برخورد گروه فشار قزوین با مهدی کروبی و شلیک به خودروی او + عکس

شبکه جنبش راه سبز: مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی که شب گذشته به دعوت حجت الاسلام قوامی نماینده سابق قزوین و رییس کمسیون قضایی دوره ششم مجلس شورای اسلامی، جهت شرکت در مراسم عزاداری، وارد شهر قزوین شده بود، با برخورد نیروهای اجیر شده از جانب بسیج و سپاه مواجه گردید.

به گزارش سایت سحام نیوز؛ کروبی برای استراحتی کوتاه و اقامه نماز به منزل یکی از اقوام آقای قوامی می روند در این هنگام جمعیتی بالغ بر پانصد نفر که از پایگاهای بسیج شهر قزوین و روستاهای اطراف با مینی بوس جمع آوری شده بودند محل اقامت اقای کروبی را محاصره و اقدام به پرتاب سنگ و آجر می کنند که موجب شکسته شدن شیشه های محل اقامت و رعب وحشت مردم می گردد .

بنا بر این گزارش  جمعیت اجیر شده و مزدور در حالی که شعار وفحاشی علیه کروبی سر داده بودند در دفاع از ولایت فقیه شعار هایی همچون ” خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست” ، ” این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده” و “شهر مقدس ما جای منافقین نیست” رئیس مجلس دوره های سوم و ششم را منافق خطاب کردند.

این در حالی بود که بسیاری از نیروهای مهاجم مسلح بودند و  کروبی را تهدید به خارج شدن از منزل می کردند و نیروی انتظامی نمی توانست کمکی برای متفرق کردن نیروهای مزبور داشته باشد.

این گزارش حاکیست تلاش و گفتگوهای مسئولین شهر از جمله فرماندار  و مسئولین  نیروی انتظامی که در آنجا حضور داشتند اثری نداشت وبه نظر می رسید که نگرانند و کاملاً از آنها می ترسند. پس از گذشت نزدیک به چهار ساعت با ورود و کمک نیروهای یگان وی‍‍ژه و پلیس ضد شورش  کروبی برای امنیت صاحب خانه و همسایگان قزوین را به مقصد تهران ترک کرد و در حین خروج از منزل اتومبیل حامل وی  و همراهان مورد حمله و تیراندازی قرار گرفت و شیشه های اتومبیل کروبی با آنکه ضد گلوله بود، اما شکست.

مهدی کروبی علت ترک خود را حفظ امنیت مردم ساکن در آنجا دانست و بدنبال آن از معذوریت تیم حفاظت خود سخن به میان آورد و افزود: محافظین من از اقدام مقابله به مثل معذور بودند چرا که اگر کادر حفاظت درگیر می شد و یا تیراندازی می کردند برخلاف نیروهای آشوبگر که به راحتی وهیچ گونه نگرانی تیراندازی می کنند به دادگاه احضار و محاکمه می شدند و البته خدا می داند چرا سلاحی که باید در راه دفاع از مردم و میهن بکار برده شود، به روی مردم گشوده می شود.

از سوی دیگر سایت «قزوین نیوز» در گزارشی به گوشه هایی دیگر از این حادثه اشاره کرد و نوشت: حضورمسوولان استانداری وفرماندهان ارشد سپاه ازنکات قابل توجه بود و ازهمه جالب تر اینکه تظاهرات و شعارهای توهین آمیز با هدایت این افراد صورت می گرفت تا جایی که طاهرخانی فرمانده سپاه قزوین در موردی به چند بسیجی توصیه می کرد که در صورت ممانعت پلیس شیشه ی خودروی پلیس را بشکنند.

1- پس از اطلاع از حضورکروبی در شب آخر مراسم روضه خوانی امام حسین در منزل قوامی، نیروهای بسیجی که شمارآنها به دویست تن می رسید با کسب خبر ازعامل نفوذی خود در شورای تامین استان و خط دهی چهره های شاخص سپاه استان در فاز دوم خیابان جانبازان اجتماع کردند.این اجتماع که از ساعت 8 شب تا 10:30 شب به طول انجامید همراه با شعارهای توهین آمیزعلیه کروبی و اعلام متابعت و پیروی از رهبری بود.(نکته جالب اینکه بسیجی ها به کروبی توصیه می کردند که با چادرازصحنه بگریزد و چند زن بسیجی که در نهایت معلوم شد از خانواده سپاهیان حاضر در صحنه هستند و تعدادشان به ده تن نیز نمی رسید این شعاررا تکرارمی کردند!)

2-از ساعت 9 شب به بعد به تدریج نزدیک به پانصد تن ازشهروندان عادی که برای تماشا درصحنه حضور پیدا کرده و صرفا شاهد ماجرا بودند و در شعارها بسیجی ها را همراهی نمی کردند نیزوارد خیابان شدند.

3- نیروی انتظامی دراین ماجرا حضورمثبت و فعالی داشت و مانع از حمله بسیجی ها به خانه آقای قوامی شد و سخنگوی پلیس با بسیجی ها سخن گفت وازآنها خواست ازاقدامات خشونت باراجتناب کنند.

4- حضورمسوولان استانداری وفرماندهان ارشد سپاه ازنکات قابل توجه بود و ازهمه جالب تر اینکه تظاهرات و شعارهای توهین آمیز با هدایت این افراد صورت می گرفت تا جایی که طاهرخانی فرمانده سپاه قزوین در موردی به چند بسیجی توصیه می کرد که در صورت ممانعت پلیس شیشه ی خودروی پلیس را بشکنند.

5- به هنگام خروج کروبی که با حمایت دالانی پلیس صورت گرفت خودروی وی مورد اصابت تخم مرغ و تکه آجر قرار گرفت و بسیجی ها مانع از حضور کروبی در حسینیه ای شدند که در کوچه پایینی قرار داشت.

6- کروبی به هنگام خروج چهره ای کاملا آرام داشت و بی هیچ عجله و با طمانیه وارد خودرو شد.

7- پیش از حضورکروبی قرار بود سخنرانی وی در میان هم حزبی هایش باشد که این افراد پیشتر با هماهنگی فرماندهان سپاه و نوشتن مطالبی ازکروبی اعلام برائت کرده بودند(یکی از این افراد با نام چگینی از کاندیداهای آتی شورای شهراست) که این خبردرسایت فارس انعکاس گسترده یافته بود.

8- چند بسیجی با مشاهده همسایگان خانه قوامی که از پنجره نظاره گر صحنه بودند آنها را خطاب قرار می دادند که چرا این آشغال را(منظور میزبان آقای کروبی بود) از این کوچه بیرون نمی اندازید.

8- فرماندهان سپاه حاضر در صحنه عبارت بودند از:

سرهنگ پاسدار وفاپورجانشین فرماندهی سپاه صاحب الامر استان قزوین

سرهنگ پاسدارطاهرخانی فرمانده سپاه ناحیه قزوین

فرمانده اطلاعات سابق سپاه استان

خانجانی، ازفرماندهان سپاه صاحب الامر

سردار پاسدارحمزه قربانی مشاور استاندار قزوین

بابا مسوول روابط عمومی استانداری قزوین

سرهنگ پاسدارمیربها، فرماندار قزویناز چپ به راست سرهنگ طاهرخانی فرمانده سپاه ناحیه قزوین و بابا مسوول روابط عمومی استانداری


از چپ به راست سردارحمزه قربانی مشاور استاندار قزوین از عوامل اصلی هدایت گروه فشار و محمد جباری از مسوولان حراست دانشگاه بین الملل

فرماندهان سپاه در عکس ها علامتگذاری شده اند از راست به چپ:سردار حمزه قربانی مشاور استاندارقزوین-سرهنگ طاهرخانی فرمانده سپاه ناحیه قزوین- سرهنگ وفاپور جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر قزوین

جرس

رسانه شمایید


گزارش عکس از حمله تروریستی به خودروی مهدی کروبی6 پاسخ

 1. 1.ملت ساعت 10 خبر دار شدند . بعد شما مینویسید
  برای اقامه نماز به خانه قوامی رفته بود که مردم حمله کردند. دااش اگه نماز خون بودی می دونستی اذان مغرب را بین 5 تا 6 میگن.بعد این آخوند که نصف عمرش امام جماعت مسجد بوده 5 ساعت بعد از اذان نماز میخونه
  2. تو عکس و سایر سایت ها هم از تیر وگلوله خبری نیست و ملت دارند با لگد وتخم مرغ ماشین کروبی را مورد حمله قرار میدن.
  3.اگه راست میگی یه نیروی مسلح غیر از نیروهای رسمی مسلح ایران به ما نشون بده!!!!!
  4. چرا ننوشتی حزب اعتماد ملی شاخه قزوین منحل شد!!! این دلیل سفر کروبی به قزوین بود.

 2. بنام یزدان
  اقتدارگرایان بار دیگر حماسه ننگین شعبان بی مخ را زنده کردند
  به راستی گناه کروبی چیست؟
  تجاوز در زندان به دختری بیگناه و سوزاندن جسد او ؟

  • آخه تو که این حرف رو می زنی غیر از آتش برافروختن کار دیگری نداری؟
   جای دوستانت نیستم که بخوام فحشت بدم و بنویسم که متحجری و بچه سوسولی .
   اما یک بار هم که شده (تو که پدر و مادرت قرآن برات نخوندن که یکمی قدرت استدلال بره بالا ) یک بار هم که شده یک نگاهی بنداز ببین درباره آتش برافروختن چی می گه!!! (خصوصا) این که از اون حادثه خبر نداشته باشی یا به قولا از دوستات شنیده باشی

 3. خدايا تقاص خونخهاي ريخته شده در عاشورا را بگير
  آناني كه دم از اسلام مي زنند و نمي‌دانند حلال و حرام را و حرمت ماه حرام خدا را

 4. با درود به شما و خسته نباشید
  دوست عزیز من تو زمینه ای تهیه ویدئو های تظاهرات فعالیت می کنم . از
  همان روز های اول این ویدئو ها را جمع کرده ام و بار ها بر روی اینترنت
  گذاشته اما بارها هک و فیلتر و … شدم .
  باز هم برگشتم و به حمایت تبلیغاتی شما احتیاج دارم .
  همانطور که در اینترنت میبینید دسترسی به ویدئوها کار بسیار دشواری است .
  لذا بنده آن ها را در سرور اکانت خود آپلود می کنم و در وبلاگ خود
  میگذارم .
  آیا مرا یاری می کنید ؟

  این وب هر روز آپدیت میشه !

  http://www.iranpressvideo.blogspot.com
  http://www.iranpressvideo.blogfa.com

  • با کمال میل
   سپاس

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: