آیت‌الله دستغیب خواهان برگزاری نشست علنی خبرگان شد

dastgheibآیت الله علی محمد دستغیب، نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، برای «احقاق حق مردم» و «اعاده حیثیت از مرجعیت» خواستار برگزاری علنی نشست این مجلس شد.در بیانیه آیت‌الله دستغیب که در وب سایت وی منتشر شده، با اشاره به رویدادهای پس از انتخابات و اعتراض‌های مردمی نسبت به نتایج اعلام شده، از دیگر اعضای خبرگان خواسته شده «بر طبق قانون اساسی» برای «رسیدگی» به خواسته‌های معترضان به نتایج انتخابات تشکیل جلسه دهند.

این نماینده مجلس خبرگان با برشمردن شرایط ولی فقیه و نیز اهمیت «استقبال» و رضایت مردم، تأکید کرده است که این مجلس باید از مفاد قانون اساسی دفاع کند.

آیت‌الله دستغیب در بیانیه خود آورده است: «وظیفه خبرگان است که از بند بند قانون اساسی دفاع کند و مردم را همراه داشته باشد. فلسفه وجودی خبرگان حفظ قانون اساسی است. مردم به خبرگان به عنوان وکلای خود رأی دادند که نگهبان قانون اساسی باشند.»

نماینده استان فارس در مجلس خبرگان می‌افزاید: «معلوم اینجانب است که اگر مردم متوجه شوند که خبرگان در جهت احقاق حق مردم سعی دارند و برای حفظ قانون اساسی و رأی آنها احترام قائلند، ساکت می‌شوند و راضی به تحقق قانون اساسی هستند، چون خودشان شعار دادند و نسل امروز هم شعارش این است که استقلال آزادی جمهوری اسلامی؛  امّا باید خود خبرگان متوجّه کیفیّت و نظر جامعه باشند.»

آیت‌الله دستغیب آشکارا  از اعضای مجلس خبرگان خواسته است که «تا دیر نشده خبرگان برای اعادۀ حیثیت از مرجعیت، تشکیل جلسه دهد آن هم علنی و مطالب بررسی گردد و به خواست مردم که همان قانون اساسی است جواب داده شود و به شکایات آنها به وسیلۀ نمایندگان آنها یعنی آقای موسوی و آقای کروبی رسیدگی شود.»

وی همچنین از مجلس خبرگان انتقاد کرده است که چرا هیچگاه از محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران برای حضور در این مجلس دعوت به عمل نیامد و در مقابل از محمود احمدی‌نژاد چند بار دعوت شد، که او هم علاوه بر پاسخ نگفتن به سؤالات، نمایندگان خبرگان را به فردی دیگری ارجاع داد.

در نامه آیت‌الله دستغیب گرچه به شرایط ولی فقیه در جمهوری اسلامی اشاره شده است، اما صراحتاً سخنی درباره رهبری کنونی، آیت الله خامنه‌ای نرفته است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، حتی پیش از اعلام شورای نگهبان که شش نفر از اعضای آن منصوب وی است، بر انتخابات ۲۲ خرداد ماه صحه گذاشت. وی همچنین قضاوت شورای نگهبان را آخرین حکم در مورد سلامت انتخابات دانسته و خواسته میرحسین موسوی و مهدی کروبی،دو نامزد اصلاح‌طلب معترض به نتایج انتخابات، مبنی برگزاری مجدد انتخابات یا تشکیل هیئت حکمیت بی‌طرف را نپذیرفت.

رهبر جمهوری اسلامی در نخستین نماز جمعه پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری همچنین به معترضان هشدار داد که مسئول هرگونه خونریزی خودشان هستند؛ این اظهارات در گفته‌های دیگر مقام‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی نیز بازتاب یافت و از جمله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، مسئولیت کشته شدن کسانی که در رویدادهای انتخاباتی جان باخته‌اند را  بر عهده معترضان دانست. نیروی انتظامی نیز به تازگی در بیانیه خود بر همین مورد تأکید کرده است.

مجلس خبرگان رهبری ۸۶ عضو دارد و مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وظیفه «انتخاب»، «بركنارى» و «نظارت» بر رهبری را بر عهده دارد.

آیت‌الله دستغیب پیش از این نیز با صدور پیامی از اظهارات اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان که در نماز جمعه ۲۶ تیرماه که در آن خواستار بازگرداندن اعتماد مردم شد، حمایت کرده بود.

این نماینده مجلس خبرگان با استقبال از پیشنهادهای اکبر هاشمی رفسنجانی درباره «آزادی همه زندانیان، دلجوئی از آنها و خانواده آنها» و نیز رفع فشار از رسانه‌ها تاکید کرده بود: «لازم است به خواسته‌های منطقی دوستداران امام و انقلاب آقایان میرحسین موسوی و حجت الاسلام و مسلمین کروبی و محسن رضایی که عده بسیاری به آنها رأی داده‌اند گوش فرا داد که یقیناً با دوستی بسیاری از مردم مواجه خواهیم شد.»

وی همچنین در پاسخ به بیانیه جمعی از اعضای مجلس خبرگان که در واکنش به مواضع اکبر هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه بدون اسم بیانیه منتشر کرده بودند، از نویسندگان این بیانیه خواسته بود که برای معترضانی که می‌پرسند «رأی ما کجا رفت» پاسخ قانع‌کننده‌ای بیایند و راهکارهای رئیس مجلس خبرگان را اجرا کنند.

www.radiofarda.com


درخواست از مجلس خبرگان برای بررسی عملکرد رهبر ایران

درخواست از دبيرکل سازمان ملل برای به رسميت نشناختن دولت احمدی نژاد

Advertisements

یک پاسخ

 1. با سلام:
  به کجا چنین شتابان؟
  جناب آقای (خدا می داند شاید هم آیت الله)دستغیب شما در این چند ساله که آبروی ایرانی- اسلامی لگد مال می شد کجا بوده‌اید؟ آیا نمی دیدید یا چشمتان را بر روی حقیقت بسته بودید یا منافع سیاسیتان این گونه ایجاب می کرد؟ زمانی که خاتمی با لباس روحانیت (که روزگاری مقدس بود) در ایتالیا با دختران رقاصه دست می‌داد و مصافحه می کرد چرا صدایتان در نیامد؟ زمانی که خاتمی قرارداد ترکمن‌چای دوم ( کرسنت) را در سال 2001 با وساطت مهدی هاشمی رفسنجانی با شرکت اماراتی بست چرا صدایتان در نیامد؟ چرا زمانی که در دولت خاتمی با نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد به بهانه جشن ملی، دختران در برابر دیدگان نامحرمان رقص باله می کردند چرا صدایتان در نیامد؟ چرا در زمان هاشمی رفسنجانی که قتل های زنجیرهای به راه افتاد و افراد برجسته‌ای چون پوینده و مختاری و فروهر و … کشته شدند چرا صدایتان در نیامد؟ زمانی که روحانیون دوم خردادی در اروپا در جلساتی که حزب سبز آلمان برهنه رقاصی می‌کردند حضور یافتند و برخی از تصاویر آن از سیمای جمهوری اسلامی وقت پخش شد چرا صدایتان در نیامد؟چرا زمانی که طرفداران موسوی و کروبی بدون دخالت نیروی انتظامی یا بسیج در دو روز اول پس از انتخابات تهران را به آتش کشیدند و امنیت مردم را به خطر انداختند صدایتان در نیامد؟
  به نظر شما خبرگان باید چه کار می کرد بدون ارائه ی شکایت رسمی از طرف کروبی و موسوی به مراجع قانونی کاسه ی داغتر از آش می شد و یک طرفه انتخابات را بدون دلیل قانونی باطل می کرد؟ وظیفیه خبرگان چیست؟ دفاع از منافع حزبی و شخصی شما؟؟ یا پاسداشت حق ولو مرّ علیک؟
  امّا امروز که یکی از کاندیداها برخلاف نظر شما با اکثریت نسبی در انتخابات رای آورده و رهبری محترم بر اساس وظیفه شرعی و قانونی از ایشان حمایت می‌کند این همه سر و صدا راه انداخته‌اید؟!! چه انتظاری از ایشان دارید آیا توقّع دارید کسی را که در انتخابات دارای اکثریت آرا شده و مخالفانش حتی اعتراضات خود را از مسیر قانونی دنبال نکرده‌اند مستبدانه کنار بگذارد و به نفع جناح سیاسی شما بدعت گذاری کند؟!! فکر می کنید اگر شما چنین کاری کنید آن بیست و پنج میلیون در خانه خواهند نشست؟؟ مطمئن باشید آنها و بیشتر همین سیزده میلیون پیرو رهبری بزرگوارند و ایشان را تنها نخواهند گذاشت.
  امروز که جناح سیاسی شما شکست خورده است تمام ایرادات حریف را در تلسکوب بزرگ بینی خودتان چند برابر واقعیت می‌بینید و از خود غافل شده‌اید ( و فی انفسکم افلا تبصرون؟) به همین دلیل است که به خود اجازه می‌دهید در پروژه راه‌آهنی که در آن سررشته ندارید مغرضانه اظهار نظر کنید به همین دلیل است که شاگردان شما در مناطق مختلف شما را نایب امام عصر(عج) معرفی می‌کنند و مردم را به این دلیل که شما روزی وظیفه قانونی خود را در دفاع از آنان در برابر مالکان انجام داده‌اید مدیون شما می‌دانند!!!
  آن چه امروز کشور ما نیازمند آن است احترام به جمهوریت نظام و خواست اکثریت مردم و پشتیبانی از رهبری و باز گشت آرامش به کشور برای از بین بردن نقاط ضعف در فضایی آرام است بیایید اشتباهاتمان را پشت سر هم تکرار نکنیم و ایران را افغانستان نکنیم( و ما للرّسول الا البلاغ) والسلام.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: