تهدید مهدی کروبی به ‹روشنگری› درباره سید احمد خمینی

بی بی سی: مهدی کروبی از رهبران جنبش اعتراضی ایران در واکنش به اتفاقات روز چهارده خرداد طی نامه ای به حسن خمینی گفته است اگر «نیروهای خبیث پشت پرده» از تکرار این حوادث خودداری نکنند درمورد وقایعی که بر پدر او رفته است ‹روشنگری› می کند.

به گزارش سحام نیوز سایت رسمی حزب آقای کروبی، اعتماد ملی، وی در این نامه از اتفاقات مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی و «وقاحت و بی شرمی» عده ای به بیت او ابراز تاسف کرد و افزود پیش تر هشدار داده بود که این مراسم «ختم به خیر» نخواهد شد.

مهدی کروبی از حسن خمینی خواست خود را برای «تحمل همه شداید» آماده کند زیرا «امروز مروج و مفسر خط امام کسانی شده اند که در برابر امام صف بندی کرده بودند و یاور شرکاء در قتل های زنجیره ای بودند

روز جمعه در جریان برگزاری مراسم سالگرد فوت آیت الله خمینی، هنگام سخنرانی حسن خمینی، حاضران با صدای بلند به دادن شعارهایی علیه معترضان به نتیجه انتخابات و منتقدان حکومت و حمایت از رهبر و رئیس جمهوری پرداختند و تلویزیون دولتی هم تصاویری از بخشی از جمعیت حاضر را نشان داد که در حال حرکت بودند و به نظر می رسد محل اجتماع را ترک می کنند.

این ماجرا طی چند روز گذشته واکنش های شدیدی را در محافل سیاسی و دینی ایران بر انگیخته است.

برخی چهره های سیاسی همچون میر حسین موسوی و مراجع تقلید نظیر آیت الله صانعی این حادثه را محکوم کرده اند.

مهدی کروبی هشدار داد: «چنانچه نیروهای خبیث پشت پرده از تکرار این گستاخی ها پرهیز و خودداری نکنند، جفاها، ستم ها و فشارهایی که به مرحوم حاج سید احمد آقا وارد کردند همچنین افراد و اشخاصی که برای تحقیر و توهین به فرزندان آن عزیز سفر کرده وصیت دست کاری شده منتشر می کنند از حوادثی که بر او رفت برای ملت شریف ایران و همچنین آیندگان روشنگری خواهیم کرد تا عدم صداقت آنها برای مردم ثابت شده و بیشتر بدانند که برای آقایان همه چیز ابزاری است

محمد جواد اکبرین پژوهشگر علوم اسلامی می گوید تهدید آقای کروبی اشاره به این دارد که با ادامه این روند او هم سکوت را می شکند و مشخصا نظر سید احمد خمینی و خانواده آیت الله خمینی را درباره حاکمیت کنونی منتشر می کند.

وی در گفتگو با بی بی سی افزود در ماجرای قتل های زنجیره ای این موضوع نیز مطرح شد که سید احمد خمینی به مرگ طبیعی از دنیا نرفته و توسط عناصر وزارت اطلاعات کشته شده است و خانواده او نیز صحبت از وجود شبهه درباره مرگ او کردند.

آقای اکبرین می گوید وصیتنامه سید احمد خمینی حاوی مطالبی علیه بخشی از حاکمیت بوده و هرگز بطور کامل اجازه انتشار نیافت.

پاسخ تلویحی به آیت الله خامنه ای

در جریان مراسم روز جمعه، آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی رهبران معترضان به دولت گفته بود در صدر اسلام عده ای همچون طلحه و زبیر که «سوابقی درخشان» داشتند بعدها علیه حضرت علی نخستین امام شیعیان دست به شمشیر بردند و در ابتدای انقلاب نیز بعضی با آیت الله خمینی از پاریس به ایران آمدند و بعدها به خاطر «خیانت» اعدام شدند.

مهدی کروبی در انتهای نامه خود در پاسخی تلویحی به این اظهارات آیت الله خامنه ای گفته است: «امروز جریانی با تمسک به جمله ای از امام که در مقام رحمت و رافت و گذشت و چشم پوشی از لغزش های گذشته و استفاده از نیروهای کارآمد فرمود که «میزان حال فعلی افراد است» تمامی یاران و نزدیکان امام را طلحه ها و زبیرهای زمان قلمداد کرده در حالی که بهتر است حوادث صدر اسلام را از روز ارتحال پیامبر اکرم و مراسم تشییع و تدفین آن حضرت و دادخواهی تنها یادگارش فاطمه زهرا (س) و جلوگیری از ایراد خطبه آن حضرت در مسجد پیغمبر تحلیل شود و شاید بدین نتیجه رسید که حوادث بعدی از جمله تبعید شدن ابوذر غفاری و ماجرای طلحه و زبیر ریشه در آن زوایای انحرافی اولیه دارد.»

به گفته محمد جواد اکبرین منظور آقای کروبی این است که آیت الله خامنه ای برای تشبیه تاریخی باید از اول ماجرا آغاز کند بطوریکه ریشه صف کشی های کنونی را باید با ماجرای جانشینی پیامبر مقایسه کرد و این کنایه از این است که انحراف اولیه از انتخاب آیت الله خامنه ای بعنوان جانشین آیت الله خمینی آغاز شده است.

میر حسین موسوی یکی از رهبران معترضان نیز به این تشبیه تاریخی واکنش نشان داد و بدون نام بردن از آیت الله خامنه ای گفت عده ای خود را در حد امیر مومنان و معصومین بالا برده اند.

در حوادث بعد از انتخابات، برخی از اعضای خانواده آیت الله خمینی هدف انتقاد شماری از حامیان دولت قرار گرفتند که آنان را به دلیل عدم طرفداری از محمود احمدی نژاد و حمایت از معترضان، به مخالفت با رهبر جمهوری اسلامی و تخطی از دیدگاه های آیت الله خمینی متهم کرده اند.

سید حسن خمینی همراه با تعداد دیگری از شخصیت های جمهوری اسلامی سال گذشته از حضور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و مراسم تحلیف او به عنوان رئیس جمهوری خودداری کرد.
بی بی سی


نامه کامل مهدی کروبی به سید حسن خمینی:

باسمه تعالی
حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سید حسن خمینی فرزند برومند یادگار گرانقدر حضرت امام قدّس سّرهما

با عرض سلام و تسلیت مجدد به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام به حضور جنابعالی و سایر اعضاء بیت شریف امام راحل، حادثه دلخراش روز ۱۴خرداد و توهین و جسارت به حضرتعالی در جوار مرقد مطهر و در حضور صدها هزار زائر و عزادار که از نقاط دور و نزدیک به منظور عرض تسلیت و ابراز همدردی به حضور اعضاء آن بیت شرافتمند و عزاداری و تجدید عهد با آرمانهای بلند رهبر محبوب و فقید خود به آن مکان مقدس آمده بودند موجب تأسّف و تأثّر شدید و جریحه دار شدن وجدان و احساسات همۀ عاشقان و دلباختگان امام راحل و ازجمله اینجانب گردید.

صبر و شکیبائی برای حضرتعالی و سایر منسوبان امام عزیز در برابر این مظلومیت و بی حرمتی را از خداوند متعال خواستارم و لازم می دانم نکاتی را یادآوری کنم:

1- اینجانب از زمانی که اطّلاع یافتم ادارۀ ستاد برگزاری مراسم سالگرد امسال عملاً بدست بخشی از نیروهای مسلّح افتاده است بشدّت نگران شده و مطمئن بودم این مراسم ختم به خیر نخواهد شد ولی این حد از وقاحت و بیشرمی را تصوّر نمی کردم و لذا چند روز قبل نسبت به حوادث تلخ آن روز هشدار داده بودم.

2- حضرتعالی خوب می دانید که این جماعت اندک سازمان دهی شده و آموزش دیده حسابشان از خیل عظیم عاشقان امام و دوستداران فرزندان و بستگان ایشان به خصوص شخص حضرتعالی جداست.

3- یاران امام راحل هم اکنون، امکان دفاع از خود و سیره امام در هیچ رسانه ای را ندارند ولی در روزنامه ها و سایت هائی که از بیت المال مسلمین اداره می شوند، در تحریف کردن بیانات و سیرۀ امام و نسبت های ناروا و غیر واقعی به آن رهبر فرزانه فرو گذار نکرده و نمی کنند. فراموش نمی کنیم در این روزنامه ها با زشت ترین تعبیر نوۀ امام را به فرزند ناصالح حضرت نوح (ع) تشبیه کردند.

4- چندی است که زحمات جمعی از انسان های دلسوز انقلاب و نظام و صاحب اندیشه و قلم را زیر سؤال می برند و انتظار دارند که مؤسسه در اختیار جمعی انحصار طلب و تنگ نظر قرار گیرد. به حق که پدر شما فرزند و دست پرورده و شاگرد آن حکیم دور اندیش بود که مکرر به اینجانب که مدیریت مجلس سوم را داشتم تأکید می کرد هر چه زودتر قانون مؤسسه نشر تصویب شود که درتأخیر آفت است. مصوبه مذکورازافتخارات مجلس سوم است که در پایان آن دوره از مجلس 41 نفر از نمایندگان رد صلاحیت شدند؛ از جمله نائب رئیس و همسر رئیس جمهور شهید. البته قابل تذکر است دلیل حذف آنها تصویب قانون مذکور نبود.

5- ای فرزند یادگار امام ! و اعضاء بیت شریف امام راحل! بدانید که مرحوم احمد آقا خمینی زود رفت و رنج، محنت و مظلومیت را برای شما باقی گذاشت، خود را برای تحمّل همه شدائد آماده کنید. چنانچه نیروهای خبیث پشت پرده از تکرار این گستاخی ها پرهیز و خودداری نکنند، جفاها، ستمها و فشارهایی که به مرحوم حاج سید احمد آقا وارد کردند همچنین افراد و اشخاصی که برای تحقیر و توهین به فرزندان آن عزیز سفر کرده وصیت دست کاری شده منتشر می کنند از حوادثی که بر او رفت برای ملت شریف ایران و همچنین آیندگان روشنگری خواهیم کرد ، تا عدم صداقت آنها برای مردم ثابت شده و بیشتربدانند که برای آقایان همه چیز ابزاری است.

6- شما قطعاً اطّلاع دارید که امروز مروّج و مفسّر خط امام کسانی شده اند که در برابر امام صف بندی کرده بودند و یاور شرکاء در قتل های زنجیره ای بودند ! و از آن سوی یاران نزدیک امام اجازه سخن گفتن درباره امام را ندارند !!

7- آری امروز جریانی با تمسّک به جمله ای از امام که در مقام رحمت و رأفت وگذشت و چشم پوشی از لغزشهای گذشته و استفاده از نیروهای کارآمد فرمود که «میزان حال فعلی افراد است» تمامی یاران و نزدیکان امام را طلحه ها و زبیرهای زمان قلمداد کرده در حالی که بهتر است حوادث صدر اسلام را از رو ارتحال پیامبر اکرم و مراسم تشییع و تدفین آن حضرت و دادخواهی تنها یادگارش فاطمه زهرا (س) و جلوگیری از ایراد خطبه آن حضرت در مسجد پیغمبر تحلیل شود و شاید بدین نتیجه رسید که حوادث بعدی از جمله تبعید شدن ابوذر غفاری و ماجرای طلحه و زبیر ریشه در آن زوایای انحرافی اولیه دارد.

و آخر دعوانا انّ الحمدلله ربّ العالمین
مهدی کروبی
۸۹/۳/۱۶

رسانه شمایید


برگی از بازجوئی سعید امامی؛ محرمانه ترین پرونده امنیتی

نقش دفتر رهبری در پشت پرده مراسم ۱۴ خرداد بزرگداشت امام خمینیپاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: