پسر خامنه‌ای, مجتبي مسئول کنترل نیروهای ضد شورش + آلبوم عکس

مجتبی‌ خامنه‌ای

روزنامهٔ گاردین: به گفته یکی‌ از مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی مجتبی‌ خامنه‌ای فرماندهی نیروهای ضد شورش را برای مقابله مستقیم با معترضین  به دست گرفت.

منبع این خبر که از مهره‌های درون نظام است و دارای ارتباط نزدیک و مستقیم با نیروهای اطلاعاتی‌ است میگوید این موضوع حتی باعث نارضایتی‌ بسیاری از روحانیون، محافظه کاران و اعضائ سپاه پاسدران شده است. ولی‌ محافظه کاران به طور مستقیم خشم خود را بروز نمیدهند و در عوض از موقعیت سیاسی خود به طوری استفاده میکنند که از داخل عرصه حکومت بر خامنه‌ای و احمدی نژاد تنگ شود.

او که به علت حساسیت شغلیش خواهان محفوظ ماندن نامش میباشد میگوید؛ «این بازی به هیچ وجه پایان نیافته، بلکه تازه آغاز شده است.»

او می‌‌گوید مجتبی‌ از طراحان و مدیران طرح انتخاب مجدد احمدی نژاد بود و پس از آن هم به طور مستقیم با ادارهٔ نیروهای بسیجی‌ و ضد شورش ادارهٔ خاموش کردن صدای اعتراضات را به دست گرفت.

در سرکوبی‌های اخیر، به گفته رسانهای دولتی ۲۰ نفر کشته شده‌اند. این در حالیست که به گفته یک پزشک ایرانی‌، تنها در بیمارستان محل کار او در همان هفتهٔ اول درگیریها ۳۸ نفر کشته شده‌اند. او میگوید بسیجیها کشته شدگان را از مردم پنهان میکنند و پزشکان و کارمندان بیمارستان را هم با تهدید مجبور به سکوت میکنند.

این مقام سیاسی میگوید: «مجتبی‌ فرماندهٔ کودتاست، بسیجیها فقط فرمان او را اجرا میکنند، ولی‌ اسم مجتبی همیشه در این جریانات مخفی‌ مانده است. مسئولین نظام هم هیچوقت اسم او را نمی‌‌آورند.» او همچنان میگوید؛ «هیچ کس از حضور او در صحنه سرکوبی‌ها به این صورت خشنود نیست. مراجع تقلید و روحانیون از این امر عصبانی هستند. حتی محافظه کاران هم از دست او عصبانیند و اساسا با او مخالفند. شرایط فعلی‌ با اینهمه مخالف در سطوح بالا قادر به پیشروی نمیباشد.»

معمولا از او اطلاعات کمی‌ دردست است و گفته میشود که وظیفهٔ اصلی‌ او به موفقیت رساندن طرح‌های محرمانه پدرش میباشد. در نظام جمهوری اسلامی به ارث بردن قدرت در این سطح بسیار دشوار است چرا که رهبر نظام باید بر مبنای درجات مذهبی و سیاسی‌ به وسیلهٔ مجلس خبرگان انتخاب شود. هر چند که مجتبی‌ لباس روحانیت بر تن  دارد ولی‌ به هیچ وجه از درجات کافی‌ برای داشتن مشاغل بالای حکومتی برخوردار نیست.

در داخل ایران مجتبی‌ اغلبا به در دست داشتن امور مالی‌ مشهور است. حتی عدهٔ زیادی بر این باورند که موضع گیری سیاسی ضد انگلیسی‌ اخیر در ایران از وقتی‌ شروع شد که دولت انگلیس بنا بر قوانین بین ملل و اتحادیه اروپا حدود یک میلیارد پوند از سرمایه‌های بانکی ایران را مسدود کرد. آنها معتقدند که بخش عمده‌ای از این سرمایه متعلق به مجتبی‌ بوده است.

این مقام بلند پایه همچنین از پائین آمدن روز افزون قدرت و محبوبیت ولی‌ فقیه در بین مذهبیون و مراجع تقلید سخن میگوید.

او میگوید حتی تعدادی از شخصیتهای محوری محافظه کار مانند علی‌ لاریجانی، محمد باقر قلیباف و محسن رضائی اخیرا آغاز به کار شکنی بر علیه احمدی نژاد کردند. البته این گروه در این راه تنها  نیستند و از حمایت مستقیم پر قدرت‌ترین مهرهٔ مخالف؛ علی‌ اکبر هاشمی‌ رفسنجانی‌ رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت برخوردارند.

او همچنین از ایجاد شکاف‌هایی‌ در ستون دیگری از نظام یعنی‌ سپاه پاسدارن سخن میگوید. علی‌ جعفری فرماندهٔ کل سپاه و علی‌ فضلی فرماندهٔ سپاه تهران از مخالفین به قدرت رسیدن مجتبی‌ خامنه‌ای بوده ‌اند. گفته میشود که عده‌ای از سپاهیان در بیانیه‌ای اعلام کرده ‌اند که خشونت و سرکوبی معترضین تصمیم عمومی‌ و یکپارچهٔ سپاه نبود و فقط مربوط به بخش عقیدتی سیاسی که تحت کنترل مستقیم شخص احمدی نژاد است بوده است. این در حالی‌ است که سپاه همیشه به عنوان ستونی محکم و یکپارچه برای حمایت از نظام شناخته و باور شده است.

برای گروه وفادار و هماهنگی همچون سپاه این ناهماهنگی‌ها دشوار است. برای آنها همیشه خط قرمز امنیت نظام و کشور بوده است و آنها مطمئنا به موضع گیری آرام خود ادامه میدهند.

این وضعیت ناا آرام و اختلافات کنونی برای زمان قابل توجهی‌ ادامه دارد ولی‌ چیزی که کاملا مشخص است اینست که آقایان خامنه‌ای و احمدی نژاد هنوز به هیچ وجه برنده نشده ‌اند. شاید مسائل را به طور سطحی و روزمره کنترل کنند ولی‌ باید بدانند که مردم گوسفند نیستند.

این خبر ترجمه شده از روزنامهٔ گاردین چاپ ۱۷ تیر ۱۳۸۸ است.

متن اصلی‌ خبر به زبان انگلیسی‌ : www.guardian.co.uk


عکس‌هایی‌ از مجتبی‌ خامنه‌ای به همراه پدرش در سفر به کردستان

با سپاس از وبلاگ انديشه سبز برای پیدا کردن منبع عکسها:


دوستان لطف کردند و در کامنتها تذکر دادند که عکس پائین مربوط به مجتبی است.

Mojtaba-Khamenei


محافظ و شاگردان سید مجتبي خامنه اي صحنه گردانان فاجعه اخیر قم

رازهای زندگی خامنه ای، محسن مخملباف pdf

نامه شدیداللحن دکتر سروش به خامنه‌ای

سخنرانی محسن کدیور در واشنگتن: انتخابات؛ اسلام سیاه، اسلام سبز – گوش کنید

نامه سرگشاده یک دختر دانشجو به خامنه‌ای

مقايسه ايران با اروپاي شرقي

مسدود شدن یک میلیارد و 600 میلیون دلار از دارایی های ایران در بریتانیا

گاردین: پسر دوم خامنه‌ای، از عوامل اصلی سرکوب مردم
189 پاسخ

  1. درود بر ولایت مطلقه ی فقیه

  2. مرگ بر ضد ولایت فقیه

  3. عكساتون خيلي قشنگي از آقا گذاشتين!!!!دستتون درد نكنه!!!!اگه ميشه باز بذاريد!!!!!

  4. مثل من خیلی هست همانطور که تو فکر میکنی امثال شما زیاده ولی این را بدون که ما پاش بیفته برای رهبرمان و خانوادش جان ومالمان را دو دستی تقدیم میکنیم فقط کافیه رهبرمان اراده کنه ویا اقازاده هاش لب تر کنند تو بمیری خدا وکیلی سر سوزنی تا الان چشمداشتی ندارم و نداشتم و نخواهیم داشت ما این کارو به خاطر اهداف رهبرمان انجام میدهیم خواستم تو وامثال تو اینو اویزه گوشتان کنید و خوابش و ببینید که این مملکت سر سوزنی به میل شما بشه مگه اینکه به خط رهبری بپیوندید و هر دو دنیاتونو اباد کنید راه توبه بازه جیگر

  5. داداش اینها هیچکدام سند و مدرکی نداره من خودم این خانواده عزیزو از نزدیک میشناسم و شاهرگمم براشون میدم بعضیها از سر حسادت و بی اطلاعی هرچیرو که میشنوند باور میکنند و زود هم یک کلاغ و چهل کلاغ کرده و بحث عمیق سیاسی می کنند اما وقتی پاشون گیر می کنه هزار جورفیگور بچه مثبتها رو میگیرند عزیزان حداقل مرد باشید و هر چیزی رو که سند ومدرک نداره نگید و باور نکنید جانم فدای رهبر و خانوادش کاظم فتحی بشارت بجه نازی اباد

  6. من نمی دانم این طرفداران آقا خره که هم مال مردم رامیخورد هم آنها رامیکشد تا به کی خر تشریف خواهند داشت اینها آدم نیستند خدا به اینها عقل نداده
    من که مات ومبهوت مانده ام

    • داداش ما عقل نداریم ولی حداقل اداب معاشرت بلدیم اگرم از کسی ناراضی باشیم با حفظ احترام متقابل بحث میکنیم مثل شما نیستیم این منطق شما توی هیچ مکتبی نیست که به طرف مقابل که حظور نداره یا به طرفدارانش فحاشی بشه لابد مکتبتان من دراوردی که درش ادب جائی نداره

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: