تجمع حامیان دولت در اعتراض به مصوبه دانشگاه آزاد: مجلس را به توپ می بندیم! + عکس

جرس: پس از تصویب طرح «وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی» تجمعی شبه دولتی با حضور بسیج دانشجویی برخی از دانشگاه‌ها و تعدادی از نمایندگان مخالف در اعتراض به تصویب این طرح، در مقابل مجلس شورای اسلامی شکل گرفت و شعارهای اهانت‌آمیز نسبت به نمایندگان داده شد.

پارلمان نیوز گزارش داد  که  تجمع کنندگان، علاوه بر شعارهای اهانت‌آمیز خطاب به نمایندگان ملت، تهدید کردند که اگر مجلس از این تصمیم خود کوتاه نیاید، مجلس را به توپ خواهند بست!

بعد از موافقت نمایندگان مجلس با وقف دانشگاه آزاد، در اقدامی هماهنگ رسانه‌ها و نمایندگان حامی دولت و تشکل‌های دانشجویی دولتی، حملات گسترده‌ای را به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان موافق این طرح آغاز کردند.

پس از برگزاری انتخابات دهم ریاست جمهوری، ریاست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اقدام به وقف تمامی اموال و تأسیسات دانشگاه آزاد اسلامی کرد.
این اقدام حقوقی، اگرچه با مخالفت برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی روبرو شد، اما هاشمی رفسنجانی، رییس هیأت مؤسس و رییس هیأت امنا و دكتر جاسبی رییس این دانشگاه اصرار به وقف این دانشگاه کردند.
برای اجرای این وقف، طرحی با قید دو فوريت و با عنوان «طرح اجازه وقف اموال در اختيار مؤسسات غيردولتي غيرانتفاعي» در دستور کار مجلس قرار گرفت که با تلاش نمایندگانی مانند حمید رسایی و بازپس گیری امضای نه نفر، به عنوان طرح یک فوریت در دستور کار پارلمان جای داده شد.

عده‌ای تلاش می‌کنند با غلبه دهل صدای انقلابی مجلس را نشوند
علی لاریجانی در واکنش به موضع‌گیر‌ها درباره این طرح، در ابتدای جلسه امروز گفت: آنچه مجلس محترم به عنوان نمایندگان ملت برگزیند، مورد احترام است و وقتی با تایید شورای محترم نگهبان همراه گردد لازم‌الاجرا خواهد بود و همچنان که روال مجلس هشتم بر آن مستقر است در موارد اصلاحی شورای نگهبان اغلب نظرات آن شورا با همراهی و همفکری کمیسیون مربوطه به سرانجام می‌رسد.
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: مجلس نشان داده است که به جد مقید به تحقق احکام شریعت و اصول قانون اساسی و به صدر عزم مجلس ولایت‌مداری نقش بسته است.
لاریجانی افزود: شگفت است که عده ای تلاش می‌کنند که با غلبه دهل صدای رسای انقلابی و ولایی مجلس را نشنوند.
رییس مجلس تصریح کرد: نقد قوا اگر با آداب آن صورت پذیرد امر حسنی است و باعث رشد آن نهاد می گردد اما نه فحاشی و آلوده کردن فضا با توهمات.
وی خاطرنشان کرد: چطور به خاطر یک موضوع که آن را راست نپنداشتند آسمان و زمین را به هم بافتند با درشتی سخن ناحق به زبان راندند. مطمئن باشند مجلس شورای اسلامی وقت خود را صرف این امور نمی‌کند و قطعا بدانید نوع تحرکات تاثیری بر اراده مجلس نخواهد داشت مگر به سیاق حق سخن بگویند و نقد کنند.

نمایندگان مجلس در جمع اهانت کنندگان به مجلس شورای اسلامی
در تجمع اعتراضی امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی برخی از نمایندگان نیز حضور داشتند؛ حمید رسایی، علیرضا زاکانی، علی اصغر زارعی و طیبه صفایی.
حمید رسایی، عضو کمسیون فرهنگی مجلس، به عنوان یکی از فعالان و برگزارکنندگان این تجمع که با شعارهای اهانت آمیز به نمایندگان مجلس همراه بود، گفت: تجمع امروز از مقدس‌ترين تجمع‌ها در راستاي دفاع از شان و جايگاه مجلس است.

وی ادامه داد: تا زماني كه دانشجو و طلبه بسيجي باشد، اسلام آمريكايي در اين دو مركز نفوذ نمي‌كند. همه بايد اين را بدانيم كه همواره در طول تاريخ رابطه‌اي بين جيب و دهان وجود داشته است، به طوري كه هرگاه جيبي باز باشد، دهاني بسته مي‌شود و هر موقع دهاني باز بود، يعني جيب بسته بوده است. از اين‌جا مي‌توان تشخيص داد كه كدام نمايندگان و كدام خواص جيب‌شان باز و دهان‌شان بسته است.

وی با توهین به نمایندگان موافق این طرح گفت: در مورد مصوبه اخير برخي از نمايندگان معترض بودند و مي‌گفتند كه دست‌اندركاران مصوبه كلاه سر ما گذاشته‌اند. البته من هم مثل شما معترضم كه چرا بصيرت نداشته‌اند. وقتي برخي مصوبات معلوم است كه يكسري نماينده نه اصول‌گرا بلكه جاسبي‌گرا پشت آن هستند، اصلا لازم نيست كه آدم فكر كند.

علیرضا زاکانی، نماينده مردم تهران در مجلس هم که در این تجمع حاضر بود، گفت: كار روز يكشنبه مجلس نادرست بود و ان‌شاءالله آن مصوبه جبران و كان لم يكن تلقي خواهد شد و اگر شوراي نگهبان اين مصوبه را تاييد نكند ـ كه تاييد هم نخواهد كرد ـ مجلس ديگر به آن راي نخواهد داد.
در ادامه علی اصغر زارعی نايب رييس كميسيون اصل 90 مجلس، مدعی شد: مصوبه روز يكشنبه براي بسياري از كساني كه احتمالا به اين مصوبه راي هم داده‌اند غيرقابل قبول بوده و به نظر مي‌رسد كه اطلاعات كافي نسبت به جايگاه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به نمايندگان داده نشده بود و برخي نمايندگان دچار اشتباه شدند.

عباس سلیمی‌نمین نیز که در این تجمع حاضر شده بود با اشاره به برخي شعارهاي دانشجويان عليه نمايندگان مجلس گفت: امروز در مجلس عزيزان بسيار ارزشمندي وجود دارند كه دغدغه‌هاي امام، رهبري و مصالح كشور و مردم را پيگيري مي‌كنند و مبادا واكنش شما نسبت به نمايندگاني كه وابسته شده‌اند متوجه آن‌ها هم شود. اعتراض ما به آن دسته از نمايندگاني است كه گرفتار مادي‌گرايي و وابسته به مراكز قدرت و ثروت شده‌اند، بنابراين كل مجلس را خطاب قرار ندهيد.

مدير مركز مطالعات و تدوين تاريخ ايران اضافه كرد: از ميان صد و سي  نفر از نمايندگاني كه به مصوبه اخير مجلس راي دادند چند نفر از آن‌ها اعلام برائت كرده‌اند و گفته‌اند كه ما ناآگاهانه وارد بازي حسابگرانه مراكز قدرت شده‌ايم كه آقاي خيري نماينده بستان‌آباد، آقاي نقوي نماينده ورامين و آقاي عليرضا سليمي نماينده محلات از جمله اين افراد هستند. بنابراين بايد به نوعي عمل كنيد كه اگر افراد از سر ناآگاهي وارد اين وادي شده‌اند راه بازگشت برايشان باز بماند، چراكه شايد برخي از سر ناآگاهي گول كانون‌هاي سياسي و اقتصادي را خورده باشند.

پس از انتخابات ریاست جمهوری و حمله محمود احمدی‌نژاد به هاشمی‌ رفسنجانی در زمان مناظره و سپس در این اواخر نامه نامه‌نگاری‌های تهدید آمیز میان احمدی‌نژاد و علی لاریجانی، تصویب طرح «وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی» که این سه نفر، در سه سر آن قرار دارند، به نظر دارد رئیس دولت تصمیم دارد تا با تمام توان خود مقابله و اختلاف با این افراد را نشان دهد و در برابرشان بایستد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در نخستین نشست تخصصی تاریخ مجلس، با انتقاد شدید از برخی اظهارنظرها پیرامون مصوبه‌ روز یك‌شنبه مجلس در مورد «ساماندهی دانشگاه‌ها و موسسات عالی غیرانتفاعی و غیردولتی»، تصریح كرد: «اگر كسی در رسانه‌ها در مورد مجلس با دریدگی صحبت كند، دلیل منطقی بودن صحبتش نیست.»
وی افزود: معتقدم افرادی كه در این باره سر و صدا می‌كنند كل مصوبه را نخواندند؛ چرا كه این مصوبه در مورد تمام موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی است كه البته بخشی از آن نیز مربوط به دانشگاه آزاد است.
اشاره لاریجانی به مصوبه جنجال برانگیز دیروز یکشنبه سی خرداد ماه مجلس است که اکثریت نمایندگان، در تایید رای یکی از شعبات قضایی کشور مبنی بر «تداوم فعالیت کادر فعلی دانشگاه آزاد» و «بلا اثر بودن اساسنامه دولت برای آن دانشگاه»، بر تصمیم سال گذشتۀ موسسین آن دانشگاه برای «وقف» آن، صحه گذاشتند.
این مسئله با واکنش های متفاوتی روبرو شد، از جمله آنکه موافقان دولت آن را مورد حمله قرار دادند.

رییس مجلس با یادآوری این نكته كه » خود مجلس نیز تابع نظامات قانونی است» از خواست عده‌ای كه به عقیده وی «می‌خواهند مجلس بدون قانون اداره شود»، اظهار تعجب کرد و گفت: اداره‌ مجلس بر اساس آیین‌نامه است. در مورد این مصوبه نیز به خاطر این‌كه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مسئله دانشگاه آزاد ورود پیدا كرده است، اخطار را وارد دانستم؛ اما این به معنای خارج كردن كار از دستور نیست. »

وی تصریح كرد: كسی كه به قوه مقننه توهین می‌كند در واقع به ملت توهین می‌كند و شاید این مسئله از آنجا ناشی می‌شود كه آن‌قدر ذوب در قوه‌ای هستند كه چشم دیدن قوه‌ی دیگر را ندارند. نهادهای قانونی كشور باید در جایگاه خود دیده شوند.

لاریجانی در بخش دیگری از اظهاراتش با تاكید بر این‌كه «هر وقت مجلس از اقتدار برخوردار بود كشور توانست در برابر بیگانگان بایستد؛ اما هر وقت این پایداری را از خود نشان نداد استقلال كشور دچار آفت شد»، افزود: «در قانون اساسی به این موضوع اشاره شده كه نمایندگان مردم از هر بخشی در قبال همه‌

مردم مسئولند و مجلس می‌تواند در همه‌ امور داخلی و خارجی قانون وضع كند. »
رئیس مجلس هشتم در ادامه خطاب به برخی افراد كه برخی قوانین مصوب مجلس را دوست ندارند، گفت: گاهی افرادی برای تسهیل امور برای مجلس خط و نشان می‌كشند و گاهی این قوانین را دوست ندارند؛ این مساله درست نیست. تفكیك قوا برای كنترل قدرت است، روشن است كه قوه‌ی مجریه و قضائیه به صورت بالفعل دارای قدرتی هستند كه اگر كنترل نشوند ممكن است كارهایی به دور از چشم مردم اتفاق افتد.

تظاهرکنندگان از جمله علیه مجلس و نمایندگانش چنین  شعار می دادند: «نماینده جاسبی اخراج باید گردد»، «نماینده خائن شرمت باد شرمت باد»،‌ «مجلس، مافیا پیوندتان مبارک»، «مجلس لاریجانی تو مشت رفسنجانی«.

آنها همچنین علیه مدیریت دانشگاه آزاد که گفته می شود مورد حمایت رفسنجانی است شعار می دادند:  «جاسبی قانون شکن شرمت باد شرمت باد، «مجلس جاسبی‌گرا استعفا استعفا «،  «برادرزن جاسبی استعفا استعفا «،  «جاسبی حیا کن بیت‌المال را رها کن«.

تظاهرکنندگان طرفدار دولت هم چنین مجلس را تهدید به انحلال کرده و فریاد می زدند: «مجلس بی‌ولایت تعطیل باید گردد«.

جرس

رسانه شمایید


برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید:ایران: به فروش میرسد؛ خریدار: سپاه پاسداران

سپاه پس از تاسیس بانک، مخابرات را هم خرید

سکوت مشکوک در برابر انتقال 18.5 میلیارد دلار به ترکیه + ویدئو

با دخالت آیت الله خامنه ای در گیری بر سر دانشگاه آزاد شدید شد

اسلامی کردن علوم انسانی؛ اسم رمز حذف رقیبان فکری

خامنه‌ای آخرین رهبر ایران خواهد بود

حال آقای خامنه ای خوب نیست

فرمانده سپاه: بسیج دانشجویی منتظر فرمان مافوق نباشدAdvertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: