گیر شداند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: