کروبی از تجاوزگفت، حامیان دولت خشمگین شدند

karrobi_17تنها یک روز پس از آنکه مهدی کروبی، کاندیدای معترض انتخابات ریاست جمهوری درنامه ای به هاشمی رفسنجانی در مورد  تجاوزبه زندانیان سئوال کرد، حسن سبحانی نیا نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس به خبرنگاران گفت اگر این اتهامات ثابت نشود باید با عوامل خاطی به شدت برخورد قانونی شود. وی افزود: «انتشار این گونه مطالب بدون ارجاع به مراكز قانونی و ذی‌صلاح و عدم ارائه مستندات یك اقدام خلاف قانون بوده و در صورتی كه این اتهامات ثابت نشود دستگاه قضایی باید با عوامل انتشار آن به شدت برخورد كند.»

اگرمستند دارید اقدام کنید

سبحانی با اشاره به اینکه چنین ادعاهایی «مورد سوءاستفاده رسانه‌های مخالف نظام قرار می‌گیرد» فزود: «طرح برخی مسائل بدون ارائه اسناد معتبر از سوی كروبی و هیچ فرد دیگری جایز نیست. اگر این افراد مستنداتی درباره ادعای خود دارند باید از طریق مراجع قانونی و ذی‌صلاح اقدام كنند و نباید به انتشار چنین مطالبی بپردازند.»

او همچنین با مقایسه مورد قتل نوجوان 12 ساله گفت: » به طور مثال در ماجرای اعلام قتل نوجوان 12 ساله ایرانی به نام علیرضا توسلی ضمن افشای كذب بودن این خبر مردم متوجه شدند كه برخی رسانه‌های داخلی و خارجی مخالف نظام چگونه با سؤاستفاده از برخی ادعاها به جنگ روانی علیه ایران می‌پردازند.»

مهدی کروبی درنامه خود به هاشمی رفسنجانی گفته بود که بسیاری از خانواده های زندانی وکسانی که از زندان آزادشده اند به وی مراجعه کرده وگفته اند که مورد آزار واذیت جنسی قرارگرفته اند به نحوی که دربرخی موارد بدن آنها صدمه دیده است. وی در این نامه آورده بود: «برخی افراد به دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند كه منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز كرده‌اند به طوری‌كه برخی دچار افسردگی و مشكلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در كنج خانه‌های خود خزیده‌اند… اینجانب به خاطر اسلام و در رأس آن امام راحل و این همه فداكاری‌ها و شهادت‌ها و به قصد قربت الی الله، به‌رغم آنكه در شأن من نیز نمی‌باشد و به رغم همه مشغله‌ها و گرفتاری‌ها و به‌رغم آنكه می‌دانم به حیثیت اینجانب لطمه خواهد خورد، آماده‌ام مسوولیت تحقیق و بررسی جهت تعیین صحت و سقم این حوادث و اخبار رسیده را بر عهده گیرم و تعهد شرعی می‌نمایم بدون حب و بغض و با رعایت كمال انصاف به بررسی و ارائه گزارش بپردازم.»

عملکرد بنیاد شهید را فراموش کرده اید؟

اما خبرگزاری فارس که آتش توپخانه هواداران دولت  به شمار می رود با انتشار نامه انجمن اسلامی دانشجویی ده دانشگاه کشور کروبی را مورد شدید ترین انتقادات قرارداده و نوشته است اگر آنچه که وی گفته شایعه است، سابقه وی در بنیاد شهید واقعیت است. این اتهام هنگام نامه نگاری کروبی وروزنامه کیهان در روزهای قبل از انتخابات توسط حسین شریعتمداری در یکی از سرمقاله های این روزنامه مطرح شده بود.

نویسندگان این نامه نوشته اند: «جناب شیخ مهدی كروبی، چگونه بر اساس تعدادی شایعات كه می‌گویید به گوشتان رسیده به وضعیت بازداشتگاه‌ها اعتراض می‌كنید و خود را برای بررسی این وضعیت خیالی داوطلب می‌كنید، درحالیكه عملكردتان درباره زندان بنیاد شهید در دوران ریاستتان كه بر هیچ كس پوشیده نیست، را فراموش كرده‌اید؟ آقای كروبی امیدواریم این حمایت‌های شما از سنخ توجیهاتی كه برای 300 میلیون شهرام جزایری یا چند روز بعد برای وضعیت مسكن خود آوردید، نباشد. امیدواریم امام راحل و نصیحت ها و هشدارهایشان را به یاد آورید.»

نویسندگان این بیانیه همچنین با تهدید وی از «پاسکاری بین هاشمی و کروبی» سخن گفته اند: «البته كه نظر ما بر این است كه انتخاب ایشان می‌تواند نشان از تعریف یك بازی هماهنگ شده داشته باشد كه قرار است توپ این میدان تنها بین مهدی كروبی و اكبر هاشمی پاسكاری شود، تا بلكه مرهمی باشد برای التیام چهره‌هایی كه خود بر آن چنگ انداختید.  حال سوال ما اینجاست درست قبل از انتخابات، نامه سرگشاده شما به آقای هاشمی با محتوایی در اعتراض به ایشان مبنی بر سانسور شما و جمع شدن آنان بر محور آقای موسوی و استفاده از امكانات دانشگاه آزاد در راستای هدایت اهدافشان و رد صلاحیت‌های مجلس چهارم با تكیه بر گزارش‌های وزارت اطلاعات دولت ایشان و موضع‌گیری‌های صدا و سیما در زمان ریاست برادرشان و…، چه شد؟ آن نامه را فراموش كردید؟ نكند گمانه‌های ما حول اینكه از سنگر ایمن شما به شخصیت‌های نظام تیراندازی می‌كنند و متأسفانه شما هیچ اطلاعی از آن ندارید، صحت دارد؟ نكند نامه‌هایتان را خودتان نمی‌نویسید؟ شاید هم تاوان سنگین شكست، اینچنین شما را در تحلیل و مدیریت رفتارتان دچار بحران كرده است؟ «

بازداشت شدگان هموطنان ما را کشتند!

این گروه همچنین علت آنچه «آرای کم کروبی» نامیده اند را همراهی با افرادی مانند غلامحسین کرباسچی، دکتر سروش و عطاءالله مهاجرانی توصیف کرده اند: «در برخورد با برخی نماز اولی‌ها در جمعه 26 تیرماه؛ اگر برای نماز آمده بودند چرا چوب و چماق داشتند؟ اگر می‌خواستند نماز بخوانند چرا كفش‌هایشان را در نیاوردند؟ با وضویشان كاری نداریم؛ الله‌اعلم اما چرا در كنار رفیق شفیقشان و البته از جنس مخالف! نماز می‌گزاردند؟ شاید مقصودتان در نامه از آنانی كه با اصول بدیهی اسلام آشناییت ندارند همین افراد است، اما انگار منظورتان را به آقای هاشمی بد رساندید مگر اینكه مخالف این نظر را داشته باشید.»

این بیانیه می افزاید: «در بی‌حساب و كتاب خواندن دستگیری‌ها؛ این بخش كه هنوز شنیدن اعترافات این قماش از افراد شما را مجاب نكرده است كه حساب و كتابی در دستگیری آنان در كار بوده برای ما هم سوال است و البته به این هم معترض هستیم كه پس از اعتراف دردانه‌ها و دوستانتان، آقایان ابطحی و عطریانفر در پرده‌برداری از جلسه هم قسم شدن موسوی، خاتمی و آقای هاشمی، چرا بنا به این اعترافات آقایان خاتمی و موسوی به عنوان افراد دخیل در پیگیری اغتشاشات به دادگاه جهت ارائه پاسخ به سوالات مطروحه، شفاف‌سازی نقش خود و یا شاید هم فرصتی برای برائت و دفاع از این ادعاها به صحن دادگاه فرا خوانده نمی‌شوند؟ دیگر سخن در این خصوص اینكه مگر آنانی كه امروز در بازداشتگاه هستند، كسانی نبودند كه با هدایت جریانات برون مرز و گروهك‌های تروریستی تعدادی از دوستان و هموطنان ما را كشتند و شهید كردند؟ شما از اینان حمایت می‌كنید و نگران وضعیت اینان هستید؟ به راستی چرا؟ آنانی كه امروز از بازداشتگاه به صحن دادگاه می‌آیند و اعتراف می‌كنند، خود می‌گویند اما انگار شما باورتان نمی‌شود كه عامل انگلیس و فرانسه بودند. تاجبخش می‌گوید كه چه كسانی كجا بودند، با چه كسی ارتباط داشتند، منابع مالیشان از كجاست، جالب است در این بین مهدی كروبی تنها كسی است كه باورش نمی‌شود ضمن اینكه نامه هم می‌زند.»

Bookmark and Share


http://www.roozonline.com

یک پاسخ

  1. روزنامه ی کیهان و نمایندگان مجلس برند کاسه و کوزه هاشون جمع کنند

    شماها که دم از دین و اسلام می زنید پس چرا فحش میدهید چرا تجاوز می کنید
    ما اسلام اجباری شماها رو نمی خوایم
    مرگ بر نظام ننگین جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: