این ترانه موسوی، همان ترانه موسوی بود!؟ راست یا دروغ؟ + عکس

ترانه موسوی
ترانه موسوی

با اینکه  هنوز از صمیم قلب امیدواریم که  خبر ترانه موسوی شایعه‌ای بیش نباشد و هر چقدر سعی‌ می‌کنیم حتی یک بار هم که شده گزارشی از صدا و سیما را باور کنیم، ولی‌ افسوس که اینبار هم نمی‌شود. متاسفانه آنقدر ساده لوح فرضمان میکنند که برنامه‌های رسمیشان هم دیگر حالت فکاهی پیدا کرده است. به خصوص که این روزها به کمک دست غیب ولی عصرشان تبحر زیادی هم پیدا کرده اند در کار‌های خیری همچون زنده کردن شهیدان و نوازش و پذیرایی از معترضین در جلوی دوربین البته پس از صرف شکنجه به میزان کافی‌ در پشت صحنه.

دوست خوبمان شبیر ایرانی‌ در همین رابطه در بلاگ شخصی‌ خود تحلیلی حرفه یی و با ظرافت منتشر کرده است که در اینجا میخوانید.

همچنین بلاگ ‹اینجا تایمز› هم در تحلیلی منطقی‌ به قضیه از دیدگاه دیگری نگریسته که در ادامه آمده است.

دیروز هم در همین رابطه مقاله‌ای از بچه‌های موج سبز آزادی، تحت عنوان `چند سوال در مورد ترانه موسوی` منتشر کردیم که لینک آن در پائین صفحه هست.


شبیر ایرانی: این ترانه موسوی، همان ترانه موسوی بود!؟

صدا و سیما در نمایشی ناشیانه تلاش کرد خبرهایی که در مورد دستگیری، تجاوز و قتل ترانه موسوی منتشر شده اند را «شایعه» جلوه دهد. عجب که باز هم با دستپاچگی و بی سلیقگی در تهیه این دروغنامه دست خود را رو کردند! در این به اصطلاح گزارش که از تلویزیون دولتی ایران پخش شد، «دوستان خبرنگار» ابتدا به سراغ «دستگاههای مسئول» یعنی «ثبت احوال» و «نیروی انتظامی» می روند و فردی که معلوم نیست از «دوستان» است یا «دستگاههای مسئول» در حال وارسی چند بریده روزنامه و نسخه چاپ شده صفحات اینترنتی و عکسهای مختلف نشان داده می شود. نکته کلیدی دقت در همین صحنه هاست که چند تصویر آن را می بینید:ـ

Tarane-Mousavi-01
Tarane-Mousavi-04

این شخص سپس ادعا می کند که در «کل کشور» سه ترانه موسوی بیشتر وجود ندارد: «یکی متولد سال شصت و سه، در پاریس دنیا آمده، پاریس زندگی می کند، خانواده دارد… یک خانم ترانه موسوی پیدا کردیم چهل ساله است… خروج داشت و ورودی هم به ایران دیگر نداشت و یک ترانه موسوی هم پیدا کردیم که دوساله است!»

و در اینجاست که برای «دوستان خبرنگار» پس از یافتن خانواده ترانه موسوی «حقیقت آشکار می شود»! مادر و دختری ترسیده و نگران شاهدان زنده این «حقیقت» کشف شده هستند که با سوالات بازجو وار مصاحبه کننده روبرو می شوند. دختر سعی دارد با لبخندهای مصنوعی به روی خودش نیاورد، اما نگرانی از چهره مادر می بارد. بازجو می گوید: «آن خانمی که در سایتها ازشان یاد شده و عکسشان را منتشر کرده اند، ایشان هستند. آیا شما می شناسید ایشان را؟» و آنگاه برگه ای (که ظاهرا تصویری از ترانه موسوی نیز در آن قرار دارد) را به دست آنان می دهد. مادر و دختر با لبخندی سرشار از مهر به تصویر می نگرند و مادر تایید می کنند که «این فرد» دختر او است و در «کانادا» زندگی می کند.

اما آیا دختر این مادر دلنگران همان ترانه موسوی است که ما عکسش را پیش از این دیده ایم؟ دوربین تصویر مستقیمی از کاغذهایی که به این مادر داده شد نشان نمی دهد، اما در یک لحظه رد و بدل شدن آنها، گوشه ای از عکس «ترانه موسوی» را می توان شکار کرد:ـ

با نگاهی دوباره به تصاویری که آن «برادر مسئول» روی میز کارش زیر و رو می می کرد، به خوبی میتوان دید که تصویر ارائه شده به این مادر و دختر، تصویر خانمی می باشد که کوچکترین شباهتی به آن ترانه موسوی که ما می شناسیم ندارد. نه از لحاظ سنی و نه از لحاظ فیزیک و استخوان بندی چهره. خودتان با دقت ببینید و قضاوت کنید:ـ

iranfreedomcall.blogspot.com

فیلم کامل این نمایش دروغ را  می توانید در یوتیوب ببینید

http://www.youtube.com/watch?v=7I6iiSkK27g


تصویر منسوب به ترانه موسوی
تصویر منسوب به ترانه موسوی

اینجا تایمز: ترانه موسوی ! راست یا دروغ؟

اگر پیگیر اخبار (چه اخبار رسمی دولت و چه اخبار غیردولتی) باشید حتما نام ترانه موسوی را شنیده اید.

خانم جوانی که گویا به هنگام شرکت در مراسم هفتم تیر در مسجد قبا  توسط نیروهای لباس شخصی ربوده می شود و گفته می شود که بعد از انتشار اخباری مبنی بر احتمال هتک حرمت وی، جنازه سوخته اش در اطراف قزوین یافته میشود. (شرح کامل ماجرا را از اینجا بخوانید)

گویا این خبر ابتدا توسط سایتهای نوروز شهرزاد و وبلاگ چریک آنلاین و زیر زمین منتشر شده است.

خبر ابتدا بسیار شوکه کننده به نظر می رسد، بنابراین دوست داریم خبر را باور نکنیم، از طرف دیگر خبر منتشر شده دارای جزئیات فراوانی است. مثلا اینکه متولد سال 60 است و  در تقاطع میرداماد و شریعتی کلاس آرایشگری داشت، یا پدرش دندانساز و درارای ناراحتی قلبی بوده (و بنا به گفته وبلاگ چریک آنلاین اخیرا درگذشته است) حتی عکسی هم از او منتشر شده است (البته قطعیت تعلق عکس به ترانه موسوی مورد نظر، مشخص نیست)

در میان اخبار منتشر شده گفته هایی از شاهدان عینی یا خانواده وی نقل شده اما همچنین ذکر شده است که آنها هیچکدام نمی خواهند رسما این مطالب را عنوان کنند. چه ماجرا درست باشد و چه غلط، دلایل زیادی وجود دارد که افراد مطلع سعی کنند خطرات مختلف را به جان خود نخرند و بسیار محتاطانه با قضیه برخورد کنند. هرچند در دسترس بودن مدارک معتبر تر ، بهتر میتوانست صحت و سقم قضیه را مشخص کند اما در عین حال دلیل واضحی بر رد مدعاها نیز وجود ندارد.

صدا و سیما واکنش نشان می دهد:

بعد از گذشت 20 روز از انتشار خبر ترانه موسوی، صدا و سیما به ناگاه از دیروز در صدد بر می آید تا به این مساله پاسخ بدهد. نفس این واکنش صدا و سیما از دو بعد قابل توجه است:

1- صدا و سیما معمولا با نادیده گرفتن اصل قضایا سعی میکند در چنین مواقعی از طریق انکار کل ماجرا پیش برود. تجربیات قبلی نیز نشان داده که صدا و سیما در برابر اخبار این چنینی (هرچند هم پر سر و صدا باشد) تا آخرین نفس  ایستادگی میکند و از مکانیزم “انکار” استفاده میکند. با توجه به این شرایط خود واکنش نشان دادن صدا و سیما به این خبر میتواند جالب توجه باشد.

2- تاخیر 20 روزه در تهیه و پخش این “جوابیه” نیز قابل تامل است.  در حقیقت نوع گزارش تهیه شده (که در سطرهای بعدی تحلیل خواهد شد) نشان می دهد که  این گزارش کار چندان زمان بری نبوده که نیاز به 20 روز دقت و عملیات پیچیده داشته باشد. اتفاقا برعکس، تدوین ناشیانه و تغییرات مکرر در بازپخشهای آن نشان میدهد که کار بسیار سرسری و عجولانه تهیه شده است. اما چرا بعد از 20 روز؟

اما گذشته از این دو موضوع، گزارش صدا و سیما موارد جالب دیگری نیز در خود دارد:

1- تنها سه ترانه موسوی در کل کشور؟!

گزارش تلوزیون ادعا میکند که آمار تمام ترانه موسوی های ایران را در آورده و تنها سه ترانه موسوی در ایران وجود دارند دو تایشان سالهاست که در خارج از کشور هستند و به ایران نیامده اند و دیگری تنها دو سال دارد!! این ادعا چنان ساده و سطحی است که میتوان به راحتی آن را رد کرد. اولا بنا به آمار مرکز ثبت احوال ایران (در این آدرس جستجو بفرمایید(  حداقل 4812 نفر با نام ترانه تاکنون در سیستم رایانه ای این مرکز ثبت شده اند.  متاسفانه من سیستمی برای پیگیری آمار نامهای خانوادگی پیدا نکردم. اما می توان گفت فامیل موسوی از نظر تعداد، جزو رایجترین فامیلی های ایران است. با این وجود، حتی اگر یک درصد احتمال موسوی بودن نام فامیلی کسی را بدهیم. بازهم حداقل 50 ترانه موسوی باید داشته باشیم.

توضیح در حاشیه: البته هیچگاه قوانین احتمالات دقیقا به معنای اثبات فراوانی یک رخداد نیست (به زبان ساده تر احتمال 50% شیر شدن سکه، هیچ وقت به این معنی نیست که حتما در دو بار پرتاب سکه یکی از آنها شیر خواهد آمد.) اما این احتمالات در تحلیل می تواند کمک کننده باشد.

علاوه بر آن میتوان براحتی موارد نقضی برای این آمار سه تایی تلویزیون راستگو! پیدا کرد. مثلا آن ترانه موسوی که در گروه موسیقی ارکیده نوازنده ابوا بوده(منبع)  یا ترانه موسوی که در گرگان مدیر یک آموزشگاه است (این لینک)همچنین جستجو در مرکز اطلاعات 118 نیز نشان میدهد علاوه بر این موارد ، تعداد زیادی ترانه موسوی تلفن دار در تهران داریم(در حال حاضر سایت اطلاعات 118 کلا داون شده و بعید نیست در چند روز آتی تعدیل هایی در برخی اسامی صورت گرفته باشد)

t-m-tv

2-ما همان ترانه موسوی را که گفتید یافتیم!

غیرحرفه ای ترین بخش گزارش به این ادعا مربوط میشود. با این ادعا اگر تلوزیون نتواند اثبات کند که این ترانه همان ترانه است(که نتوانست) تیغ به سمت خودش بر میگردد زیرا قسمت مشکوک قضیه(وجود چنین فردی و چنین احتمالی) را با این عمل اثبات کرده اما نتوانسته صحت و سلامت او را تایید کند و سرجمع این دو به نفع تایید شایعه خواهد بود.

تلوزیون به راحتی ادعا میکند که دارد با خانواده ترانه موسوی دیدار میکند اما خود ترانه مورد نظر در دسترس نمی باشد. تنها عکسی هم که در این دیدار نشان داده می شود همان عکسی است که در اینترنت از او منتشر شده (تاکید میکنم که دلیل قاطعی هم بر تعلق این عکس به همان ترانه موسوی اصلی نداریم) اصولا گزارشگر اگر میتوانست، براحتی کذب بودن شایعه را اثبات میکرد، چگونه؟ با نشان دادن چند عکس دیگر یا کارت شناسایی از همان ترانه موسوی که پیدایش کرده اند. گزارشگری که تا درون چاردیورای خانواده موسوی رفته و عکس منتشر شده او در اینترنت (آن هم در قطع بزرگ)را هم در دست دارد، آیا از نشان دادن . یک قطعه عکس رسمی او حیا میکند؟

در حقیقت ما در این گزارش ترانه موسوی را نمی بینیم؟ چرا؟ چون خارج است! تنها یک نیمچه گفتگوی تلفنی می شنویم که باید بپذیریم همان ترانه است! گزارشگران برون مرزی صدا و سیما که وقت تهیه گزارش از بستنی فروشهای لندن را هم دارند، در این فرصت 20 روزه نتوانسته اند با ترانه موسوی اصلی گزارشی تهیه کنند.  همچنین خانواده او هم که  در این نمایش تلوزیونی شرکت داشته اند، حداقل یک عکس دیگر (غیر از عکس منتشر شده در اینترنت) از او ندارند.

جالب نیست؟ از سه ترانه موجود، یکی 2 سالش است، یکی 40 سال است به ایران نیامده و دیگری که متولد 63 است، هیچ عکس و نشانی از خود نزد خانواده اش نگذاشته و او هم سالهاست در کانادا زندگی میکند.

سناریو تکمیل است، بدون اینکه مجبور باشیم خود ترانه موسوی  یا هرگونه مدرک دیگری از سلامت او را نشان دهیم!

شاید همین الان که من این متن را می نویسم، عده ای از عزیزان در صدا و سیما در حال ساخت تصاویر با کیفیت و مدارکی برای اثبات زنده بودن ترانه موسوی هستند!

3- اگر بنا به دروغ باشد؟

به راستی اگر قصد منتشر کنندگان خبر ترانه موسوی دروغ بوده، چرا فرد معلوم المکان و  با مشخصات دقیقی را برای این کار انتخاب کرده اند؟ گزارش تلوزیون این ادعا را مطرح میکند که این عکس و آن مشخصات دقیقا مال کسی به نام ترانه موسوی است. یعنی اصل وجود فرد با تمام جزییاتش درست است. آیا شایعه پردازان نمی توانستند فرد موهومی  با مشخصات متناقض را بعنوان سوژه در نظر بگیرند؟  کسی قصد شایعه سازی دارد و اینقدر آدرس دقیق در مورد دروغ خود می دهد، منطقا می داند که این دروغ ابه راحتی فشا خواهد شد. پس چرا باید این کار را بکند؟

در اینجا سوالهایی مطرح می شود:

آیا آن کسی که صدا و سیما پیدا کرده واقعا ترانه موسوی بوده؟ آیا اصلا خود این شایعه ساخته و پرداخته کسانی بوده که  عمدا می خواستند با ارائه آدرس دقیق دروغ بودن شایعه خودشان را اثبات کنند؟ آیا این مساله و تکذیب بعدی ، نقش سرپوش را برای برخی مسائل دیگرایفا می کرده؟ شاید هم ماجرای نقل شده کاملا صحت داشته که چنین آشفتگی را برانگیخته است؟

به هیچ عنوان قصد قضاوت در این مورد را ندارم، زیرا که نه مستنداتی به نفع شایعه منتشره دیده ام و نه مستنداتی بر علیه آن. در حقیقت پرداختن ناشیانه تلویزیون به قضیه بیشتر شک من را بر می انگیزد. در هر حال، مشکل کشور ما این نیست که چرا ما فقط سه تا ترانه موسوی در کشور 70-80 میلیونی مان داریم. مشکل ما این هم  نیست که چرا از هر اسم ایرانی دو سوم افرادش خارج از کشور زندگی میکنند! مشکل ما حتی این هم نیست که  اخبار منتشره در مورد یک فرد بخصوص درست بوده یا نه!

به این موضوع پرداختم، نه برای تعیین جای منفی ها و مثبت ها، بلکه برای تفسیر یکی از فرآیندهایی که امروزه به روند جاری تبلیغاتی تبدیل شده است.

injatimes.wordpress.com

Bookmark and Share

Balatarin


جزییات ماجرای ترانه موسوی

چند سؤال درباره ترانه موسوی

پیکر سوخته ترانه موسوی از بازداشت شدگان مسجد قبا پیدا شد

Advertisements

71 پاسخ

 1. وای بر این دولت مردم فریب
  اآهاااااااااااااااااااااااااااااای معتقدها به شیعه
  بخدا معاویه لباس علی رو پوشیده
  شما رو به خدا میمون وار هر چی گفتن باور نکنید
  یکم فکر هم بکنید
  ترجمه ی قرآن رو بخونید

 2. ?

 3. حزب فقط حزبه علی رهبرفقط سید علی خامنه ای

 4. به جای وطن سوزی وطن سازی کن. در ضمن اولین نفر که در ایران دستور پیگیری کهریزک رو داد اقای خامنه ای بود وقتی که خیلی ها اصلا نمی دونستن قضیه چیه.

 5. زنده باد انقلاب سبزبرای رسیرن به آزادی سبز
  ای آنان که چشم بر واقعیت بسته اید بیدار شوید که خائنان اسلام با اسم پاک اسلام در لباس روحانیت و رهبری تیشه به ریشه اسلام میزنند.
  ایران آباد نخواهد شد مگرکوروشکبیر دوباره برخیزد.
  زنده باد ایرانی آزاده

 6. آيا ميخواهيد آرزويتان برطرف شود 1000 بار بگوييد مرگ بر خامنه اي 2000 باربگوييد مرگ بر دولت 3000 بار بگوييد مرگ بر اين اسلام 4000 بار بگوييد مرگ بر ملتي كه طرفدار اين دولت هستند

 7. مردم ما انقدر از دست این رژیم زجر کشیدند و کم توفع هستند که حالا بین بد و بدترین میخوان بد رو انتخاب کنند.از این چاهی که پور از هیولا و آدم کش است تصمیم گرفن بیرون بیان و برن تو چاله. آدمهایی که از این رژیم حمایت میکنند یا حقوق بگیرند و وطن فروش یا یک عده متعصب مذهبی‌ و بی‌ شعور هستند.

  دمی‌ که از کشتار و شکنجه دیگران بی‌ تفاوت و لذت میبرد و از جنایتهای حکومت حمایت می‌کند, مریضه روانیست که از رنج جوونهای بی‌ گناه لذت میبرد. اینها از بس در خانواده شکنجه روانی‌ شده اند که پر از خشم و کینه هستند. شما بی‌ خبران فیلمی که احمقی‌نژاد با حدود ۱۰۰ خاخام اسراییلی که مشغول دیده بوسی و لاس زدن با آنهاست دیده اید؟ حتما نه. مثل چنین فیلمی دها فیلم دگر وجود دارد که هرگز در ایران پخش نمی‌شود.

  حمایتشون از فلسطین یک دروغ بزرگ است. اسرأییلی ها گفتند هیچ کس به اندازه احمدی‌نژاد به ما خدمت نکرده. هر دورغ و مزخرفی که می‌خواد به خورد مردم ایران میده. از صبح تا شب داره بهتون دروغ میگه.

  درود بر مردم وطن پرست ایران و نفرین بر وطن فروشان!!!

 8. چرا خودتون رو گول میزنید اینها واقعیته, من متاسفم برای یه سری افراد عقده ای که میان اینجا عقده شون رو خالی میکنند…
  ترانه موسوی روحت شاد.

 9. جای بسی تاسف است که ماجونای ایرونی که این همه ادعاداریم کمی سلولهای خاکستریمونو به کار نمی اندازیم!برای کشف حقایق واینکه راست ودروغ چیه نه نیازی به 20:30است ونه به صدای آمریکا!بیایید به جای اینکه آلت دست سیاستمداران باشیم تاریخ رایک باردیگر پاس کنیم هرچند من هم ازکتابهای تاریخی خوشم نمی آید ولی مرور تاریخی که به زور پاسش کردیم به مانشان می دهد که تاریخ مرتباتکرار می شود پس باید ازآن عبرت گرفت تا باهمراهی عدهای به زباله دان تاریخ نیفتیم!

 10. در پاسخ به نظرات وطن فروشان : نمیخواد از آب گل آلود ماهی بگیرین! مرگ بر شما باد تازه به دوران رسیده های بدبخت

  ما طرفداران موسوی پیرو ولایت فقیه

 11. من فقط ميدونم ايران من يا نه بهتره بگم ايران ايراني ايران باقي ميمونه.
  من از دروغ و راسته اين ماجراها خبر ندارم ولي يه ضرب المثل ميگه تا نباشد چيزكي…
  و حالا يه ملته كه داره حضورش ثابت ميكنه.

 12. این نهضت تا زمان جدایی کامل دین از سیاست و محاکمه ی سران رژیم که حسابی تو این چند سال بخور بخور کردن منجمله همین جناب رفسنجانی ادامه داره ه ه ه ه ه .
  زنده باد ایران سبز و ازاد

 13. واقعا که حیوان تر از اینا پیدا نمیشه……از صمیم قلبم به خانواده ترانه خواهر پرپرشده ام تسلیت میگم و دعا میکنم که اه مادر سهراب ها نداها و ترانه ها دامان این جلادهای بی غیرت رو بگیره……..به امید فردایی سبز

 14. مرگ بر دیکتاتور زنده و پاینده جنبش سبز

 15. سلام خسته نباشید فقط یک جمله میگم زنده باد ایران و ایرانی

 16. چقدر وطن فروش ها نادانند که نمی دانند ملت ایران تا جان در بدن دارن پیرو رهبری و ولایت فقیه است
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  مرگ بر سر دسته وطن فروش ها

 17. خاك بر سرتون بي غيرتاي وطن فروش

 18. روز قدس— روز جنبش سبز

  • شما سبزی فروشها نمی خواین کم بیارین ؟

 19. چی دیدی عزیزم برای ما هم بگو
  از قدیم گفتن وصف العیش نصف العیش

 20. وطن فروشین دیگه ، کاریش نمی شه کرد

 21. برید به فکر نون باشید که خربزه آبه
  به جای این دروغ پردازی ها برید به فکر زندگی تون باشید
  ما ملت ایران باهوش تر از این هستیم که حرف های احمقانه شما رو باور کنیم
  با نوشته ها و نظرات خودتون بی سوادی و حماقت خودتون رو ثابت کردین
  شما که این تحلیل رو نوشتید چند کلاس سواد داری؟
  تحلیل آبکی و احمقانه ای بود
  مرسی از این همه حماقتتون
  می دونم که این ایمیل منو سانسور می کنید چون شما ترسوتر از این حرفها هستین
  شما که راست می گین و اهل سانسور و دروغ نیستید چرا همه ایمیل ها رو نشون نمیدین؟!!!

  • مثل اینکه کور هم هستی عکسا را نگاه کن

   • من اگه کورم شما احمقید که این چیزا رو باور می کنید
    عقلی رو که خدا بهتون داده رو به کار بندازین حیفه همینطور دست نخورده تحویل خدا بدینش..

 22. kari ke een regim be mardom mikonad mesle eenast ke pesar ya dokhtari az pedar va madar khaste ee darand va pedar pesarash ya dokhtarash ra dar otagi zendan konad va ba komake madar harr rooz farzadash ra ya ba batom ya shallag va akhar sar ham bekoshad ke chera az man tagazaee dashti ee va akhar sar ham fazandash ra ba bi rahmi be gatl beresanad. Az shoma miporsam aya javabe ya tagazaye yek farzand ra yek pedar ya madar be shekanjeh bayad bedahad va aya agar chenin chezhaee az keshvarhaye digar beshnavid ke ba mardomesh chenin mikonad che migoeed. Motmaen hastam ke hameh bedone estesna ba nefrat ragebe oun hokomat ghezavat khahid kard. Pas chera be hokomate khod ke miresid mesle yek barreh bi kham donbale ro hokomat hasteed. Har basiji har kas dar hokomat mitavanad adam bokoshd va shekanjeh konad, nefratist ke az khod darad. Gezavat kardan az daroon khanevadeh shoroo mishavad. Man royeh harfam ba mardomist ke gosfand var az jeneyate een regim hemayat mikonand. Be omide rozi ke ghalb ha az nefrat pak shavad va az ranj va darde digaran khosh hal nashaveem. Be omide oun rooz.

 23. بی شرمانه و بی حیا منش دروغ می گویید.همان جور که در انتخابات گفتید

 24. زنده باد تمام مبارزان راه آزادی

  • خوشم می یاد کم نمی یارین

 25. شعار مرگ بر خامنه اي ومرگ بر جمهوري اسلامي را سرلوحه شعارهاي خود قرار دهيم تا حكومت بداند كه ديگر مشروعييت ندارد.

  • سوزتون گرفته نمی دونین چکار کنین

 26. درجواب اون احمق هانري اخر نميدانيد امامن زمان جعلي هم همين اخوندها ساختندتاسرشما شيعه ها كلاه بزارند وخودبجاي امام زمان واهي برمردم حكومت كنند تاكي ازخواب بيدار نميشويد .فلسفه ايجادمذهب شيعه امامي فقط يك دروغ تارخي بزگ است بس بريد تحقيق كنيد اگر اهل تفكرهستيد.اين چه مام زماني است كه نايبش خميني جلاد وخامنه اي سفاك باشد لعنت خدابرامام زمان ونايبانش سلام خدا برمحمد(ص )وآل محمد باد.

 27. درود بر شهدای سبز و درود بر ایرانیان آزاد اندیش و سرفراز

  • بابا جان این رنگ سبز بیچاره رو ول کنین دیگه حالا میر حسین موسوی یه غلطی کرد

 28. doostan aziz chera harfe bad mizanid senario seda va sima ra dar bareh Taraneh MousaviTaaed sar dasteh basij tarrahi kard be in sourat ke taraneh mousave ke dar canada hast az nazdikaneh taaeb ast va een madar va dokhtar ham sharikeh jorm hastand ham bekhatereh hamkari ba taaeb va dooroogh gooftan va ham khianat be Khooneh Taraneh, khanevadeh Taraneh va khianat be goomrah kardane mardomeh sadeh dell. agar etelat bishtar khastid dar bareh een khanevadeh ke che nesbatee ba Taaeb darand hazer hastam beeshter braraye shoma tozeeh bedam . as tarafdarane AN va khamenei ham khahesh mikonam be harfeh man ya digaran goosh nakonand fagat donbaleh hagi gat bashand. Adameh tarso doroog meege,dorrog ghoo jeneyat ham mikoneh j

  • Dorrod bar shoma . rooz haye sakhtist. vaghih tar az een regim donya be khodesh nadideh.Hamashoon mafia hastand. mesleh mafia adam mikoshan..
   Dar bareh Taraneh aziz va mazloom Oun taraneh ke dar tv seda va sima deedid, khahar zaneh aghaye ShahMoradi ke eeshan baajenageh Taaebe khonkhar hastand. Albateh man dar mored eeshan ettellaatti nadaram tanha cheesi ke midanam hamkari eeshan ghabool kardan yaa vadar kardane mosahabe khanevadeh hamsarash ke dokhtareshan dar Canada ba tv seda va sima bood. eeno behesh migan zendegi mafiaee va namaz ham mikhonand va tazahoor be deen dari. bemiram baraya mardomi ke ba sadegi een adamhaye jenayatkar roo bavar mikonand. Een mardom nemidoonand ke az raye(vote(een mardoom estefadeh mikonand baraye godrat va pool va .

   • Doostane aziz montazerh djavabhaye shooma hastam.Alagheh daram dar hamin safeh nazaratte shooma ro dar bareh Taraneh beshnavam. Hagayagi ro ke midonestam barayetan gooftam. Montazeram. Payandeh Iran

  • اسمت رو باید میزاشتی ((عوام)). برو یه کم مطالعه کن سوادتو ببر بالا .حتی اون سامورایی و بودایی هم امام زمان و قبول دارن.واسه خودت میگم .فردا جلوی چهار نفر این حرفی میزنی آبروت میره . 10/10 یه سری بهت می زنم

 29. حامی جمهوری اسلامی ننگت باد، اگر حکومتی جنایتی کرد باید محاکمه شود حالا اگر درصدد مغلته و سفسته برآمدی ننگت باد
  ناشناس خائن حقیری بیش نیستی، اگر عزت نفس داشتی خودت با عقل رای خودت تصمیم می گرفتی
  زنده باد ایزانی آزاده

 30. خاک بر سرت عمله آمریکا و انگلیس

 31. ای به ما چه ما جانن ومال خودمان رو نگه داریم
  دستمال کشی دیگران پیش کش

 32. ایران دروغه TV

 33. ان شاءالله ظهورامام زمان هر چه زودتر برسه تا دیگه دچار یه همچنین مشکلاتی نباشیم بهتره به جای سر وکله زدن با یکدیگه برای تعجیل در فرج امام زمان دعا کنیم.خداوند گناه کاران را به سزای اعمالشان میرساند.یزدان دشمنان ایران و مسلمین را به سزای اعمالشان برساند

 34. همش راست بود بچه ها خودم دیدم

 35. واقعا یه سری احمق اخبار جمهوری اسلامی رو باور می کنه!!

 36. واقعا یه سری احمق اخبار جمهوری اسلامی رو باور میکنه

 37. پاسخ ناشناس در مورد ترانه
  احمق جان درمورد اون روح لامینی و کامرانی که گفتی یک جنایت هم یک جنایته همین دوتاهم با بدبختی اخبارشون منتشر شد حالا اگه همین اطفاق در فلسطین می افتاد چی اصلا اگر ترانه هم وجود نداشته باشه بقیه شهداچی

 38. من هم موافق گرفتن صدا وسیما هستم.

  • اتفاقا منم موافق گرفتن سیما هستم دختر خوبیه
   اما صدا رو نمی دونم ؟!

 39. كروبي دروغگوست

  • یه کمی هم احمقه

 40. فقط دروغ می گید. چرا هیچ خانواده ای ندارد این ترانه موسوی که کشته شده؟ چرا مثل روح الامینی و کامرانی و … کس و کاری ندارد که شما وبلاگ نویسان مزدور در بوق و کرنا کنیدش؟
  چرا عکس سنای آمریکا را که با عکس صدا سیما مطابقت دارد منتشر نمی کنید؟
  آیا تا به حال به عکس 5 سال قبل خود نگاه کرده اید؟ تفاوت چقدر است؟

  • چون ترانه موسوی اینا از زیر بته سبز شده

 41. سردار احمدی روزبهانی هم که دو شغله شدن.
  باور نمیکنی این حروم زاده رو تو این لباس ببین و بگو مرگ بر خامنه ای

  http://wp.me/pyoid-xa

 42. خبرهاي بيست و سي همه برعكس و كذب محض هستند

 43. هیچی نمیگم
  فقط میگم هر جنایتی که بگین از این دولت بر میاد هم دروغ خوب بلدن هم کشت و کشتار رو ………………………

 44. سيد حسن خميني 2 سال پيش در جريان تشديد فعاليتهاي گشتهاي ارشاد گفت ما بيشتر از اينكه به مسئله حجاب اهميت دهيم لازم است به معزل دروغ بپردازيم و جلوي دروغ را در جامعه بگيريم واقعا درست است بيشتر مشكل ما دروغ است كه صدا و سيما تبديل به ركن اساسي و چوپان دروغگوي ايران و حكومت ايران شده است .

 45. خیلی احمقید با این چرندیات ایران من با رهبری تا اخر پاینده است کور خوندید

 46. دوست عزیز ترانه موسوی دروغ نیست نمیدونم برنامه دیشب صدای امریکا قسمت تفسیر خبر رو دیدید یا نه بابک داد به تجاوز و قتل ترانه موسوی اشاره کرد.
  اینم لینک دانلود برنامه دیشب تفسیر خبر صدای امریکا
  ftp://8475.ftp.storage.akadns.net/wm/voa/nenaf/pers/video/pers1930vFRI.wmv

 47. ترانه اين خانواده در ونكور زندگي مي‌كند و دقيقا همان عكسي است كه روي ميز خبرنگار است و به دروغ و كلك با آنها مصاحبه كرده‌اند. متاسفانه ظاهرا» آنها از هيچ چيزي خبر نداشتند.

 48. سلام دوست عزيز

  من اين خانواه آي كه مصاحبه كرد رو ميشناسم. ترانه موسوي دختر اين خانواده است ولي 40 سالش است و 2 تا بچه دارد و اون عكسي كه به آنها نشان دادند عكس دختر خودشان است.

 49. kesi hast ke khanevade Tarane ra beshnase?
  kesi hast kesi be nam e tarane mosavi dar Vancouver mi shnase?
  kesani ke tarane shomare tel beheshon dade ast (motabegh edeashon) mi she shomare tel ra publish konan?
  asmi weblog haee ke aval az hame in khabar ra goftan ra publish konid
  man soraghe yekishon raftam basatesho jam karde bood…

 50. به نظر من به جای ریختن توی خیابون باید یه کار اساسی انجام داد . گرفتن صدا و سیما برای گرفتن فرمان حکومت ازشون خیلی کارسازه. منتها برنامه ریزی شده و اساسی و بدون ترس و تردید. ما این قد جوون کشته دادیم نباید بذاریم خونشون پایمال بشه.

  • حالا کی بریم صدا و سیما رو بگیریم فردا خوبه؟

 51. تحلیل جالبی بود. مرسی

  • جالب انگیز بود

 52. هر وقت که 20:30 یک چیز رو تکذیب کرد بدون دروغه کذبه

  • why my post is eased about Taraneh Mousavi. I had no respond to my post neither. Is this another sencer.Taaeb va ba genagesh Mr Shah moradi va khanevadeh hamsaresh ba taaeb hamkari kardand ta oon show e seda va sima ra doroust kardand.What is wrong with this page and my post? somebody please answer me. merci JJJJaveeed IRAN

   • دوستان نظرات ارزشمند شما در این سایت به هیچ وجه سانسور نمی‌شود، فقط با عرض معذرت، به علت کمبود وقت ممکن است گاهی‌ کمی‌ در صف انتظار باقی‌ بماند.
    لطفا در این مورد بردبار باشید و ناراحت نشوید

    با سپاس

    • دوستان نظرات ارزشمند شما در این سایت به هیچ وجه سانسور نمی شود،فقط با عرض معذرت به علت پاره ای از مسائل، گاهی بعضی از آنها نشان داده نمی شوند همین .

     • دوباره شما عجولانه قضاوت کردی؟
      متن اصلی‌ پیام من هنوز هم برقرار است

  • آره دیگه دروغه کذبه که 20:30 تکذیبش می کنه شک داری؟!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: