مخملباف: چگونگی ترور سید علی موسوی حبیبی + عکس و فیلم

سید علی موسوی حبیبی

ترور سید علی موسوی حبیبی, خواهرزاده مهندس میرحسین موسوی

سید علی موسوی حبیبی از چندین روز پیش بارها تلفنی به قتل تهدید شده بود. خانواده او از این تهدیدها با خبر بوده و برایش ابراز نگرانی می کرده اند.
به گفته خانواده وی امروز «عاشورا» نخست یک پاترول جلوی در خانه آنها چندین نفر را جلوی چشم سید علی موسوی زیر می گیرد و سپس از درون پاترول ۵ نیروهای امنیتی پیاده شده و یکی از آنها از فاصله نزدیک با کلت به سینه سید علی شلیک می کند بطوری که گلوله از پشت وی خارج می شود. پس از آن ماموران سراسیمه با پاترول می گریزند.

برادر خانم وی او را به بیمارستان می رساند اما پیش از آنکه سید علی موسوی به بیمارستان برسد به شهادت نائل می شود.

امشب نیروهای امنیتی به بیمارستان رفته اند و گفته اند جسد سید علی موسوی را با خود به پزشکی قانونی کهریزک می بریم. و خانواده شهید را تهدید کرده اند که حق برگزاری مراسم را ندارند. (احتمال آن وجود دارد که شبانه پیکر او را مخفیانه به خاک بسپارند تا مانع از مراسم تدفین شوند.)

سید علی موسوی ۴۳ سال داشته است و پدر دو فرزند است، یک دختر ۱۷ ساله و یک پسر ۷ ساله. برادرش «سید ابراهیم موسوی» پیش از این در جنگ شهید شده است.

خانواده شهید موسوی برین باورند که این یک ترور ازپیش برای فشار آوردن به مهندس میرحسین موسوی و بستگان او طراحی شده است .

از آنجا که حکومت پیکر شهدای عاشورا را برای جلوگیری از مراسم تدفین ربوده است، مردم ایران در هر کجا مراسم بزرگداشت شهدای ربوده شده عاشورای امسال را (در خیابان ها) برگزار خواهند کرد؛ در همان محورهای عاشورا.

در زیر عکس سید علی موسوی و دایی اش (مهندس میرحسین موسوی) را مشاهده میکنید که روز جمعه پیش از روز قدس گذشته گرفته شده است.

محسن مخملباف

یکشنبه عاشورای ۸۸

رسانه شمایید


میرحسین موسوی و شهید سیدعلی موسوی حبیبیافزایش تدریجی کشته شدگان

تظاهرات روز گذشته از آن جهت یکی از پرتلفات ترین اعتراضات پس از انتخابات بود که بعد از وقایع خونین خرداد ماه و در جریان اعتراضات تیرماه به بعد، با وجود سرکوب های گسترده و خشن خیابانی، کسی در خیابان ها کشته نشده بود.

در جریان تظاهرات های روزهای نخستین پس از انتخابات، نیروهای امنیتی و انتظامی در خیابانها به روز معترضین آتش گشودند و دهها شهروند را به قتل رساندند. همچنین شماری از معترضین، پس از بازداشت، در بازاشتگاهها و در اثر شکنجه به قتل رسیدند.

سایت های وابسته به معترضین، به مرور اسامی و هویت کشته شدگان را اعلام کردند. و خانواده های کشته شدگان نیز در گفتگو با رسانه ها، چگونگی کشته شدن فرزندانشان را بازگو کردند.بسیاری از این افراد، با اصابت گلوله به بدنشان جان سپرده بودند.

در همین حال، کمیته پیگیری امور زندانیان وکشته شدگان پس از انتخابات که مشترکا توسط میر حسین موسوی و مهدی کروبی تشکیل شده بود شمار کشته شدگان حوادث پس از انتخابات را  72 تن اعلام کرده بود. اما مسئولان سپاه پاسداران شمار کشته شدگان را 29 تن اعلام کردند. آنها همچنین مدعی شدند که از این میان 20 تن بسیجی بوده اند. اما حکومت اسامی، هویت و نحوه کشته شدن «بسیجیان» ادعایی خود را هیچ گاه اعلام نکرد و بعد از مدت کوتاهی، حتی رسانه های حکومتی نیز از تکرار این ادعا خودداری کردند.

در پی حوادث هفته های خونین پس از انتخابات، خانواده بسیاری از کشته شدگان اعلام کردند که مدت ها از فرزندانشان هیچ اطلاعی نداشته اند و برای یافتن آنها به همه مراکز دولتی و بیمارستانها سر زده اند؛ اما در نهایت مطلع شده اند که فرزندانشان توسط نیروهای حکومتی به قتل رسیده اند.

خانواده های کشته شدگان همچنین تاکید کردند که تا مدتها توسط نیروهای امنیتی مورد تهدید قرار گفته اند تا خبر کشته شدن فرزندانشان را در اختیار رسانه های خبری قرار ندهند.

گورهای بی نام و نشان

در مرداد ماه سال جاری، سایت نوروز که به جبهه مشارکت نزدیک است از دفن 44 جسد بی نام و نشان در قطعه  302  بهشت زهرا خبر داد و تصاویری از این قبرها را نیز منتشر کرد.

هر چند تعدادی از نمایندگان اصولگرای مجلس و نیز مدیر بهشت زهرای تهران این خبر را تکذیب کردند، اما در واکنش به این تکذیب ها، سایت نوروز اقدام به انتشار شماره‌‌های مربوط به جواز دفن این اجساد کرد. به گفته سایت نوروز، اجساد شماری از کشته شدگان در روزهای اول پس از انتخابات در یک سردخانه صنعتی در جنوب تهران نگهداری می شده است.

روز آنلاین


گفته شده است این همان پاترول مشکی ست که به سید علی موسوی حبیبی نیز شلیک کرده است:


رسانه شمایید


شهادت خواهر زاده موسوی در عاشورای خونین ایران؛ از ایران بوی خون و قیام می آید

گزارش درگیریهای روز عاشورا

ویدیو های درگیریهای روز عاشورا – ۱

ویدیو های درگیریهای روز عاشورا – ۲

عکس های درگیری های روز عاشورا

Advertisements

11 پاسخ

 1. اصولا از طرز نظر دادنتون معلومه که هیچی‌ از مهندس موسوی نمیدونین.
  هنگامیکه مهندس داشت کشور رو اداره میکرد احمدی نژاد داشت کهنه پچه اش رو میشست!

 2. درود بر همه ی کسانی که از جان خود نیز برای این انقلاب سبز گذشتند

 3. جناب آقاي مخلباف تو بيشتر به يك خيالباف شبيه هستي تا مخلباف! تو اگر راست مي گويي برو و دختر …. ات را از خيابان ها و شهرهاي كشوري هاي خارجي جمع كن

 4. من اهل سیاست نیستم ولی خفن اهل منطق هستم ببین گلم کلا موسوی یکی از این دسته آدماست
  1- دروغ گو و به انتخابات اومد تا اینکه با دروغ به اهدافش برسه بزرگترین دروغش هم این بود که من هیچ وقت قانون رو دور نمی زنم ولی همین قانون وقتی بهش گفت ساکت باش بهش بی توجهی کرد یا اینکه قبل از انتخابات از رهبر حرف می زد ولی بعد از انتخابات کاملا به حرفاش بی توجهی کرد
  2- اینکه موسوی به شرایط حاکم بر ایران آگاهی نداشت و بعد از انتخابات با این شرایط آشنا شد در این صورت هم باید بگم که ایران نیاز به رییس جمهور جاهل نداره
  ببینید در هر صورت موسوی آدم بدرد بخوری نیست

  • باسمه تعالی
   سلام از استدلال خوب،ساده، وهمه فهمت خوشم آمد.
   موفق باشی.
   آنانی که دل در گرو غبارها دارند را زنگاری نیست؟

 5. کاش ما هم تو ایران بودیم و این بغض رو با شما فریاد میزدیم
  از دور دست تک تکتون رو میبوسم و آرزوی تندرستی و کامیابی میکنم

 6. فقط از خدا می خوام شر این کثافت هارو از سر ما کم کنه انتقام خون این جوون هارو ازشون بگیر

 7. دیار نازنینم تنگ کردند – به هر جا با گروهی جنگ کردند -به یغما می برند نفت و معادن-نصیب مردمانم فقر کردند

 8. برای اطلاع از آمار کشته شدگان منتظر باشید .جنبش سبز در حال تهیه آمار مردگان مجهول الهویه،معتادان خیابانی و… می باشد تا در اولین فرصت به عنوان شهیدان راه جنبش سبز معرفی گردند.البته این جنبش در تلاش است تا با به شهادت رساندن مصلحتی برخی از نزدیکان رهبران جنبش وشاید هم خود آنان پیروزی نهایی را سهل الوصول تر نماید.ما با شهادت مصلحتی زنده ایم تا زنده ایم مصلحتی می شهادتیمتون ای دوستان سبز. اینقد خوبه!

 9. ما دیروز علاوه بر خواهرزاده میرحسین موسوی ده ها عزیز دیگه رو هم از دست دادیم که طور فجیع کشته شدند.
  همانطور که خود آقای موسوی هم خواهرزاده خودشون رو هم مثل نداها و سهراب ها دونستن، بیاییم هر بار که اطلاعیه و خبر میدیم اون رو محدود به یک شخص نکنیم.
  سید علی موسوی هم همانند دیگر شهیدان بوده و باید تمام کسانی رو که دیروز شهید شدند رو نام برد و به خون خواهیشون برخاست.

  • دوست خوبم کاملا با شما موافقم. من هم به شخصه تمام تلاشم را در این جهت کرده ام.
   متاسفانه تا این لحظه هیچ اطلاعیه و یا مشخصات دقیقی در مورد دیگر شهدا و مجروهین پیدا نکردم.
   از شما و همه خوانندگان دیگر بلاگ خواهش میکنم که اگر خبری پیدا کردید به ما هم بدهید و حتما منتشر میشود.
   در همین قسمت کامنتها لینک و یا خبرهای خود را بگذارید.
   با سپاس فراوان.
   V

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: