سردار جعفری، فرمانده سپاه: عمده لباس‌شخصي‌ها ربطي به بسيج نداشتند!

jafari-khamenei

سرلشكر جعفري با اشاره به توان بالاي سپاه پاسداران در موضوع اشراف اطلاعاتي و قدرت موشك هاي زمين به زمين گفت: با انجام چند پروژه توانستيم دقت موشك‌هايمان را به بيشترين حد ممكن برسانيم.

به گزارش فارس، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز در نشست خبري كه هدف از آن را ارائه گزارش از فعاليت‌هاي شش ماهه اخير سپاه و بسيج در سال 88 عنوان كرد، ‌اظهار داشت:‌ در اين مدت كه زمان پركاري براي سپاه و بسيج بوده است، در عرصه‌هاي مختلف ماموريت‌هاي متعددي انجام شد و جاي دارد از تمامي پاسداران و بسيجيان تشكر كنيم.

جعفري ماموريت سپاه را بر اساس قانون، دفاع از انقلاب و دستاوردهاي آن دانست و گفت: سپاه پاسداران همواره در جهت حمايت از مردم به ويژه محرومين و مستضعفين گام برمي‌دارد و در اين زمينه انجام ماموريت‌هاي مختلف از الزامات قطعي انجام اين وظيفه است.
وي با بيان اينكه سپاه پاسداران داراي سه ويژگي عمده مكتبي، مردمي و انقلابي بودن است، تصريح كرد: اين نهاد متكي بر اصول و مباني اسلام و تشيع سازماندهي شده و بر همين اساس به انجام ماموريت‌هاي خود مي‌پردازد.

فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد:‌ دغدغه اصلي سپاه در موضوع امنيت عمومي مردم در ابعاد دفاعي و امنيتي خلاصه مي‌شود كه هم در بعد دفاعي و هم امنيتي سپاه پاسداران مسئول امنيت و آرامش جامعه است كه اين ماموريت را به كمك نيروهاي امنيتي، دفاعي و نظامي انجام مي‌دهد و هر كجا كه در مسائل امنيتي و دفاعي احتياج به كمك سپاه و بسيج باشد، اين نهاد به كمك ديگر نيروها خواهد رفت.

جعفري رفاه و آسايش عمومي بر اساس عدالت و حمايت از اقشار محروم مستضعف را يكي ديگر از موضوعات مهم در وظايف سپاه پاسداران عنوان كرد و گفت: اين موضوعات برخاسته از همان ويژگي‌هاي سه‌گانه سپاه مي‌باشد و در اين شش ماهه شاهد بوديم كه اقدامات قابل توجهي نيز انجام گرفته است.

* بسيج در اقدامات تخريبي كوي دانشگاه هيچ دخالتي نداشته است

فرمانده كل سپاه در خصوص برخي نا آرامي‌ها و اغتشاشات اخير پس از انتخابات رياست جمهوري گفت: در بعد امنيتي شاهد حضور سپاه پاسداران و بسيجيان در نا آرامي‌هاي اخير هم در تهران و هم دربرخي مراكز ديگر مثل اصفهان، فارس، خراسان شمالي و… بوديم كه اين حضور دركنار نيروهاي امنيتي و انتظامي بسيار تعيين‌كننده بود.
جعفري خاطرنشان كرد: با حضور گسترده نيروها نا آرامي‌هاي اخير كه با وابستگي به بيگانه وبرنامه‌ريزي‌هاي گسترده انجام مي‌شد، ظرف مدت يك هفته خنثي و اوضاع به كنترل ما درآمد.
وي ادامه داد: مظلوميت نيروهاي امنيتي و دفاعي نظام جمهوري اسلامي با توجه به خصوصيت مردمي بودن در اين ماموريت‌ها خود را نشان داد كه البته اين موضوع از ويژگي‌هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است.
فرمانده كل سپاه تاكيد كرد: عليرغم اينكه نيروهاي نظامي و انتظامي ما از قدرت بالايي براي مقابله با اين بحران‌ها برخوردار بودند اما بيش از آنكه به خود توجه داشته باشند، متوجه مردم بودند و اين را مي‌توان از مقايسه كشته‌شدگان و شهدا به خوبي دريافت.
جعفري ادامه داد: در حوادث اخير 13 نفر از نيروهاي بسيج و حدود 7 نفر از نيروهاي مردمي كه بعضا سابقه بسيجي نيز داشتند، به شهادت رسيدند كه نيروهاي مردمي در ترورهاي كور و نيروهاي بسيجي با اقدام از پيش تعيين شده به وسيله زير گرفتن با خودرو يا با پرتاب سنگ و اشياي مختلف به شهادت رسيدند.

وي خاطرنشان كرد: از مخالفين و معارضين نيز 9 نفر كشته شدند كه مقايسه اين آمار نشان مي‌دهد نيروهاي امنيتي و بسيج عليرغم گستردگي بالاي اين حوادث به خوبي متوجه حفظ جان مردم بودند.
فرمانده كل سپاه با اشاره به تلاش دشمنان در برخورد نرم با جمهوري اسلامي افزود: رهبر معظم انقلاب به درستي فرمودند كه طي چند سال اخير دشمن به جنگ نرم روي آورده و اين موضوع از دهه دوم انقلاب مدنظر آنها بود و پيش‌بيني مي‌كنيم در دهه چهارم نيز ادامه داشته باشد.
جعفري تهديد اصلي نظام را تهديدات نرم دشمن دانست و گفت: سپاه پاسداران بنا بر مسئوليت خود كه حفاظت از انقلاب و دستاوردهاي آن است در اين زمينه به خوبي اقدام كرده و آمادگي خود را افزايش مي‌دهد.

عضو شورايعالي امنيت ملي حوادث اخير را به دليل تقابل فيزيكي كه در برخي مقاطع صورت گرفت از نوع تهديدات نيمه سخت امنيتي عنوان كرد و گفت:در تهديدات نرم بعد از تلاش‌هاي فرهنگي و سياسي دشمن حاصل آن منجر به برخوردهاي امنيتي و فيزيكي و انجام اغتشاشات مي‌شود كه سپاه و بسيج با اقتدار كامل در اين صحنه‌ها حضور مي‌يابند.
جعفري خاطرنشان كرد: بحران‌هاي اجتماعي و فتنه‌هاي اخير آنقدر گسترده بود كه نام بحران براي آن كوچك است چرا كه در اين حوادث كه خصوصا در ايام انتخابات صورت گرفت با احساسات مردم بازي شد.

وي با اشاره به برخي اقدامات صورت گرفته در اماكني مانند كوي دانشگاه اظهار داشت: از آنجايي كه اين حوادث با برنامه‌ريزي قبلي صورت گرفته بود در جايي مانند كوي دانشگاه،تخريب‌هاي گسترده توسط برخي عوامل آشوبگر صورت گرفت كه اطلاعات دقيق ما حاكي است تعداد زيادي از آنها نيز دانشجو نبوده و با نفوذ در ميان آنها اقدام به تخريب كوي دانشگاه كردند.
فرمانده كل سپاه اظهار داشت: نيروهاي انتظامي در ابتدا به دليل مسئوليت خود صبوري به خرج دادند اما مردمي كه احساس تكليف كرده بودند و برخي گروه‌هاي تندرو كه متاسفانه سازماندهي آنها اصلا مشخص نبود وارد شده و دست به اقدامات خرابكارانه‌اي زدند.
جعفري خاطرنشان كرد:‌ همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند گروه ويژه‌اي براي بررسي اين موضوع تشكيل شده و احتمال مي‌دهيم تا پايان اين ماه دادگاهي مخصوص اين عوامل تشكيل شود.

وي تاكيد كرد: بررسي‌هاي انجام شده از سوي حفاظت و اطلاعات سپاه نشان مي‌دهد كه نيروهاي بسيجي در اين حادثه حضور نداشتند هر چند ممكن است تعداد كمي از بسيجيان كه سازماندهي نشده بودند در اين قضيه وارد شده باشند ولي در بين نيروهاي لباس شخصي و خودسر به ندرت شاهد بسيجيان بوديم و عمده آنها لباس‌شخصي‌هايي بودند كه ربطي به بسيج نداشتند.
جعفري اظهار داشت: پس از آنكه نيروهاي انتظامي وارد عمل شدند، بسيجياني كه سازماندهي شده بودند در كنار آنها حضور داشته و كمك مي‌كردند.
عضو شورايعالي امنيت ملي يكي ديگر از اقدامات مناسب سپاه در ماه‌هاي اخير را برخورد با تهديدات فرهنگي و جنگ سايبري و اينترنتي دشمن عنوان كرد و افزود: اين اقدامات از سوي دشمنان براي مقابله با باورهاي ملت ايران شروع شد و سپاه در حال توسعه هر چه بيشتر آمادگي خود در اين زمينه است تا با قدرت بيشتري به مقابله با آنها بپردازد.

7 شهریور

norooznews.org

این صفحه را به شبکه‌های جهانی‌ ارسال کنید:

Bookmark and  Share

Balatarin


تابش: کاری نکنید حقایقی که به ضرر نظام است را بازگو کنیم

عضو مجلس: چرا برای بسیجیان مقتول مراسم نگرفتند

فرمانده سپاه: شبهه در انتخابات، در لابراتورهای جاسوسی طراحی شده بود

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: