گزارش درگیریهای روز عاشورا

این برگه به طور مرتب با خبر های کوتاه و لحظه به لحظه به روز میشود.


حكومت نظامي در نجف آباد

خبرنگار آژانس ايران خبر ,نجف اباد, 2130 , عاشورا:
امروز در باغ ملي بين مردم و نيروي انتظامي درگيري بود. مردم باسنگ به سمت مزدوران حمله كردند و مزدوران هم با چاقو به سمت مردم حمله مي كردند . برادر عبدالله نوري ممكن است كه شهيد و يا مجروح شده باشد. در
حال حاضر امكان تردد به داخل شهر را نمي دهند و وضعيت بصورت حكومت نظامي است

آژانس ايران خبر – ۱۳۸۸/۱۰/۶

Persian2English Blog


اختصاصی جرس / درگیری معترضین و نیروهای نظامی در اطراف صدا وسیما

صدای شلیک گلوله از اطراف صداوسیما به گوش می رسد

شبکه جنبش راه سبز (جرس): همزمان با شام غریبان در تهران خبرهایی از درگیری های پراکنده میان معترضان و نیروهای نظامی در برخی خیابانها و میادین منتشر شده است.

خبرنگار جرس از درگیری در میادین آزادی و انقلاب خبر می دهد و از شدت گرفتن درگیری ها در خیابان ولی عصر و در اطراف صداوسیما خبر داده است.

در اطراف صدا و سیما صدای شلیک چند گلوله شنیده شده است.

همچنین در خیابان میرداماد نیز بروز برخی ناآرامی ها و درگیری هایی بین مردم و نیروهای نظامی گزارش شده است.

۰۶ دی ۱۳۸۸, ساعت ۱۰:۳۲ بعد از ظهر |


انتظامي ها دختر ي كه شعارمرگ بر خامنه اي ميداد را زير خودرو گرفتند

خبرنگار آژانس ايران خبر ,تهران, ساعت 2230 , عاشورا:
امروز در خيابان وليعصر, دختر جواني را كه برعليه خامنه اي شعارميداد انتظامي ها در كمال قساوت زير خودرو گرفتند و باآن وضعيت مجروح وي را با خودشان بردند. مردمي كه شاهد اين صحنه فجيع بودند فصد كمك داشتند كه بلافاصله گاز اشك آورزدند . و دختر مجروح را با خود بردند . ازسرنوشت اين دختر اطلاعي دردست نيست .

آژانس ايران خبر


اختصاصی جرس / خشونت بی سابقه پلیس در محوطه اطراف صدا وسیما

شبکه جبش راه سبز (جرس): در پی شدت گرفت حضور مردم معترض در خیابان ولی عصر و محوطه صداوسیما، پلیس بر میزان خشوت های خود افزوده است.

به گزارش خبرنگار جرس، پلیس از دقایقی پیش بر حجم شلیک گاز اشک آور و خشونت های خود افزوده است. با این وجود هنوز پلیس موفق به پراکنده کردن معترضین نشده است و مردم به سر دادن شعار و روشن کردن آتش ادامه می دهند.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

۰۶ دی ۱۳۸۸, ساعت ۱۱:۲۱ بعد از ظهر |


نیروهای لباس شخصی بلوار میرداماد را قرق کردند

شبکه جنبش راه سبز (جرس): از ساعتی پیش صدها تن از نیروهای موسوم به لباس شخصی کنترل بلوار میرداماد را به دست گرفتند.

به گزارش خبرنگار جرس، صدها تن از نیروهای لباس شخص در بلوار میرداماد حضور یافتند و با خشونت تمام مردم را سرکوب کردند.

هم اکنون نیروهای لباس شخصی با سردادن شعارهایی چون «حیدر، حیدر» و «ماشا الله حزب الله» و با عربده کشی و فریاد سعی در ارعاب معترضین دارند.


خبرنگار آژانس ايران خبر , قزوين , ساعت 1730, عاشورا :

امروز مردم قزوين شاهد بي رحمي شديد مزدوران خامنه اي بودند، در تجمعي که امروز بمناسبت عاشورا در خيابان شهداي قزوين برگزار شد جوانان شعار مرگ بر ديکتاتور سردادند که ماموران پليس ضد شورش با حمله به دسته عزاداران و ضرب و شتم آنها اقدام به متفرق نمودن جمعيت كردند. با اين اقدام آنها با واکنش يکي از مداحان معروف شهر بنام م.ق مواجه شدند , وي در اعتراض به يورش نيروي انتظامي در حالي که بر سر و صورت مي زد در ميکروفون به اين اقدام پليس ضد شورش اعتراض نمود.
فرمانده نيروي انتظامي قزوين نيز با مشاهده اين صحنه دستور شليک گاز اشک آور در ميان مردم را داد. يك فرمانده دسته از لباس شخصي ها به دست مردم افتاد.


تخليه پايگاههاي نيروي انتظامي وبسيج جهت جلوگيري از افتادن سلاح به دست مردم

خبرنگارآژانس ايران خبر , تهران , عاشورا: پاره اي از مامورين نيروي انتظامي از شليك به سمت مردم سرپيچي كردند. در خيابان انقلاب به آزادي, از ساعت 14 برخي از پايگاههاي نيروي انتظامي و بسيج را تخليه مي كنند كه سلاح به دست مردم نيفتد.
ماموران خيلي خسته وكلافه شده اند , درخيلي جاها آنهاتوسط مردم كتك خوردند.


* در تهران، کلیه خیابانهای شمال و جنوب خیابان آزادی صحنه درگیری است خیابانهای سلسبیل – جیحون – بهبودی – شادمان . سطح درگیریها وحضور مردم به مراتب بالاتر از ۳۰ خرداد است . تهران – زیر پل حافظ ماموران با کلت به سمت مردم شلیک میکنند. در خیابان ویلا مردم با آتش زدن سطلهای زباله با مزدوران مقابله میکنند. خیابانهای شهدا، دماوند، هفده شهریور، نظام آباد غرق جمعیت کثیر است. صحنه حضور مردم بسیار با شکوه است. تهران متشنج است. خیابان ها یا میدان های که در آنها درگیری وجود دارد:میدان امام حسین ،میدان فردوسی،چهار را ولیعصر و خیابان انقلاب همه خیابان های مرکزی تهران ملتهب است.

* در نجف آباد: اوضاع در نجف آباد بشدت بحرانی شده است. مردم خشمگین با تمام وجود در برابربسیجیهای گردان عاشورا مقاومت می کنند. نیروی انتظامی جرات درگیر شدن با مردم را ندارد. مردم از هر وسیله برای دفاع از خود در برابر حملات وحشیانه بسیجی ها استفاده می کنند.

*صدا و سیما و پوشش خبری: بر خلاف سال های گذشته که صدا و سیما از شبکه های تلویزیون برنامه های زنده و مستقیم از میدان امام حسین تهران داشت، اما تا کنون از هیچ شبکه ای، تصویری از این میدان پخش نشده است.

*
در شیراز: تیراندازی در شیراز: برخوردهای سنگین در خیابان زند، تیراندازی هوایی در شیراز شدت یافته است.

*به اتش کشیدن یک خانه توسط مامورین: از خیابان آزادی تقاطع خیابان خارک خبر می رسد مامورین یک خانه را به آتش کشیده اند و همچنان به وحشیانه ترین شکل ممکن مشغول سرکوب مردم هستند. روبروی وزارت کار در خیابان آزادی نیز درگیری شدیدی میان مردم و نیروهای امنیتی رخ داد که با ایستادگی مردم نیروهای امنیتی مجبور به فرار شدند

*پرواز هلی کوپترها در آسمان تهران: از لحظاتی پیش و در پی عدم کنترل جمعیت معترض از سوی پلیس، هلی کوپترهای پلیس پرواز خود را در آسمان تهران به ویژه بر فراز مناطق مرکزی شهر آغاز کرده اند. به گزارش خبرنگار جرس، معترضین معتقدند که پرواز این بالگردها بیشتر برای ارعاب مردم است زیرا پلیس به خوبی از مسیر حرکتهای مردم آگاه است. همچنین از بلوار کشاورز خبر می رسد که جمعیت بسیار انبوهی از مردم هم اینک در این بلوار هستند و شعارهای تندی را علیه مقامات عالی رتبه نظام سر می دهند.

*کشته و زخمی شدن: در درگیری های صورت گرفته در پل کالج متاسفانه سه تن از هموطنانمان شهید و دوتن زخمی شدند. این سه تن در پل کالج و توسط شلیک مستقیم نیرهای نظامی به شهادت رسیدند، همچنین دو تن دیگر از مردم توسط لباس شخصی ها به شدت زخمی شده اند.

* درگیری در خیابان هفده شهریور: گارد ضد شورش در میدان انقلاب حضور فشرده دارد. در خیابان هفده شهریور ( شهباز سابق ) درگیری بین مردم و مزدوران جریان دارد . در میدان امام حسین مزدوران، بطور کور و بدون اینکه مردم شعاری بدهند آنها را بشدت میزنند و میگویند از اینجا دور شوید و جمع نشوید .

*یک کشته در چهار راه ولی عصر تهران: طبق خبر دریافتی یکی از مردان تظاهرکننده به ضرب گلوله گارد ضد شورش کشته شده است. مردم عزادار در چهار راه ولی عصر تهران که با دیدن جنازهی وی به شدت منقلب شده اند، پیکر در خون آلودهی وی را رو به نیروهای نظامی و انتظامی گرفتند. نیروهای نظامی به طرف مردم و پیکر این شهید نیز گاز اشک آور شلیک کردند.

*تظاهرات در اصفهان: تظاهرات مردم ویورش بسیجی ها ولیاس شخصی ها به مردم همین الان توی میدان انقلاب توی اصفهان درگیری شدید است. اسپری فلفل زدند. جمعیت خیلی زیاد است ز فقط پانصد تا هفتصد تا لباس شخصی اند که اینام توی جمعیت میان میزنند. بعداز حمله شون به جمعیت ۵ نفر رو گرفتند که یک پسر و چهار نفر شون زن بودند. مردم ریختن کمک شون کنند. اینا بدجوری میزنند. بسیجی ها گله ای دارند به سمت میدان انقلاب به مردم یورش می برند

*آتش سوزی بزرگ در چهار راه حافظ: خبرنگار مردمک خبر از آتش سوزی بزرگ در چهار راه حافظ ارسال کردهاست. همچنین پرواز هلیکوپتر روی سطح شهر و در مناطق مرکزی دیده شده است. مردم معترض در مناطق مرکزی شهر تهران سد نیروهای امنیتی در چهارراه ولیعصر را شکستند و یک موتور نیروهای یگان ویژه را به آتش زدند. از سوی دیگر درگیری مقابل دانشگاه امیرکبیر و چهارراه کالج شدت گرفته است. جمعیت از میدان شهدا, دماوند, نظام آباد وخیابان انقلاب ومیدان امام حسین به سمت میدان آزادی میروند. مردم شعار میدهند مرگ برخامنه ای /خامنه ای قاتله ولایتش باطله /ما اهل کوفه نیستیم پشت یزید بایستیم. اتوبوسها پر از تظاهر کنندگانی است که شعار میدهند و به مردم می پیوندند.

*ستون های دود و آتش بر فراز خیابان های مرکزی تهران: بر حجم درگیری های مرکز شهر تهران افزده شده و مردم کنترل کوچه های اطراف خیابان انقلاب را به دست گرفته اند. به گزارش جرس صدای آمبولانسها در سطح مرکز شهر به شدت شنیده می شود و ستون هایی از دود و آتش مرکز شهر را در برگرفته است. همچنین دامنه درگیری ها از مرکز شهر به حوالی میدان ولی عصر و هفت تیر نیز کشیده شده است.

*درگیری مردم و نیروهای رژیم ولایت فقیه در میدان امام حسین: به گزارش خبرنگار مردمک از میدان امام حسین نیروهای گارد ویژه به شدت تجمع کنندگان را سرکوب میکنند و همچنین در خیابانهای ویلا و ایرانشهر مردم با شعار های یا حسین ، میر حسین در حال حرکت به سمت خیابان انقلاب هستند.

گزارشها حکایت از حرکت تعداد زیادی از مردم از خیابان کریمخان و از طریق خیابانهای ویلا و ایرانشهر به سمت خیابان انقلاب دارد. همچنین در درگیری مقابل دانشگاه امیرکبیر تعدادی از مردم مجروح و جمعیت تا حدودی متفرق شده است.

*مردم برای روز عاشورا ازصبح درمیدان امام حسین تجمع کرده اند. دراین ساعت درگیری بین نیروهای سرکوبگر ومردم شروع شده است و مردم شعار می دهند مردم چرا نشستید ایران شده فلسطین نیروهای انتظامی به شدت مردم را کتک میزنند.

*مردم سد چهار راه ولی عصر را شکستند، پلیس عقب نشینی کرد: لحظاتی پیش جمعیت انبوه مردم پس از درگیری با پلیس در چهار راه ولی عصر و مقابل پارک دانشجو موفق شدند پلیس را وادار به عقب نشینی کنند. به گزارش خبرنگار جرس در مرکز شهر تهران، هم اینک پلیس خیابان حافظ را مسدود کرده است. درگیری اکنون در خیابان خارک تشدید شده است و بنا به مشاهدات جمعیت معترضین حاضر در خیابانها بسیار چشمگیر و فراوان است.

* حمله موتورسواران به مردم و شلیک تیر هوایی: بنابه گزارش “ فعالین حقوق بشر و دمکراسی” ، از لحظاتی پیش هزاران نفر از مردم تهران از میدان انقلاب بسوی میدان آزادی در حال حرکت هستند آنها شعار های ضد حکومتی سر میدهند.

روز یکشنبه ۶ دی ماه حوالی ساعت ۱۱:۰۰ هزاران نفر از میدان انقلاب بسوی میدان آزادی در حال حرکت هستند. خیابانها از میدان انقلاب تا میدان آزادی مملو از جمعیت است و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. شعار هایی که مردم در حین راه پیمائی سر میدهند عبارتند؛ این ماه ماه خونه سید علی سرنگونه /مرگ بر دیکتاتور/ ما اهل کوفه نستیم که پشت یزید بیستیم/ تجاوز جنایت مرگ بر این ولایت / زندانی سیاسی آزاد باید گردد/ دیکتاتور بدونه بزودی سرنگونه.

علاوه بر خیابانهای اصلی خیابانهای فرعی مملو از جمعیت است و مردم بصورت خانوادگی در این اعتراضات شرکت دارند حتی بچه های کوچک در این تظاهرات شرکت دارند.

*علی رغم تدابیر امنیتی نیروهای نظامی جمعیت بسیار زیادی از مردم هم اکنون در خیابان انقلاب تهران هستند. هم اینک درگیری شدیدی بین مردم و نیروهای نظامی حد فاصل چهار راه ولی عصر و پل کالج و در برابر پارک دانشجو در جریان است. مردم لحظاتی پیش یک موتور نیروهای یگان ویژه را به آتش کشیدند.

* پلیس برای جلوگیری از پیوستن گروههای مردم به تجمع کنندگان در میدان انقلاب و میدان امام حسین ، اقدام به مسدود کردن چهار راه ولی عصر کرده است.

ولی با وجود این تدابیر پلیس هر لحظه بر جمعیت حاضر در خیابان انقلاب افزوده می شود و همچنین برای متفرق کردن گروههایی از مردم که در خیابان انقلاب تجمع کرده اند و قصد دارند تا به میدان انقلاب بروند، لحظاتی پیش گاز اشک آور شلیک کرد. به گزارش خبرنگار جرس در میدان انقلاب، با این وجود مردم توانستند از سد پلیس بگذرند و به سمت میدان انقلاب حرکت کنند.

* صدها نیروی نظامی از صبح امروز در مناطق مرکزی تهران مستقر شده اند. این نیروهای نظامی که رفته رفته بر تعداد آنها در شهر افزوده می شود، بیشتر در خیابان آزادی و مسیر میدان امام حسین تا میدان انقلاب هستند. علاوه بر آن در اطراف محوطه بازار و میدان هفت تیر نیز گروههای چشمگیری از پلیس حضور دارند. امروز همزمان با عاشورا معترضین در تدارک برگزاری یک راهپیمایی اعتراضی بزرگ از میدان امام حسین به سمت میدان آزادی هستند.

* از ایران بوی خون قیام می آید و مردم از هم اکنون خودشان را برای یک عزای عمومی و اربعین شهدای عاشورای خونین آماده کرده اند

صفحه فیس بوک ارتش سبز


ماشين گارد ويژه مزدوران درخيابان رودكي به آتش كشيده شد

جوانان خشمگين ازتيرازنداي مزدوران به سمت مردم بيدفاع يك دستگاه ماشين گارد ويژه را به آتش كشيدند
براساس خبرهاي رسيده : درمنطقه بهارستان برخي از نيروهاي انتظامي ازدستور مافوق خود براي شليك به سمت مردم خود داري كرده اند .

صفحه فیس بوک قاصدان آزادی


ایستادگی مردم در مقابل وحشیگری ماموران

يك نفركه خود شاهد بوده است گزارش داده است كه : وقتي دراثر شليك گلوله مزدوران يك نفر كشته شد جوانان به مزدوران حمله كرده واسلحه آنها را گرفته و رفتند
ولباسهاي مزدوران را ازتن آنها كندند . در خيابان امام حسين به سمت آزادي مردم همه سلطهاي زباله را به آتش كشيده اند و به نيروهاي نظامي حمله ميكنند .مردم شعارميدهند
حسين حسين شعار ماست
شهيد شدن افتخارماست
مرگ بر ديكتاتور
خامنه اي قاتله
ولايتش باطله

صفحه فیس بوک قاصدان آزادی


درگيری‌های شديد در خيابان‌های تهران

در برخی نقاط درگيری‌ها شديد شده‌است و مردم حتی موتورهای ماموران را به آتش کشيدند. مردم معترض سد نيروهای پليس را در ميدان ولی‌عصر شکسته و به معترضين ديگر پيوستند. جمعيت معترضين بسيار چشمگير گزارش شده‌است. گزارش‌ها حاکی از کشته‌شدن يکی از تظاهرکنندگان در چهارراه ولی‌عصر و سه تن ديگر در پل کالج است. خبرگزاری الجزيره علاوه بر درگيری‌های شديد در تهران گزارش می‌دهد که اصفهان و شيراز نيز تظاهرات گسترده‌ای در حال انجام است. طبق آخرين گزارش‌ها مردم ميدان ولی‌عصر تهران را فتح کردند و ماشين‌های ون پليس را به آتش کشيدند.

گویا نیوز


مردم  موتورهای ماموران را به آتش کشیدند

خیابان‌های تهران از صبح امروز شاهد تجمعات و درگیری‌های متعدد است. بنا بر خبرهای منتشرشده، از آغاز امروز به شکل بی‌سابقه‌ای نیروهای نظامی و ضد شورش در خیابان‌های تهران مستقر شده‌بودند.

برخی گزارش‌ها این حضور را در شش ماه گذشته بی‌سابقه دانسته‌اند. ماموران برای جلوگیری از تجمع گسترده‌ی مردم برخی خیابان‌ها را مسدود کردند. با این حال مردم معترض علی‌رغم ممانعت‌های گسترده، در نقاط مختلف تجمع کرده و شعارهایی سردادند. در برخی نقاط درگیری‌ها شدید شده‌است و مردم حتی موتورهای ماموران را به آتش کشیدند. مردم معترض سد نیروهای پلیس را در میدان ولی‌عصر شکسته و به معترضین دیگر پیوستند. جمعیت معترضین بسیار چشمگیر گزارش شده‌است. گزارش‌ها حاکی از کشته‌شدن یکی از تظاهرکنندگان در چهارراه ولی‌عصر و سه تن دیگر در پل کالج است. خبرگزاری الجزیره علاوه بر درگیری‌های شدید در تهران گزارش می‌دهد که اصفهان و شیراز نیز تظاهرات گسترده‌ای در حال انجام است. طبق آخرین گزارش‌ها مردم میدان ولی‌عصر تهران را فتح کردند و ماشین‌های ون پلیس را به آتش کشیدند.

گویا نیوز


فتح میدان ولی‌عصر تهران به‌دست مردم، آتش‌زدن ون‌های پلیس

به گزارش شاهدان عینی از تهران ،میدان ولی عصر تهران مقارن ظهر امروز از کنترل نیروهای امنیتی کاملا خارج شده است و در دست مردم است .صدای بوق ممتد اتومبیل های مردم در این میدان و خیایان اطراف های کر کننده است .مردم به یکدیگر می گویند : میدان ولی عصر را فتح کردیم. کل تهران را نیز تا شب فتح می کنیم.

اتومبیل های پلیس از جمله چندین ون که در این میدان مستقر بود به آتش کشیده شده است.

مردم شعار می دهند: “این ماه ماه خون است یزید سرنگون است”، “این لشگر حسین است حامی میرحسین است”

صدای بوق ممتد اتومیبل های مردم در اکثر نقاط تهران شنیده می شود. درگیریها حتی به مناطق دور از خیابان های مرکز تهران نیز کشیده شده است. بوق هایی را که در سراسر تهران شنیده می شود ،عده ای نشانه از کنترل خارج شدن تهران از دست نیروهای امنیتی می دانند.

فعالان حقوق بشر


حمله بسیج و نیروهای لباس‌شخصی با چاقو و قمه در روز عاشورا

شبکه جنبش راه سبز (جرس): نیروهای لباس شخصی و بسیج با چاقو و قمه به مردم معترض حمله ور شده اند.

به گزارش خبرنگاران جرس در تهران، نیروهای لباس شخصی و بسیج به شدیدترین وجه ممکن با معترضین مقابله می کنند و علاوه بر چوب و زنجیر اینک به وسیله قمه و چاقو نیز به مرم حمله ور شده اند.

گزارش ها از بروز درگیری های شدید مقابل پارک لاله و خیابان طالقانی حکایت دارد.

از خیابان انقلاب خبر می رسد که مردم بخش های زیادی از این خیابان به وِزه در چهار راه ولیعصر را در کنترل خود دارند.


Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: