یک هفته مهلت برای مجازات موسوی و کروبی

دو روز پس از برگزاری تظاهرات معترضان در روز عاشورا، هیات دولت، سپاه پاسداران، شماری از چهره های اصولگرا، نمایندگان حامی دولت در مجلس و دانشجویان بسیجی با انتشار بیانیه هایی، ضمن حمله به رهبران جنبش سبز، از قوه قضاییه خواستند که رهبران معترضین را «سریعا» بازداشت و مجازات کنند.

حامیان دولت در این بیانیه ها تاکید کرده اند که معترضین در روزعاشورا به «هتاکی به ساحت امام حسین» و «اصل ولایت فقیه» مبادرت ورزیده و به همین دلیل خواستار «اشد مجازات» برای «سران فتنه» شده اند.

در همین راستا دیروز دانشجویان بسیجی در مقابل قوه قضاییه تجمع کردند و خواستار بازداشت رهبران جنبش سبز شدند.این تجمع پس ازبرگزار شد که حامیان دولت خواستار برگزاری راهپیمایی در روز چهارشنبه و در محکومیت «حرمت شکنی فتنه گران» شده اند.

حامیان جنبش سبز در روز عاشورا با برپایی تظاهرات، شعارهایی علیه دولت و شخص آیت الله خامنه ای سر دادند.این تظاهرات یکی از گسترده ترین اعتراضات شش ماهه اخیر بود، به کشته شدن دست کم هشت تن از معترضین و بازداشت صدها تن انجامید.

هیات دولت: چشم فتنه کور خواهد شد

هیات دولت با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز «انزجار» از «ساختارشکنان بی هویت» خاطرنشان کرد که: «هتک حرمت روز عاشورا و زيرپا گذاشتن ارزش‌هاي انساني لکه ننگي بر پيشاني موج‌سواران فتنه‌گر است که با سرسپردگي علني و آشکار به بيگانگان در توهم براندازي نظام اسلامي‌اند. اين فرقه گمراه که غافل از عواقب ناگوار اعمال نابخردانه و نسنجيده خود با اقدامات ساختارشکنانه و سردادن شعارهاي موهن موجبات اندوه ملت شريف ايران و شادي جبهة صهيونيزم جهاني را فراهم مي‌کنند و عملاً فرش قرمز زير پاي بيگانگان گسترانيده و امنيت ملي را نشانه مي‌روند بايد بدانند که در نقش پياده نظام دشمن ظاهر شده‌اند».

در ادامه بیانیه اعضای دولت احمدی نژاد آمده: «ملت آگاه و فهيم ايران اسلامي که همواره وفاداري خود را به نظام اسلامي و اصل مترقي و رفيع ولايت فقيه و رهبري فرزانه اثبات کرده‌اند و در رفراندوم بزرگ 22 خرداد ماه بزرگترين «نه» تاريخي را به غرب مداران دين‌ستيز و خودباخته نشان داده‌اند، بار ديگر ايادي خود فروخته و بازي‌خوردگان استکبار را سر جاي خود مي‌نشانند و اوراق زرين ديگري از افتخار ايران زمين را ورق خواهند زد و چشم فتنه را کور، خواب پريشان بدانديشان و نقشه‌هاي شوم آنان را نقش بر آب و دندان غيظ‌آلود دشمنان را در هم خواهند شکست».

سپاه: کاسه صبرمان لبریز شده

همزمان سپاه پاسداران طی بیانیه ای  ضمن انتقاد از قوه قضاییه به دلیل «مدارا» با رهبران معترضین تصریح کرد: «در شرایطی که خشم مقدس ملت عاشورایی از اهانت فتنه‌گران و آشوب‌طلبان هر کوی و برزن از سرزمین ایران اسلامی را فرا گرفته است و حرمت‌شکنی‌ها به مقدسات و ارزشهای دینی و انقلابی وارد فاز جدیدی شده است سران فتنه و عوامل اصلی بروز حوادث ناگوار چند ماهه اخیر نه تنها خود را از صف ضد انقلاب و معاندین جدا نساخته‌اند بلکه با صدور بیانیه‌های جدید، به جای محکومیت اقدام سخیف و ضد اسلامی دشمنان و ایادی جیره خوار داخلی استکبار جهانی به توجیه جنایات آنان می‌پردازند و این واقعیت تلخ این پرسش را فرا روی مراجع قانونی و قضایی کشور قرار می دهد که علت این‌همه مدارا و مماشات چیست؟»

سپاه در ادامه تاکید می کند: «کاسه صبر ملت در برابر هتاکی‌ها، ساختارشکنی‌‌ها و اقدامات غیرقانونی عده خود فروخته که سر در آخور بیگانه داشته و وابستگی آنان به دستگاههای امنیتی و جاسوسی قدرت‌های اسلام ستیز و دشمنان انقلاب و نظام بگونه‌ای آشکار و مستند محرز گردیده، لبریز شده است و در حالی که گوشه و کنار کشور نیز شاهد شکل‌گیری اراده‌ای فراگیر و ملی بر برچیدن بساط فتنه‌‌آفرینان پایتخت می‌باشد اقدام عاجل در برخورد قاطع و انقلابی با محاکمه فتنه‌گران و مجازات اقلیت هتاک به مثابه یک فریضه اجتناب‌ناپذیر دستگاه قضایی را مخاطب قرار داده است».

دادستان تهران: دستگاه قضایی شوخی ندارد

دادستان تهران در پاسخ به پرسش باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه در گذشته نمایندگان مجلس طی نامه‌ای خطاب به قوه قضاییه خواستار محاکمه «عاملان اغتشاشات» شده بودند و در «حال حاضر نیز مردم این ادعا را دارند، آیا دادستانی با این برخورد می‌کند»، گفت: «دستگاه قضایی به وظایف مقرر خود عمل می‌کند و شما سعی نکنید سئوالات جهت‌داری مطرح کنید. سئوال کلی کنید که سیاست دستگاه قضایی در قبال مبارزه با این جرایم چیست که من توضیح دهم.»

جعفری  دولت آبادی در ادامه گفت: «تاکید می‌کنم دستگاه قضایی با کسی شوخی ندارد و هیچ کس در حاشیه امن نیست ومطمئنا افرادی که جرایم و اتهاماتی متوجه آنها باشد دستگاه قضایی اقدام خواهد کرد. اما زمان مکان آن بستگی به شرایط کشور دارد و مطمئنا دستگاه قضایی کوتاهی نخواهد کرد.»

رییس مجلس: تا پای جان از ولی فقیه دفاع می کنیم

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی هم خطاب به معترضین گفت: «با اقدامي كه روز عاشورا انجام داديد عملا جنگ با خدا و ولي خدا را آغاز کردید».

وی اضافه کرد: «جداي از عقوبت اخروي اين جا موضعي است كه به هيچ وجه از آن نمي‌گذريم، شما نسبت به ولايت فقيه كه ميراث فكري امام و ثمره خون صدها هزار شهيد است توهين كرديد و با سخافت درشت گويي كرديد و به تخريب امكانات دولت و مردم پرداختيد حال به خوبي عيان كرديد كه مساله انتخابات بهانه بود و خوب است اين را هم بدانيد كه ما در راه امام حسين و صيانت از معارف عاشورا و حفظ حرمت اهل بيت و دفاع از ولايت فقيه، تا پاي جان ايستاده‌ايم و با هيچ كس مماشات نخواهيم كرد».

همزمان با بیاناین اظهارات از سوی لاریجانی، شماری از نمایندگان مجلس به سردادن شعار علیه مخالفان ولایف فقیه و همچنین دولتهای آمریکا، انگلیس و اسراییل پرداختند.

رییس مجلس هم هماهنگ با سپاه پاسداران و هیات دولت، خطاب به مسئولان قضایی و امنیتی گفت: «مجلس شوراي اسلامي از مسوولان امنيتي دولت اعم از وزارت‌ كشور و اطلاعات و قوه قضاييه مي‌خواهد اين گونه افراد هتاك نسبت به ساحت دين را دستگير و با چنين افراد ضد انقلابي، بدون هيچ ملاحظه‌اي اشد مجازات را جاري كنند».

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: جریان سازان را به اشد مجازات برسانید

در همین حال کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم  خواست مشابهی رام طرح کرد و از جمله گفت: «با توجه به حرمت شكني‌هاي انجام شده در روز عاشوراي حسيني، اعضاي حاضر در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي شديداً متأثر و متألم بودند و در اين جلسه ضمن ارائه نقطه نظرات خويش خواهان اشد مجازات براي جريان سازان حوادث غمبار روز عاشوراي حسيني شدند و بر اين نكته تأكيد كردند كه دستگاه قضايي بايد با شدت، وقت و در عين حال سرعت عمل نمايد».

جلالی در ادامه تصریح کرد: «در اين شرايط و با توجه به حرمت‌شكني نسبت به امام حسين، عاشورا، ولايت فقيه و رهبري سكوت هيچ شخصيتي در نظام قابل توجيه‌ نيست».

ضرب الاجل یک هفته ای

آنطرفتر، شماری از دانشجویان حامی دولت با برپایی تجمع مقابل قوه قضاییه، ضرب الاجلی یک هفته ای برای این قوه تعیین کردند و خواستار آن شدند تا در این مدت، قوه قضاییه با «سران فتنه» و «اغتشاشگران» برخورد کند.

شماري از تشکلهای دانشجویی حامی دولت که در این تجمع حضور داشتند، به سردادن شعارهایی علیه رهبران معترضین و نیز در حمایت از آیت الله خامنه ای پرداختند.

مهدي عباسي‌مهر دبیر طیف حامی حکومت هم گفت: «امروز آمده‌ايم بگوييم براي هميشه منافقان واقعي كه در جبهه انقلاب اسلامي به راه خود ادامه مي دهند مشخص شده است و بايستي با آنها برخورد قضايي انجام شود.»

محمودي به نمايندگي از بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق هم بيان اينكه «ما امروز از قوه قضائيه مي‌خواهيم كه مطابق قانون با اينها مقابله كند»، اظهار داشت: «اگر اقدامي صورت نگيرد ما مطابق بند «م» وصيت‌نامه امام اقدام انقلابي مي‌كنيم و سران فتنه را اعدام مي‌كنيم».

در این تجمع، اخوان به نمايندگي از بسيج دانشجويي دانشگاه خواجه نصير گفت: «اگر تا يك هفته با تمام سران فتنه و با اشد مجازات بر مبناي قانون مجازات اسلامي برخورد نشود ما با زبان ديگري برخورد خواهيم كرد».

در قطع نامه پایانی تشکلهای دانشجویی حامی دولت آمده است: «ما دانشجويان به نمايندگي از جمعيت ميليوني جريان دانشجويي مسلمان اعلام مي‌داريم كه از قوه قضائيه خواستار پيگيري و اشد مجازات كساني كه طراح و هدايت‌گران اصلي بي‌حرمتي بوده‌اند، مي‌باشيم و در صورت هرگونه كوتاهي از سوي مسئولان قضايي به حرمت دل داغدار عصمت كبري، حضرت زينب سوگند مي‌خوريم كه در انجام وظيفه‌ي اسلامي و انقلابي خود كوتاهي نخواهيم كرد».

دعوت به راهپیمایی از سوی حامیان حکومت

در این میان شماری از سازمانها و نهادهای دولتی با انتشار فراخوانهایی از مردم دعوت کرده اند تا در روز چهارشنبه(امروز) در تظاهراتی» در محکومیت حرمت شکنی فتنه گران» شرکت کنند. سپاه پاسداران، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و شماری از تشکلهای دیگر وابسته به دولت از این فراخوان حمایت کرده اند.

روزآنلاین

رسانه شمایید


Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: