استعفای پرادعای روح الله حسینیان (عالیجناب خاکستری) از نمایندگی

روح‌الله حسینیان، نماینده اصولگرای تهران در مجلس در نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس، از نمایندگی استعفا کرده و از «مرگ سیاسی» خود خبر داده‌ است.

حجت‌الاسلام روح الله حسینیان (با نام مستعار خسرو در دستگاه اطلاعاتی)، قاضی و از مقامات اطلاعاتی و سیاسی جمهوری اسلامی است. سمت مشاور سیاسی و امنیتی محمود احمدی‌نژاد از جمله سمت‌های او است.

روح‌الله حسینیان از اعضای سابق نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی، در نامه امروز خود همچنین گفته‌است نیروهای بسیج و انتظامی به «بهانه‌های مختلف در دادگاه‌های نظامی مورد تحقیر و ظلم قرار گرفته‌اند.»

علی مطهری، از اعضای فراکسیون اصولگرای مجلس، آقای حسینیان را به خاطر درخواست سریع‌تر شدن اعدام بازداشت‌شدگان «دارای روحیات افراطی و تند» نامید.

روح‌الله حسینیان به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان حامی دولت چند روز پیش طرحی دوفوریتی را به مجلس ارائه کرده و در آن خواستار کاهش مهلت فرجام‌خواهی محکومان به اعدام به اتهام «محاربه»، از ۲۰ روز به ۵ روز شداند.

آقای حسینیان در بخشی از نامه خود آورده‌است: «می‌دانم که کینه‌توزان از این به بعد تحلیل‌ها خواهند کرد و خواهند گفت که نتیجه تندی و افراط، این است.»

روح ‌الله حسینیان پس از قتل‌های زنجیره‌ای و اعلام خبر خودکشی سعید امامی در زندان، به شدت از وی دفاع کرد. آقای حسینیان در سال‌های گذشته ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی را بر عهده گرفت.

متن نامه اسعفای وی به شرح زیر است:

با عرض سلام؛
چنانچه بيشتر دوستان مطلع هستند، اينجانب نزديك به دوازده سال است كم و بيش در حال مبارزه با جريان انحرافي به اصطلاح‌ اصلاح‌طلبان هستيم. خداوند خود مي‌داند كه چه ظلم ها، فشارها، تهمت‌ها، توهين‌ها و تحقيرها را از اين جماعت شنيدم و ديدم. در اين ميان نصحيت‌ها و زخم‌ زبان‌هاي دوستان را با همه تلخي‌هايش به جان خريديم؛ اما به ياري خداوند كه همه انگيزه‌ام او بوده هرگز احساس ضعف و ناتواني نكردم؛ بلكه هرگاه حملات اين جماعت بيشتر مي‌شد احساس نشاط مي‌كردم. اما امروز بيش از هر زماني احساس دلشكستگي و سرخوردگي مي‌كنم.

امروز خود را ناتوان‌تر از هميشه مي‌يابم. هر اقدامي آغاز كرديم با رقابت پيچيده پارلمان تاريست‌هاي حرفه‌اي نقش بر آب شد. جناح اصلاح‌طلب نزد رئيس عزيزتر و ارزشي‌تر شدند و هر روز ما مطرودتر و بي‌خاصيت‌تر. من خود را موجودي شكسته خورده و سرخورده مي‌بينم وقتي مي‌بنيم رياست كميته دفاع مجلس يكي از فتنه‌گراني است كه از بانيان اتهام تقلب در انتخابات بود. وقتي مي‌بينم مجلس اصولگرا نماينده‌اي را براي اين كميته انتخاب مي‌كند كه تا ديروز علناً از يكي از سران فتنه دفاع مي‌كرد و يك روز از عمرش را در راه مبارزه نگذرانده و تنها با تاجران كويتي مي‌نشيند و برمي‌خيزد و رسالتش توزيع آدامس در بين نمايندگان است.

امروز مي‌بينيم ده‌ها نشريه با حمايت بيت‌المال تمام ارزش‌هاي اخلاقي و سياسي امت حزب‌الله را زير ضربات خود گرفته‌اند. وقتي از ريشه‌ اينها تحقيق مي‌شود مي‌بينيم هر دسته‌اي از اينها از دفتر يكي از مسئولان جمهوري اسلامي سيراب مي‌گردند.

امروز مردمي كه دنبال صد هزار تومان وام مي‌گردند ناگهان چشم باز مي‌كنند ده‌ها ميليون تومان بيت‌المال به جيب هنرپيشه‌هايي مي‌ريزد كه نه دل در گرو اسلام دارند و نه در گرو حتي اين كشور و بدتر ناگهان تصوير آنها را در كنار هم بايد شاهد باشيم و هيچ‌كس هم اخم نكند؟ چرا مأيوس و سرخورده نباشم.

امروز بسيج و نيروهاي انتظامي كه در جريان فتنه‌هاي اخير در خط مقدم عليه مزدوران آمريكايي مي‌جنگيدند تا از امنيت مردم دفاع كنند به بهانه‌ تخلف چند نفر (كه بايد هم برخورد شود) اينان با تمام وجود مورد تحقير و ظلم دادگاه‌هاي نظامي قرار مي‌گيرند، تمام بدنه تحت تعقيب قرار مي‌گيرند. فرماندهان مورد اذيت و توهين قرار مي‌گيرند؛ ولي هيچ كس دفاعي نمي‌كند و هيچ‌كس نمي‌پرسد نيرويي كه مي‌خواهد از امنيت مردم و اركان نظام دفاع كند با اين روحيه زخم خورده چگونه و چرا؟

من خود را سرخورده و شكست خورده مي‌بنيم كه كساني در دفاتر مسئولان نظام جمهوري اسلامي حاكم شده‌اند كه 180 درجه با رهبري نظام زاويه دارند. چرا احساس يأس و شكست نكنم كه با همه فداكاري اين مردم معتقد و ولايتي در اين نظام كساني نصب مي‌شوند كه تا ثريا فاصله با رهبري نظام دارند كساني كه در اين فتنه تا جايي كه احساس ترس نكردند از حريف حمايت كردند.

من نمي‌دانم اگر به كارگيري اين افراد چند چهره به مصلحت مي‌باشد آيا سرخورده شدن صدها مانند من هم مصلحت اين نظام است؟

البته مي‌دانم كه همه براي نصب اين افراد توجيهي دارند و ادله و مباني؛ اما بايد به من حق بدهند كه آنان خضرند و من موسي، بسياري از تصميمات را نمي‌فهمم، بسياري از رفتارها را سوراخ كردن كشتي انقلاب مي‌دانم، بسياري از الطاف كريمانه به منافقان را ساختن جدار بر مردمي بي‌معرفت مي‌دانم كه از لقمه‌‌اي بر گرسنگان راه كوتاهي كردند. بسياري از شخصيت‌كشي‌ها را قتل بي‌گناهان مي‌دانم. اعتراف مي‌كنم كه اشكال از من و بي‌عمقي من است به همين جهت اين حق را به خضر نبي مي‌دهم كه مرا از خود براند و به همين جهت من به آنها حق مي‌دهم تا به من بگويند: «اَلَم اقُل لكَ انّك لن تستطيعَ معي صبراً» و باز بر سرم فرياد زنند‌ «هذا فراقٌ بيني و بينك».

من يك ظاهرگرا هستم فقط اين را مي‌دانم كه طبق قانون اساسي در مجلس سوگند خورده‌ام و هم‌صدا با ديگر نمايندگان تكرار كرده‌ام كه «من در برابر قرآن مجيد به خداي قادر متعال ياد مي‌كنم و با تكيه بر شرف انساني خويش تعهد مي‌نمايم كه پاسدار حريم اسلام و نگهبان دستاوردهاي انقلاب اسلامي ملت ايران و مباني جمهوري اسلامي باشم.» ولي مي‌بينيم تجربه اين مدت به من نشان داده است كه قادر به وفاداري به اين سوگند نيستم.

مطمئن هستم كه با مرگ سياسي يا جسماني حقيري مانند من نه بر دامن كبريايي ولايت گردي خواهد نشست نه از روند انقلاب خواهد كاست و مطمئن هستم يأس و سرخوردگي اين بنده حقير در روحيه حتي يك نفر هم تأثير نخواهد پذيرفت. اين سيل خروشان هم‌چنان به پيش خواهد رفت و آنچه نابود خواهد شد درماندگان و خستگان و فرسودگان خواهند بود.
از طرفي مي‌دانم كه كينه‌توزان از اين به بعد تحليل‌ها خواهند كرد و خواهند گفت نتيجه تندي و افراط همين است. بگذاريد تا هر كس هرچه مي‌خواهد قضاوت كند. قضاوت‌ نهايي با خداوندي است كه بر همه دلها آگاه است و انگيزه‌ها را بهتر از همه ما مي‌داند و به عدل و انصاف حكم خواهد راند.

آنچه كه بايد بدانند اين است كه من لحظه‌اي از گذشته خود پشيمان نيستم و از آنچه با من شده است راضي به رضاي اويم چون همه آنها «بعين‌الله» بوده است.

در پايان از امت حزب‌الله و به خصوص مردم تهران كه به اينجانب رأي داده بودند عذرخواهي مي‌كنم. من قول داده بودم كه به شما خدمت كنم و حال خود را ناتوان از خدمت مي‌دانم. اميد است كه در دو سال آينده فردي انتخاب شود كه بتواند خدمتگزار شما ملت خدايي باشد.
بسيار فكر كردم بسيار دعا كردم و از خداوند خواستم تا راهي براي خروج از بن‌بست به من نشان دهد: اما خود را همچنان در مقابل هزاران سؤال امت حزب‌الله بي‌جواب مي‌دانم. خداوند تنها يك راه را به من نشان داد و آن گوشه‌گيري و عزلت‌ البته «لاتَدري لعلّ اللهَ يُحْدِثٌ بعد ذلك امراً»
بدينوسيله رسماً استعفاي خود را از نمايندگي مجلس شوراي اسلامي خدمت هيئت رئيسه محترم اعلام مي‌دارم.

با آروزي طول عمر رهبر عزيز
دولت به كام باد
روح‌الله حسينيان

گفتني است بر اساس آئين‌نامه داخللي مجلس هر نماينده كه اعتبارنامه او به تصويب رسيده است مي‏تواند از مقام نمايندگي استعفاء دهد. پذيرش استعفاء موكول به تصويب مجلس است.
همچنين نماينده تقاضاي استعفاء مدلّل خود را به عنوان رئيس مجلس مي‏نويسد و رئيس مجلس آن را در اولين جلسه علني و بدون قرائت متن، اعلام و در دستور كار هفته بعد مي‏گذارد. نماينده مي‏تواند قبل از شروع بررسي در مجلس تقاضاي استعفاء خويش را مسترد دارد.

بررسي تقاضاي استعفاء بدين ترتيب خواهد بود كه ابتدا تقاضاي استعفاء قرائت شده و سپس شخص متقاضي استعفاء يا نماينده ديگري به تعيين او تقاضاي دفاع خواهد نمود. مدت قرائت تقاضاي استعفاء و توضيح نماينده متقاضي استعفاء حداكثر نيم ساعت است. مخالف يا مخالفين نيز حداكثر نيم ساعت مي‏توانند صحبت كنند و پس از آن رأي‏گيري به عمل مي‏آيد. در صورت تصويب تقاضاي استعفاء مراتب از طريق هيأت رئيسه به وزارت كشور اعلام مي‏شود تا طبق قانون انتخابات اقدام نمايد.

رادیو زمانه

رسانه شماییدکارنامه خشونت جمهوری اسلامی: ۲۲ خرداد تا ۶ دی

برگی از بازجوئی سعید امامی؛ محرمانه ترین پرونده امنیتی

یازده سال گذشت: قتل‌های زنجیره ایAdvertisements

2 پاسخ

 1. این نتیجه استقامت مردم است و الان اینده را در خطر دیده اند و احتمالا در حال پیدا کردن جای امنی هستند و مابقی بهانه است . این پیروزی برای ملت بزرگ ایران است که بتئانن یک دد درنده را از خانه ملت که شده اشیانه کنام از انجا بیرون کنند.

 2. مردك نفهم! كي به تو راي داد كه بري مجلس؟
  مردك دزد! كي به تو پول داد كه خونه 2.5 ميلياردي بخري؟
  مردك قاتل! كي به تو اجازه داد سر خود مردم را بكشي؟
  مردك بي دين! كي به تو قباي آخوندي عطا كرد و تو روحاني شدي؟
  مردك دروغگو! كي گفته كه قاتلين لباس شخصي پوش براي امنيت مردم، اونارو توي خيابونا كشتند؟
  مردك خبيث! تو كنار مي كشي كه گه كاري دوستان و قاتلان و همپالگي هايت در كهريزك ماست مالي بشه!
  بدان كه هميشه زمان منفور مردمي هستي كه مي فهمند آخوندها چه بلايي بر سر اين مملكت آوردند. افسوس كه تفنگ و توپ و زره پوش و كلاه خود و گاز اشك آور دست شما قاتلاست، ولي مطمئن باشيد كه دوران اين ابزار وحشت هم سر اومده.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: