گاردین: پسر دوم خامنه‌ای، از عوامل اصلی سرکوب مردم

مجتبی خامنه ای

روزنامه بریتانیایی گاردین از قول دیپلمات‌ها و تحلیل‌گران می‌گوید مجتبی خامنه‌ای، پسر دوم رهبر جمهوری اسلامی، یکی از عوامل اصلی سرکوب مردم معترض به نتیجه انتخابات است. به گزارش این روزنامه معتبر، مجتبی خامنه‌ای متحد اصلی محمود احمدی‌نژاد است که در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران توسط وزارت کشور دولت نهم به عنوان پیروز میدان معرفی شد، خبری که گسترده‌ترین اعتراضات مردم ایران از زمان انقلاب سال ۱۳۵۷ را به دنبال داشته و پس از ۹ روز هنوز فروکش نکرده است.

گاردین می‌گوید مجتبی خامنه‌ای در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ توانسته است نظر پدر خود را به محمود احمدی‌نژاد که در آن زمان شهردار تهران بود جلب کند.

آقای احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۱۳۸۴ که به دور دوم کشیده شد، در برابر اکبر هاشمی رفسنجانی به پیروزی رسید.

این روزنامه بریتانیایی و همچنین شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گویند که برای راه یافتن به «بیت رهبری» و دیدار با خود رهبر جمهوری اسلامی باید اجازه مجتبی خامنه‌ای را داشت که «از پدر خود افراطی‌تر است».

گاردین از قول «تحلیل‌گران ایرانی» می‌گوید علی خامنه‌ای که اکنون ۷۰ سال دارد در پی آن است که پسر دوم خود را به جای خود بنشاند.

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، تعیین رهبر در ایران بر عهده مجلس خبرگان رهبری است که ریاست آن اکنون در دست اکبر هاشمی رفسنجانی، به گفته گاردین «قدرتمندترین رقیب خامنه‌ای و احمدی‌نژاد» قرار دارد.

علی انصاری، تحلیل‌گر ایران در دانشگاه سنت‌اندروز انگلیس، به گاردین گفته است: «اخیرا خیلی صحبت این بوده است که تمام این مسائل به مجتبی و جانشین شدن او مربوط است.»

آقای انصاری می‌گوید: «او احتمالا در پی آن است که این مقام را در درازمدت برای خود به دست آورد و حفظ کند.»

رهبر جمهوری اسلامی یک روز پس از اجرای انتخابات در حالی به محمود احمدی‌نژاد به عنوان پیروز میدان تبریک گفت که شورای نگهبان هنوز صحت و سلامت انتخابات را تایید نکرده بود.

آقای علی خامنه‌ای در دیدار با نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری نیز محمود احمدی‌نژاد را رئیس‌جمهور «منتخب» خواند و در اشاره‌ای غیرمستقیم به اعتراضات میرحسین موسوی و مهدی کروبی به نتیجه انتخابات بر ضرورت داشتن فرهنگ شکست تاکید کرد.

www.radiofarda.com


Advertisements

45 پاسخ

 1. مرگ برخامنه اي وخاندان ناپاكش

 2. اول باید به این دوستایی که سنگ جمهوری اسلام رو به سینه میزنن بگم دمکراسی یعنی اینکه به راحتی میتونی حرفاتو اینجا بزنی نه اینکه مثل سایتهای حامی جمهوری اسلامی همه چیوفیلترکنن.من نه از موسوی وکروبی خوشم میادنه ازخامنه ای واحمدی همشون سروته زاییده همین نظامن.من فقط میخوام ببینم چرا هرکس هر کاری میکنه میزاره به پای دین؟

 3. نتیجه تمرکز قدرت همین است که میبینیم!

 4. مرگ بر آدم کش نامرد که این قدر ضعیف و حقیره که مجبوره رای بدزده تا سر حکومت دیکتاتوریش بمونه!من تا حالا رژیم و خامنه ای رو قبول داشتم ولی حالا حالم از هر دوتاشون به هم میخوره!

 5. دوستان ، پيداست كه مرغ حق و ايادي اش از دارو دسته ي احمدي نژاده خون ريزند كه جشن به اصلاح پيروزيش رو با خون جوون هاي اين مملكت گرفته اينا شرف ندارن و خداوند اون ها رو به جزاي اعمال كثيفشون مي رسونه سلطنت كفر كه پايدار نيست

 6. صد سال بعد تقريبا» همه انسانهاي كنوني مرده اند اما كلاغ هاي صدسال هم زنده خواهند بود . آيندگان چه خواهند گفت . بر كساني كه به نام دين و آخرت، دنيا را پسنديدند و براي منافع خويش انسانها را به كشتن دادند . اينان شعار علي دادند اما رفتار معاويه و يزيد را در پيش گرفتند. آنگاه كه مرگ نزديك شود . پشيمان خواهند بود و از خدا التماس دادن فرصت ديگري را خواهند داشت . اما ديرخواهد بود .

 7. تاريخ بيرحمتر از انسان است . گذشت زمان همه مسائل را حل مي كند .

 8. به همه دوستانی که در این صفحه مثل حاکمان رذلشون چرند بافتن و دروغ سر هم کردن و حرف از حق و خدا و اسلام زدند عرض کنم که، شما دیگه حرف از علی و خدا نزنید مرغ حق و… چه عرض کنم، شما خروس قوقولی قوقو کن هم نیستید چه برسه به مرغ حق. امثال شما هستن که قمه و شلنگ می‌گیرن دستشون و میان توی خیابونا به زن و مرد و پیر و جوون و بچه هم رحم نمی‌کنن. مگه ما کم دیدیم هم از اطرافمون هم خودمون که بدون هیچ سوالی کتکمون زدن بی‌شرفا… بعد هم وقت نماز اون چماقا و شلنگای بی‌صاحابشونو می‌گذاشتن کنارشون توی همون خیابونی که خون ندا و کیانوش و سعید عباسی و امثال اونارو ریختن وایمیسادن نماز می‌خوندن… اون خدا و نمازتون بزنه توی کمرتون… اگه اسلام اینه اگه دین و خدا اینه هیچ‌کدومشون رو نمی‌خوایم.
  البته خدای ما آدمای عادی نه مثل شما جنایتکار بی‌چشم و رو که یک عمل مواجیربگیر ما مردم بدبخت بودین و پول نفتمون رو حقوق می‌گرفتین به اسم بسیج، خدای ما خدایی است که جواب تک تکتون رو می‌ده… تا اون موقع تا دلتون می‌خواد عرعر و قدقد و قوقولی قوقو بکنید خانم یا آقای مرغغغغغغ حققققق…..

 9. جناب مرغ…حق!!!!
  ميشود .. چیزای ابتدایی حجاب رو خلاصه برايمان توضيح دهيد تادوستان از انديشه هاي فكري شما آگاهي يابند.

  با تشكر…

 10. مرغ حق بدبخت تو چرا مثل اسمت با مسمي نيستي تو همون بدبختي هستي كه از زور بدبختي با باتوم مي افته به جان برادر و خواهراش بعد كلي ذوق مي كنه كه براي زن و بچه اش نان برده تف به زن و بچه اي كه از نون ناحلال تو و امثال تو سير مي شن

 11. من هم تمام حرفم سر همین پارادوکس هاست ، آخه چرا زهرا رهنوردی که چیزای ابتدایی حجاب رو هم رعایت نمیکنه کتاب حجاب مینویسه ؟
  چرا آقای موسوی که دم از قانون عدالت آزادی میزنه ، نه قانون رو قبول داره ، نه عدالت رو (اگه رای میاورد میفهمیدید آزادی رو هم قبول داره یا نه ، مخصوصاً از نوع بیان).

 12. من گرچه بنابر دلايل خودم احمدي نژاد را مناسبتر از سه تاي ديگر مي دانم ولي مدافع بي قيد و شرط وي نبوده و نيستم و برخلاف هواداران متعصب كانديداها همه حرفهاي سه تاي ديگر را هم به دقت ديده و شنيده و خوانده ام اما راجع به اقاي موسوي و هوادارانش
  جالب است بدانيد كه اين مدافعان حقوق ملت:
  اولا همه ديدند كه براي نشان دادن دروغ! طرف مقابل روي اسناد جعلي اش را ناشيانه كاغذ چسبانده بود! (كليپ http://plus90.persiangig.com/video/jini.3gp را از اينترنت دانلود كنيد)
  آمارهايي هم كه براي فساد در ايران ارائه كرده بود از منابع صهيونيستي بود
  بعد هم آمار حوزه هاي حداكثري را بيش از سه برابر كرد يعني حداكثر50حوزه را 170 تا
  و جالبتر از همه اينكه در خيلي از همين 50 حوزه هم كه مورد اعتراضش هست آراي خودش بالاتر اعلام شده است!!
  آدم عاقل حداقل به يكي از دو چيزش شك مي كند : 1-عدالت و خيرخواهيش 2- سلامت روحيش
  آيا هواداري از اين قانونمداران بي قانون!! جز يك پارادوكس لاينحل است؟ به نظر من بجز جاهلان فقط افراد چندشخصيتي مي توانند هنوز حامي امثال وي بمانند. والله اعلم
  لازم است به ابتداي جلد 21 صحيفه نور مراجعه كنيد امام از همان روزها كه موسوي در اعتراض به حق قانوني استيضاح مجلس وقت به جاي تقديم استعفا به رهبر يا رييس جمهور استعفايش را به راديو! داد حركات موسوي را در جهت شاد كردن دشمنان و خلاف جهت ملت مي دانستند :

  همه باید به خدا پناه بریم و در مواقع عصبانیت دست به كارهایى نزنیم كه دشمنان اسلام از آن سوء استفاده كنند.
  مردم ما از این گـونه مسایل در طول انقلاب زیاد دیده اند، این حركات هیچ تاثیرى در خطوط اصیل و اساسى انقلاب اسلامى ایران نخواهد داشت .

  و گويا اين نامه را كه آنروزها امام رسما براي آقاي موسوي مكتوب كرده اند براي همين روزها بوده و شايد اين هم از كرامات آن پير فرزانه بوده است

 13. بابا این که صادق خرازی بیچاره است…..چقدر عوامید شماها

 14. معصومه تو چیکاره ای؟باید تو رو هم دید تا فهمید چیکاره ای.
  همون طور که تو از ظاهر آدما میفهمی چیکار میکنن منم میتونم از ظاهر تو بگم چیکار میکنی…

 15. آنهايي كه شك دارند علي آقا شيره اي و ترياكيه يه نگاه به لباي كثيفش بندازن اون وقت مي فهمن كه سگ سياه شيره ايه

  • چقدر جالبه که اینقدر با حال و هوای شیره ای ها مانوسی ، فکر میکنی همه عین خودتن؟ کاش یک کم مثل صاحب اسمت ادب داشتی.

 16. مرگ بر قاتل ندا و قاتل ملت و جوانان ایران که همگی حتی اراذل حزب اللهی هم می دانند که قاتلین مردم این مرز و بوم کسی جز خامنه ای شیره ای و ایادی وحشی و جنایتکارش نیست.

  پس مرگ بر خامنه ای گدای روضه خوان دو ریالی و اربابان جنایتکارش یعنی انگلیس و روسیه و آمریکا.

 17. پیروز باد انقلاب اسلامی ورهبر معظم اسلام

 18. Shart Mibandam Khamenei Oon Chand Rooz Ride Bood Be Khodesh.Ba Arezooye Azadie Iran Azdaste Akhoonda.

 19. Marg Bar Khamenei …..MarBarJomhoori Eslami baHarchi (Akhoond) Jeayatkar

 20. من مطمئنم خدا يه روز صدام رو مي بخشه اما سد علي ترياكي رو هرگز نمي بخشه به جرمهايي كه از شماره خارجه و تازه پول ترياكي كه حق بچه ي منه ولي داره دود مي كنه مي ده هوا
  تف به سدعلي و دودمانش

 21. بزرگ كسي است كه مصداق شعر سهراب باشد
  بزرگ بود و از اهالي امروز
  و با تمام افق هاي باز نسبت داشت
  و لحن آب و زمين را چه خوب مي فهميد . . .
  سيد علي آدمكش مصداق كدوم يكي از تعابيره؟؟؟؟؟؟

 22. سپهر
  من بازم دندون رو جیگر میزارم و چیزی نمیگم.
  فقط امیدوارم اون دنیا جواب همه تهمت هایی که زدی بدی.و از خدا میخوام که به خاطر این تهمتات ببخشتد.چون چیزی رو که نمیدونی راحت دارید به یه آدم بزرگ نسبت میدی.

  • حامد ای فدایی رهبر

   دست بردار بچه جون

   خامنه ای که بالاتر از خمینی تون نیست که روزانه این همه آدم نفرین اش می کنند این رهبر شما به پسر خمینی تون هم رحم نکرد چشمش رو به روی کارهای رفسنجانی هم بست و از محمود جونتون جانب داری کرد
   بس کنید دیگه
   زیادی خوردین و چاپیدین

 23. آقای مهندس : نمونش همون جونی که آوردن جلو تلوزیون و مجبورش کردن که بگه من عصبانی بودم . خدایش اگه یه کمی تو صورتش دقت میکردی کبودی را توسر و صورتش میدیدی .

 24. آقاي حامد عزيز من به كسي توهين نكردم و اگر از نظر تو توهينه لابد طرف مقابل مستحق توهينه منم مفت خور نيستم دارم با زخمت زندگي مي كنم مي گم چرا بايد رهبر ترياك بكشه از داشتن پول زياد و اون وقت من يه دوچرخه ساده نتونم براي بچه ام بخرم
  عقيده و مرامم رو هم زير پا نمي زارم حق منم نه رهبري كه 20 سال به مسند قدرت تكيه زده و به قول خودش اگه جان نحيفي داره بكشه كنار تا يه تنومند بياد مملكت رو به دست بگيره تا رهبر مجبور نشه تو نماز جمعه كه فقط بايد ياد و ذكر خدا باشه فيلم هندي بازي كنه ؟
  اميدوارم يه روز بهت زن بدن با همين حقوقي كه من مي گسرم اما زنت مثل زن من خانم نباشه كه حتي يه سوزن نخواد رستو بكشه تا درك كني من چي مي گم و يا اگه مثل زن من هم باشه اون قدر خانم تر باشه تا تو اگه يه مرد واقعي باشي از خجالتش بميري
  آره پسر خوب منم درس خوندم مهندس مملكتم رشته ام الكترونيكه از بهترين دانشگاه ها از 600 تو.من مي گيرم اون وقت رهبر از پول من و امثال من و چون تو ترياك مي كشه
  خدا به تو چشم بصيرت بده تا حقايق رو ببيني با احساس نميشه زندگي كرد
  رهبرت رو يك لحظه مقايسه كن با امام اول خدا منو ببخشه اصلا قابل قياس نيست!!!!

  • اولن شما اگر مدرک مستدلی برای حرفات داری رو کن. من هم میتونم بگم فلان آدم زنا زاده است ف فلان آدم دزده ، همون طوری که میگفتن حضرت علی بی نمازه.
   بعد هم رهبری به سن نیست و به هیکلم نیست و بعد هم اگر می دونی نماز جمعه چیه ، باید بگم که دو تا خطبه داره ، اعتقادی و سیاسی.
   فکر کردی بقیه مردم چقدر حقوق دارند ؟ من یک سال و نیمه با همین مدرک الکترونیک شرکت زدم این همه خرج کردم هنوز سودی بدست نیاوردم و نتونستم برم سر خونه خودم ، جلوی خانمم و پدرم خجالت میکشم ، خیلی ها رو میشناسم حقوق 300 تومن دارند اما بازم با عشق کار میکنند برای کشورشون. دوست من اگر کشور رو دوست داری باید براش زحمت بکشی تا یکروز بتونیم ایران رو دوباره بسازیم.

   • دوست عزیر چرا در google یک جستجو نمی کنید برای خامنه ای + پیپ .حتی عکسشان با سیگار و پیپ هم موجو د است و همه می دانند که ادامه کار چیست…

    • اگر بخوای برای هر کسی میتونم روی عکسش پیپ مونتاژ کنم ، این که دلیل نمیشه عزیز من.

 25. اقای مهندس اگر رهبری را قبول دارید و اگر مسلمانید باید بگم که رهبر باید عادل باشه! و از بزرگترین گناه که ریشه ی همه گناه هاست و اون دروغه مبری باشه! کدوم از این ها رو تو رهبرت میبینی؟ کسی که دستور میده ادم هارو با تهدید به مرگ مجبور به دروغ گویی جلوی دوربین بکنن اون عادله؟نگو دروغه که یکی از اون ادمای بد بخت و خودم با چشمام دیدم! که هر شب با کابوسه رهبرت میخوابه!

 26. سپهر
  فکر میکنی اینا فقط مشکل توئه؟فقط تویی که زن و بچه داری؟تو کل جهان دارن از رکود اقتصادی رنج میبرن.
  من اگر ازدواج نکردم ولی مفتخورم نیستم.خرج درسمو که یه چیزی حدود همین حقوق تو میشه خودم با زحمت در میارم ولی مثل تو ضعیف نیستم که به راحتی عقیده و مرام درست رو زیر پا بزارم و حقو نبینم.
  بازم توهین کردی عیب نداره.چیزی نمیگم تا تو جهل خودت بمونی و فقط دارم به حرف رهبرم که گفت:»اگر کسی به من توهین کرد شما چیزی نگویید»عمل میکنم.

 27. ما تا آخرین قطره خون در کنار رهبری خواهیم ایستاد

  • خاک بر سر ابله ات کنند

 28. من فكر كردم فقط آقاي احمدي نژاد ديكتوره اما ظاهرا شما هم با او همدستيد چرا كامنت هاي مخالف رو پاك مي كنيد؟

  • شادی عزیز، باز هم یاد آوری می‌کنم، برای دیدن نظرات لطفا کمی‌ صبور باشید. اگر در نظرات کلمات رکیک به کار نرود منتشر میشوند ولی‌ گاهی‌ با کمی‌ تاخیر.

   با سپاس،
   همبستگی‌.

 29. وای بر شما که هنوز بعد این همه سال نفهمیدید که انگلیس شیطان پیره،این همه استثمار کرد ملت ها رو ، این همه سرخپوست توی آمریکا کشت ، اسرائیل رو ساخت ف وهابیت و القائده رو ساخت ، بهائیت روساخت ف هر جا خون و خون ریزی پای انگلیس در میانه ف بعد باز هم شما مثل بچه ها حرف های یک انگلیسی رو باورد دارید، حضرت علی میگه مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشه.

  • لازم که امثال مرغ حق بدونن گذشت آن زمانی که زمین وزمان را به هم بدوزید و همه چیز را بندازید به گردن انگلیس و آمریکا. مگر با چشمای خدمون ندییدیم که موتور سوارهای چماق بدست چطور جونها و اموال عمومی را از بین میبردن . تازه وقتی ازشون میپرسی میگن : کار اراذل واوباشه !!!!

 30. آقاي حامد كه مي گويي مرگ بر من قدر ناشناس من قدر چي رو نمي دونم اين كه 600 تومان حقوق مي گيرم و 300 تومن اجاره مي دم و يه فرزند 3 ساله دارن كه روزي 1000 بار از من دوچرخه مي خواد و قيمتش 45 تومنه و خدا رو شاهد مي گيرم كه نمي تونم براش بخرم و همسري دارم كه تا حالا از من يه سوزن هم نخواسته و من دارم مي ميرم از شرمندگي كه در ديزي بازه حياي گربه كجاست كاش متاهل بودي و مي فهميدي كه شرمنده زن و بچه بودن يعني چي آن وقت نمي گفتي مرگ بر من خائن قدر ناشناس من به كي خيانت كردم به زنم كه تا حالا يه سوزن براش نخريدم يا بچه ام كه نمي تونم براش يه دوچرخه بخرم و با 300 تومن مانده از حقوقم بايد مرغ بخرم گوشت بخرم لباس بچه بخرم برنج بخرم قسط بدم و آب و برق و گاز و تلفن هم بدم حالا من خائن و قدر ناشناسم يا خامنه اي كه پول اضافيشو ترياك مي كشه ؟!
  من خائنم و قدر ناشناس يا شما كه سر آب رو مي بينيد و فريب خورديد
  مرگ بر خامنه اي مرگ بر احمدي نژاد كه خون ملت رو دارن مي كنن تو شيشه

 31. قيافه ي سيد مجتبي رو كه مي بينم ياد آنفلوانزاي خوكي مي افتم

 32. طرفداران خامنه اي آدمكش چه قدر پول مي گيريد تا برادر و خواهرتون رو بكشيد ننگ بر شما

 33. طرفداران رژیم نیز مثل خودشان هستند در اوهام به سر می برند و همه چیز و همه کس را به جز خودشان دروغ می پندارند واقعا متاسفم

 34. جز مطالب مسخره ودروغ چیز دیگه ای در این صفحه ندیدم و بس

 35. به سپهر میگم
  مرگ بر توی خائن.مرگ بر توی قدر نشناس.مرگ بر توی…

 36. درود بر خامنه ای رهبر مسلمین جهان و مرگ بر موسوی ضد انقلاب و حامیانش

 37. مرگ بر خامنه اي كثيف و تمام دودمان آدمكشش

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: