چند سؤال درباره ترانه موسوی

بچه‌های «بیست و سی» که این روزها مدام «شهید زنده» کشف می‌کنند، پاسخ بدهند

بخش خبری بیست و سی که از فرط دروغ‌پردازی مانند چوپان دروغگو شده و حتی اگر حرف راست هم در آن پخش شود، کسی باور نمی‌کند، دیشب ادعا کرد که خبرهای تکان‌دهنده مربوط به ترانه موسوی، همگی دروغ است و چنین فردی در ایران ساکن نیست و چه و چه.

«موج سبز آزادی» همانند مورد نوجوان 12 ساله، این بار هم دست بالا را دارد و می‌تواند ادعا کند که هیچ نقشی در انتشار و دامن زدن به این خبر نداشته است. ما به علت عدم اطمینان از هویت ترانه موسوی و نحوه مرگ احتمالی او، تاکنون حتی یک خبر هم در این باره منتشر نکرده‌ایم. بنابراین این بار هم قاطعانه از کسانی که اولین بار این خبر را منتشر کردند، و به طور مشخص وبلاگ «چریک آنلاین»، می‌خواهیم که مستندات و توضیحات بیشتر را درباره ترانه موسوی ارائه کنند تا در صورت صحت این خبر، دروغی دیگر بر فهرست بلند و سیاه دروغ های صدا و سیما باز شود.
اما برای اینکه خبرسازان «بیست و سی» هم تصور نکنند تکذیب یک خبر اینقدر راحت است و به سادگی می‌توان از زیر بار جزئیات بعدی در رفت، چند سؤال می‌پرسیم که امیدواریم امشب در بخش خبری «بیست و سی» شبکه دو سیما، پاسخ آنها را بشنویم.
1- ادعا شده که اداره ثبت احوال تعداد افراد با نام و نام خانوادگی «ترانه موسوی» را تنها سه نفر می‌داند: یک ترانه موسوی متولد 63 که در پاریس به دنیا آمده و همانجا ساکن است، یک ترانه موسوی که چهل ساله است و از ایران خروج داشته و دیگر وارد نشده (یعنی در خارج از ایران به سر می‌برد) و یک ترانه موسوی 2 ساله.

این ادعای دروغ، واقعا تاسف‌برانگیز است. هر کسی یک بار بانک‌های اطلاعاتی نهادهای ملی مثل ثبت احوال و مرکز آمار و … را مشاهده کرده باشد، می‌داند که نام خانوادگی موسوی، یکی از پر استفاده‌ترین‌ها در ایران است و به علاوه، نام ترانه نیز از نامهایی است که شیوع استفاده کمی ندارد. بدین ترتیب در حالی که در موارد مشابه تشابه اسمی به دهها و گاهی صدها مورد می‌رسد، چگونه می‌توان باور کرد که تنها سه نفر به نام ترانه موسوی در کشور وجود دارند؟
2- «بیست و سی» خانواده یکی از «ترانه موسوی» ها را پیدا کرده که می‌گویند روحشان از این موضوع خبر ندارد. ما هم یک مورد دیگر را یافته‌ایم که امیدواریم «بیست و سی» درباره او هم تحقیق کند. این خبر را در ایسکانیوز ببینید:

http://iscanews.ir/fa/ShowNewsItem.aspx?NewsItemID=305696

بر اساس این خبر، خانمی به نام «ترانه موسوی» که نوازنده ابوا هستند، در گروه موسیقی ارکیده که برای بانوان برنامه اجرا می‌کند، حضور دارند. زمان اجرای این گروه در تالار وحدت نیز در این خبر، روزهای 18 و 19 20 خرداد 1388 اعلام شده است؛ یعنی درست در هفته قبل از انتخابات.
پس اولین موضوع تحقیق بچه‌های «بیست و سی» باید این باشد که با توجه به اینکه دو ترانه موسوی 25 و 40 ساله از مدت‌ها قبل در خارج از ایران به سر می‌برند، این عضو گروه موسیقی ارکیده، همان ترانه موسوی 2 ساله است! یا کس دیگری که در فهرست ثبت احوال نامش موجود نبوده.
دومین موضوع تحقیق «بیست و سی» امشب، این است که دو روز بعد از انتخابات خبر کنسرت بعدی همین گروه در خبرگزاری مهر درج می‌شود، با ذکر نام ترانه موسوی. اما به تازگی این نام از فهرست اسامی اعضای گروه در خبر خبرگزاری مهر حذف شده است:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=912679

ما که امکانش را نداریم، اما خبرسازان «بیست و سی» باید تحقیق کنند و پاسخ بدهند که علت حذف این نام چه بوده و چرا نام آن دختر 2 ساله! از گروه کنار گذاشته شده است. یا آنکه شاید او به علت صغر سن از گروه مذکور اخراج شده است!
اگر کسی تردید دارد که این خانم، واقعا عضو آن گروه موسیقی بوده یا خیر، می‌توان به این خبر نیز مراجعه کند که در روزنامه آفرینش منتشر شده و مربوط به اجرای گروه مذکور در مهر ماه سال گذشته است:

http://www.afarineshdaily.ir/AFARINESH/News.aspx?NID=38694

عکس زیر هم تصویری از گروه مذکور را نشان می‌دهد که یکی از اعضای آن با عکس منتشر شده شباهت بسیاری دارد، هرچند مشخص نیست عکسی که پیش از این در اینترنت منتشر شده، واقعا مربوط به ترانه موسوی مفقود باشد.

گروه موسیقی ارکیده

ما اصراری نداریم که – احیانا به غلط – ترانه موسوی را جزو شهدای جنبش سبز بدانیم. پرونده این شهدا آنچنان پرحجم و آنقدر خونین است که تنها دهها مورد اثبات شده‌ی آن برای محاکمه بسیاری از سران فعلی دولت کودتا و حامیان آنها کافی است.
اما «بیست و سی» که جرئت می‌کند وارد عرصه‌ی تکذیب یک خبر شود، آن هم به این شکل مفتضح و متزلزل، باید بازی را در وقت اضافه هم ادامه بدهد و بداند که به صرف خنده یک مادر از همه جا بی‌خبر و پخش یک برش از تصویر مقام ثبت احوال، چیزی تمام نمی‌شود. بچه‌های واحد مرکزی خبر و بخش خبری بیست و سی، اگر واقعا دین دارند، وظیفه دارند به اطلاعات منتشر شده در «موج سبز آزادی» هم رسیدگی کنند.
ما منتظر بررسی و تکذیب احتمالی این ادعاها می‌مانیم، اما اگر بررسی نکردند یا کردند و به تکذیب نرسیدند، بدانند که تا عمر دارند، عذاب روحی سکوت در برابر جنایت در حق ترانه موسوی و ترانه موسوی ها آزارشان خواهد داد.

موج سبز آزادی


این ترانه موسوی، همان ترانه موسوی بود!؟ راست یا دروغ؟ + عکس

پیکر سوخته ترانه موسوی از بازداشت شدگان مسجد قبا پیدا شد

Advertisements

24 پاسخ

 1. ما ايرانيان از شما آشوبگران حالمان به هم مي خوره مخصوصاً از اون رهبر چيزتون اميدوارم زودتر بيشتر از اين رسوا شويد و گورتان را از اين مملكت گم كنيد و به دامن دشمنانتان پناه ببريد

 2. من لحظه لحظه راهپیمایی ها بودم چهره واقعی لاشخورام دیدم اتفاقا متجاوزتو و امثال توبودید که حالام دست بردار این ملت و این دولت نیستید شب وروز فکرمیکنید تا یه قصه ای سره هم کنید و فکرجوونایی مثه منو خراب کنید.تازه فهمیدم اونیکی باصراحت تمام میاد میون مردم حرف میزنه حتی اگه دروغگوهم باشه خیلی مرده.ولی اونیکه مثه موش تو لونش قایم شده و ادعاهای گنده گنده میکنه و خ…مالیه یه ادمه متواری سبز پوش هرکی هست باید ادمه کثیفی باشه.خوب شدلااقل این انتخابات دشمن و منافق تو وامثال تورو مشغول کرد. حداقل بیکار نموندیدو هرروز یه اراجیف تازه بلغور میکنید!!!!!!!

 3. پانته آ بي عرضه _ مرگ برتو مرگ بررهبر تو كاش به تو تجاوز شود ببيني چي ميشه

 4. من که وحشیگریشونو به چشم دیدم،دیدم که چطور با باطوم به جون نامزدم افتادن و تا جایی که می خواستن زدنش و میخو استن ببرنش .اونم بی هیچ دلیلی،چون ما با جایی که اعتراض بود هنوز فاصله داشتیم.حتما دلیلشون این بودکه ما جوون بودیم و احتمالا با وجود فاصله ی زیاد ،داشتیم میرفتیم به سمتی که نباید می رفتیم.منم واقعا تا قبلش باور نمیکردم که اینا انقدر پست باشن . من تو چشم اون کثافتی که نامزدمو میزد هیچ انسانیتی ندیدم.همچین حیوونی تجاوز براش هیچی نیست.
  اگه قضیه ترا نه موسوی حقیقت نداشته باشه ،شکی نیست که یه سناریو از طرف خودشون بوده که بعد تکذیبش کنن و وا نمود کنن بقیه خبرایی که در مورد وحشی گریاشون شنیدیمم شایعه بوده.
  مگر فقط یه قتل بوده؟بقیه رو چی میگید؟
  اون کسی که آدمارو اونقدر می زنه که میمیرن،ازش خیلی بعیده بهشون تجاوز کنه؟

 5. ان مع العسر یسرا

 6. من نمی دونم حرف کی درسته و کی داره خیانت می کنه فقط اینو می دونم که رسانه هایی مثل BBCو امثال اینها نه خیر خواه نه ما و نه هیچ ملت دیگه ای نیستند. خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم که آنها دلشان برای ما می سوزد آنها در نهایت مارو به عنوان یک مستعمره بد بخت قبول دارند اگر روزی دستشان به این مملکت برسد یک عراق یا افغانستان دیگه درست می کنند و بعد عسکهای ما در حالی توی مبایلها بلوتوث میشه که یک سربار انگلیسی یا امریکایی داره روی ما ……..

  • حمید جان عزیزم،
   ای کاش اندکی از تولیدات کاغذی که صحافی میشوند و امروزه به نام کتاب معروف است استفاده میکردی. bbc یک بنگاه خبری است و ربطی به هیچ دولتی ندارد برای اطمینان از این امربه تو پیشنهاد میکنم نظرات محمد رضا پهلوی را درباره این بنگاه مطالعه کنی پسرم.

 7. خاک بر سرت سارا

 8. این ندا چی میگه؟گه خوریای مفت!!!!!گه نخور یارو
  ممنون واقعا عالی نوشتی من این برنامرو دیدم خیلی تابلو بودن
  حالا بر فرض مثال درست بوده.کدوم آدم عاقلی بهش بگن دخترت جنازش پیدا شده سوخته حتی اگه شوخیم باشه می خنده؟اصلا با عقل جور در میاد؟طرف سکته میکنه نمی خنده!
  واقعا ممنون از مطلبت می خوام ازش تو وبلاگم استفاده کنم با اجازه

 9. اگر فقط یکبار در راهپیمایی ها شرکت کرده باشی و رفتار وحشیانه آنهایی را که از آنها طرفداری می کنی دیده باشی، می توانی درک کنی که چنین جنایاتی در جایی که هیچ چشم ناظری هم وجود ندارد چقدر قابل باور است.

 10. اگه حق با شماست خوب شما بیاین حقیقتو فاش کنید بیاین خانوادشو معرفی کنید مطمئن باشی اگه بخواین میتونید این دروغو فاش کنید اگه هم نمیتونید یعنی مطمئن نیستید هرچی باشه هموطنیم ول کنید این مخافتها رو هر چی رو که شنیدید نگین اخه چرا به کشور خودتون خیانت میکنید بسه دیگه مشخصه به خدا کی دوغگو هست کی نیست پس کو مدرک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!میدونید چیه شده مثل ندا اقا سلطان اگه به عکس های پر از ابهامش نگاه کنید از دروغگویی خودتون خندتون میگیره مردم که بلا نسبت خر نیستن من خودم شخصا خیلی از این مسائل رو به چشم دیدم وحالا با طرف حقم راستی شنیدن کی بود مانند دیدن

 11. بابا این همه دروغ نگین گیریم که ترانه کشته شده حالا کی اونو کشته خدا میدونه شاید ادمایی مثل شماها که این همه … هستید قاتلش باشید لطفا از عقلتون استفاده کنید از چشمتون هم همینطور

 12. از قديم گفته اند دروغگو کم حافظه است آقا حاله نور کجا بود

 13. اگربی تفاوت باشیموبرای رفع گرفتاریها وبلاهایی که اهل ایمان بدان مبتلا می شوند دعانکنیم وکاری نکنیم آن بلاهابه ماهم نزدیک خواهد بود بهجت

 14. ترانه موسوی، راست یا دروغ؟
  http://injatimes.wordpress.com/2009/08/12/t-m/

 15. تاسف برانگیزه.. دروغ روی دروغ می چینن و می رن بالا.. روزی که با مغز زمین می خورن کی می رسه پس؟

 16. اسماعیل صفاری نسب – نارکوترور در http://iranianoz.wordpress.com/
  بخوانید

 17. خیلی خوب و منصفانه نوشتید.
  اینگونه تکذیبها بیش از پیش باعث رسوا شدن این آقایان میشود. اینها حتی از اصول اولیه خبر هم بی خبرند! و نمی دانند که با چنین دفاعهای مفتضحانه ای بر علیه خود تبلیغ میکنند.

 18. کسایی که جسدی را و جنایتی را می سوزانند باید خبرش را هم بسوزانند آیا انتظاری بیشتر از این دارید؟

 19. خورشید هیچوقت پشت ابر نمیمونه خدا خودش این جنایت فجییع رو اشکار کرد امیدوارم روح ترانه عزیز پیش خداوند در شادی و ارامش باشه

 20. دروغ در 30/20 :
  645 ترانه موسوی و 16 نفر سید علی خامنه ای هم نام وجود دارد!

  شاید جریان ترانه موسوی را شنیده باشید ، فقط جهت اطلاع باید بگویم شنیده ها حاکی است که ترانه موسوی دختری است که از سوی کودتاچیان دستگیر شد و مورد تجاوز فجیع جنسی قرار گرفت به گونه ای که پزشکی قانونی خبر از پارگی رحم و مقعد او داده بود . حتی گفته می شود جنازه اش را سوزانده اند! خب اگر این امر حقیقت داشته باشد چگونه چنین شخصی شناسایی می شود مگر ما بانک DNA داریم یا به قول معروف آنقدر پیشرفته هستیم که چنین جنازه هایی را شناسایی کنیم ، هیچ می دانید 1600 جنازه در سراسر کشوردر پزشکی های قانونی وجود دارد که اتفاقا چهر هایشان کاملا مشخص است اما هنوز تشخیص هویت نشده اند ، آمار پزشکی قانونی کشور این را می گوید!!

  از طرفی هیچ بعید نیست این شخص ترانه موسوی نبوده باشد و کودتاچیان برای رد گم کردن اسم ترانه موسوی را توسط عوامل نفوذی خود در اینترنت منتشر کرده باشند ، اما برای تنویر افکار عمومی و در پی نشر اکاذیب از سوی برنامه دروغ پرداز 30/20 که از شبکه دو پخش شد ، آنها گفتند در تهران فقط 3 نفر ترانه موسوی دارند ، که دو تای آنها در حال حاضر در خارج کشور هستند و یکی شان هم 40 ساله است ! و به خانه شخصی رفتند که با یک نفر به نام ترانه موسوی در کانادا صحبت کرد و گفت که من زنده ام ! البته شاید یکی شان را زنده گذاشته باشند!! آن خانواده دروغگو گفتند که این عکس متعلق به ترانه موسوی خواهر من است!

  به کمک یکی از دوستان که نخواست نامش فاش شود ،آمار کاملی از اشخاصی به نام ترانه موسوی که ساکن تهران هستند به دست آمد ، در این آمار 645 ترانه موسوی در سراسر کشور وجود دارد که 114 نفر آنها ساکن تهران هستند ! که 30/20 فقط به 3 نفر آنها اشاره کرد ، شاید آمار کشته شده ها هم این طور سر هم بندی شده و آمار 24 میلیونی رئیس جمهور محبوب !! جالب است بدانید که در این آمار ۱۶ نفر با نام سید علی خامنه ای در سراسر کشور شناسایی شده است ! هم نام بودن چیز زیاد عجیبی نیست!به هر حال کسی که هاله نور را تکذیب کرده در حالی که فیلم و بلوتوسش دست به دست در کوره دهات ها هم می چرخد، برایش دیگر دروغ گفتن کار زیاد سختی نیست ، کسی که یک بار دروغ بگوید 24 میلیون بار هم می تواند دروغ بگوید!!

  http://www.irancrash.blogfa.com/post-18.aspx

  • سلام
   من دیروز خبری شنیدم که واقعا شوکه شدم. من مدرس هسنم. دیروز یکی از شاگردانم که از دوستان نزدیکم نیز هست به من گفت که مادر و خواهری که چند شب پیش در برنامه بیست و سی در رابطه با ترانه صحبت کردند مادر و خواهر دوست من هستند. در واقع ترانه موسوی که در کانادا هست خواهر دوست من است اما آن ترانه شخص دیگری است و هیچ شباهتی هم به ترانه ای که چنان فجایعی بر سرش آمده ندارد. طبق گفته این دوست من مادر این دختر حتی عکس دخترش را در مصاحبه نشان می دهد اما آنها این قسمت را سانسور می کنند. خواهش می کنم این خبر را به همه بدهید. ما که می دانیم تفاوت رنگ دروغ و حقیقت از کجاست تا کجا و همه آنقدر دروغ دیدیم و شنیدیم که خودمان خوب می دانیم چه کسی را باور کنیم و چه کسی را باور نکنیم. اما فقط برای آنکه آن ذره غبار تردید و سوال که آیا راست می گویند هم پاک شود و برای انکه به این سوال که آیا این ترانه موسوی همان ترانه موسوی است پاسخ دهیم این خبر را منتشر کنید.

 21. لینک شدی، خواستی لینکم کن…

  • سپاس دوست عزیز، ولی‌ بلاگ فا میگه وبلاگی با این آدرس پیدا نشد

   ممکن است آدرس وبلاگ را اشتباه وارد کرده باشید و یا وبلاگ حذف شده باشد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: