موج آفرینی های سبز: در ماه میهمانی خدا، سبز بمانیم

green_ramadhan_mowjموج آفرینی های رمضان، همگام با روزه‌داران سبزاندیش

ماه مبارک رمضان در پیش است؛ ماهی که شاید اهمیت مفهوم عدالت و قربانی شدن در راه احیای آن، نزد شیعیان بیش از هر وقت و زمان دیگری آشکار می‌شود. برای این ماه، موج‌آفرینی‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌ایم که شرح بعضی از آنها را ادامه می‌خوانید و تفصیل برخی دیگر در وقتش مطرح خواهد شد.

رمضان دیگری در راه است. ماهی که شاید بیش از هر زمان و وقت دیگری نام جلاله‌ی الله و طلب بخشش و یاری از درگاهش بر زبان‌‌ها جاری می‌شود و دعا بیش از هر زمان دیگری شنیده و مستجاب خواهد شد. ماه رمضان در حالی از راه می‌رسد که بسیاری از فرزندان بی‌گناه و شریف این خاک هنوز دربندند و بر سر سفره‌های افطار عزیزانشان حاضر نخواهند بود.

قرار است این ماه مبارک را با حضور و همراهی شما سبزتر از هر ماه رمضان دیگری کنیم. قرار است در دعاها و مناجات‌هایمان در این ماه، دو چیز را مدنظر قرار دهیم:
اول: استخلاص اسرای دربند،
دوم: تلاش برای زنده نگاه داشتن فریاد عدالت‌خواهی جنبش سبز در ماهی که متعلق به علی‌(ع)، مولای عدل و انصاف است؛ وجود مقدسی که کناره‌گیری از حکومت را بر دروغ و ظلم ترجیح داد. شگفت آنکه این روزها به نام عدالت علوی‌ که مدت زیادی است به ستم اموی بدل شده، مظلومان را به بند می‌کشند، شکنجه می‌کنند و به شهادت می‌رسانند.

برای این ماه، موج‌آفرینی‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌ایم که از طریق همین پایگاه با شما در میان خواهیم گذاشت. همه این حرکت‌های اعتقادی و در عین حال اعتراضی، بی‌شک تنها با همراهی و هم‌قدمی شما ممکن خواهد بود. طرح‌ها و ایده‌های زیادی برای موج آفرینان سبز در ماه مبارک در نظر داشتیم. اما با توجه به لزوم رعایت حال روزه‌داران عزیز، از میان دهها طرح پیشنهادی شما برای ماه میهمانی سبز خدا، ایده‌هایی را که به نظر اجرایی‌تر و آسان‌تر می‌رسید، با شما در میان می‌گذاریم.

بی‌شک هرگونه حرکت ابتکاری و خلاقانه‌ای از سوی شما به شدت مورد استقبال واقع خواهد شد. پس از حرکت‌های سبز خود در ماه رمضان برای ما بنویسید و یا اینکه تصویر و گزارش آن را بفرستید.

لازم به ذکر است که ممکن است با توجه به تحولات هفته‌های آینده، در نیمه دوم ماه مبارک، موج‌آفرینی‌های تازه‌ای را اعلام کنیم. همچنین بعضی از موج‌آفرینی‌های زیر را نیز در روزهای بعد با تفصیل بیشتری اعلام خواهیم کرد و برای حضور در آنها فراخوان خواهیم داد.

پیش از این 9 موج‌آفرینی سبز را طرح کرده بودیم و لذا شماره‌ی موج‌آفرینی‌های ماه رمضان از 10 شروع می‌شود:

دهم، ختم قرآن به یاد شهدای نهضت سبز: .ختم قرآن یکی از مناسک رایج دینی در ماه مبارک رمضان است که در آن هر مسلمانی تلاش می‌کند، با ختم سی جزء قرآن در سی روز، انس بیشتری با کلام خدا برقرار کند. اما امسال ما ختم قرآنمان را با آرزوی آبادانی و آزادی سرزمین مادری، استخلاص اسرای دربند جنبش سبز و مهمتر از همه شادی ارواح پاک شهدای این نهضت، سبز می‌کنیم.

یازدهم، سفره‌های سبز افطار: بد نیست بداند که طبق یک سنت قدیمی مجالس مذهبی زنانه، سفره‌های امام حسن (ع) همیشه سبز بوده‌اند. حالا ما می‌خواهیم امسال سفره‌های افطار را نیز سبز کنیم. یادتان نرود که به میهمانان خود دلیل سرسبزی سفره‌تان را یادآوری کنید؛ مثلا می‌توانید از آنها بخواهید قبل از باز کردن روزه‌شان، برای شهدای جنبش سبز فاتحه بخوانند و برای خانواده‌های آنان و نیز زندانیان سیاسی از خداوند طلب صبر کنند. نباید فراموش کنیم که همین تذکرها و دعاهاست که دل‌های ما را به هم گره می‌زند و صدایمان را زنده نگه می‌دارد..

دوازدهم، احیای ربنای شجریان: کلیک کنید و شرح این موج آفرینی را ببینید.

سیزدهم، نظارت مردمی بر صداوسیما: شرح و فراخوان این موج آفرینی را به زودی منتشر خواهیم کرد.

چهاردهم، محافل معنوی سبز: به زودی درباره این موج آفرینی، یک فراخوان عمومی صادر می‌کنیم و جزئیات این طرح نیز در همان فراخوان بیان می‌شود.

پانزدهم، شهرپیمایی شب نیمه رمضان: درباره این موج آفرینی نیز وقتش که رسید، توضیح و فراخوان می‌دهیم.

شانزدهم، طرح «سی روز، سی شهید»: همان‌طور که پیش‌تر گفته بودیم، انتشار اسم و عکس شهدا و حرکت جمعی وبلاگ‌ها و وب‌نگارها و افراد مطلع و دوستان شهدا برای نوشتن درباره آنها و به یاد آنها، از جمله کارهایی است که در هر روز و برای هر شهید می‌توان انجام داد؛ یا می‌توان در صورت امکان در هر روز با خانواده‌ی شهید آن روز دیدار کرد و یا کارهای دیگری که شما پیشنهاد می‌دهید. اجرای جزئیات این طرح، بسته به همکاری شماست و از هر پیشنهادی در این زمینه استقبال می‌کنیم.
فهرست شهدایی که روزهای ماه رمضان به نام آنها نامگذاری شده است:

31 مرداد، 1 رمضان: داوود صدری، مهدی کرمی
1 شهریور، 2 رمضان: حسین اکبری، ناصر امیرنژاد
2 شهریور، 3 رمضان: علیرضا افتخاری، احمد نعيم آبادی
3 شهریور، 4 رمضان: سعيد عباسی‌فر، حسین کاظمینی
4 شهریور، 5 رمضان: سرور برومند و فاطمه رجب پور
5 شهریور، 6 رمضان: محمد حسین برزگر، ابوالفضل عبدالهى
6 شهریور، 7 رمضان: امیر کویری، پويا مقصود بيگی
7 شهریور، 8 رمضان: واحد اكبری، محمد نیکزادی
8 شهریور، 9 رمضان: اشکان سهرابی، فهيمه سلحشور
9 شهریور، 10 رمضان: مصطفی غنیان، آرمان استخری پور
10 شهریور، 11 رمضان: پریسا کلی، مسعود خسروی
11 شهریور، 12 رمضان: حمید مداح شورچه، مهرداد حیدری
12 شهریور، 13 رمضان: مسعود هاشم زاده، ميثم عبادی
13 شهریور، 14 رمضان: نادر ناصر، سالار طهماسبى
14 شهریور، 15 رمضان: فرزاد جشنی، بهمن جنابی
15 شهریور، 16 رمضان: رامین آقازاده قهرمانی، رامين رمضانی
16 شهریور، 17 رمضان: حسین اختر زند، ميلاد يزدان پناه
17 شهریور، 18 رمضان: ندا آقا سلطان، تینا سودی
18 شهریور، 19 رمضان: مصطفی کیارستمی، ايمان نمازی
19 شهریور، 20 رمضان: کیانوش آسا، حسین طهماسبی
20 شهریور، 21 رمضان: سعید اسماعیلی، ایمان هاشمی
21 شهریور، 22 رمضان: سهراب اعرابی، امیر جوادی‌فر لنگرودی
22 شهریور، 23 رمضان: یعقوب بروایه، مريم مهر آذين
23 شهریور، 24 رمضان: محسن روح الامینی، شیلر خضری
24 شهریور، 25 رمضان: فاطمه براتی، مبينا احترامی
25 شهریور، 26 رمضان: بهزاد مهاجر، بابک سپهر
26 شهریور، 27 رمضان: محمد کامرانی، وحيد رضا طباطبايى
27 شهریور، 28 رمضان: ترانه موسوی، علی فتحعليان
28 شهریور، 29 رمضان: کامبيز شعاعی، کسری شرفی
29 شهریور، عید سعید فطر: شهدای گمنام جنبش سبز

هفدهم، صدای اسلام سبز: این طرح را به شرط همکاری دوستان همفکر و همراه انجام خواهیم داد. قصد داریم بخش ویژه‌ای را در سایت تعبیه کنیم که در 30 روز ماه مبارک، 30 سخنرانی از نواندیشان دینی و متفکران غیر متحجر مذهبی در دسترس کاربران قرار گیرد. پیشنهاد سخنرانان و سخنرانی‌ها از شما. لازم به تاکید است که تنها پیشنهادهایی که یک آدرس اینترنتی یا فایل صوتی به همراه داشته باشند، بررسی می‌شوند!

هجدهم، راهپیمایی نفی خشونت در روز قدس: اجرای این موج‌آفرینی، از حالا قطعی است و باید برای آن آماده شویم. روز قدس، روز دفاع از چند فلسطینی نیست، روز اعتراض به یک دولت هم نیست، روز اعتراض به یک شیوه و یک منش است؛ در هرجای جهان و به هر نامی که به کار گرفته شود. خصوصا در این روزها که روش‌های دولت کودتایی احمدی‌نژاد و متحدان آن در حکومت، بیش از هر زمان دیگری به رفتار سرکوب‌گرانه‌ی اسرائیل شبیه شده است، روز قدس باید در همه‌جای ایران و بلکه دیگر کشورهای مسلمان و غیر مسلمان به روز اعلام برائت از همه‌ی اشکال خشونت تبدیل شود؛ و این تحولی است که امسال سبزهای ایران رقم خواهند زد. به همین مقدار بسنده می‌کنیم و برای تعیین شکل و شیوه‌ی اجرای این ایده، منتظر بحث همگان در فضاهای مجازی و حقیقی و اعلام نظر رهبران جنبش سبز می‌مانیم.

Bookmark and Share


http://www.mowjcamp.com

Advertisements

یک پاسخ

  1. ﺨﻂﺮ ﻤﻠﻰ !!! ﺮﮋﯿﻢ ﻤﺰﺪﻮﺮﻯ ﺨﺎﻤﻨﻪﺍﻯ ﻤﯿﺨﻮﺍﻫﺪ ﺍﺤﻤﺪﻯﻨﮋﺍﺪ ﺮﺍ ﺒﻌﻨﻮﺍﻦ ﺮﺌﯿﺲ ﺠﻤﻬﻮﺮ ﻤﺎﺪﺍﻤﻠﻌﻤﺮ ﺍﻋﻼﻡ ﻜﻨﻨﺪ !!! ﺨﻂﺮ ﻤﻠﻰ !!! –

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: